bugün

aslan yattığı yerden belli olur sözünü benimsemis kisidir.

Kendisine ve gelenine gidenine saygisi olan erkektir. Zaman bulup ev isiyle ilgilenebiliyorsa; bu onun kilibikligindan degil; esine ve kendisine olan saygisindandir. Yemek yapamasa bile en azindan bir sogan dogramasini bilir. Evi süpürüp tozunu alir.
Beni bulsundur .
Evliyse karısını seven, onun yükünü paylaşan canım yaratıklardır. Evlerine de bağlıdırlar.
Bekarsa da titiz ve düzenlidir. Takıntı boyutunda olması muhtemeldir.
Bizzat kendimdir ütü hariç her işi annemden fazla yaparım.
Yalnız yaşıyorum ve mecburen her şeyi yalnız yapıyorsunuz. Evleneyim de ev işinden kurtulalım demedim. Gerekirse gün aşırı temizlik için biri ile anlaşılır ve isteğe göre yemek falan da yaptirilabilir yeter ki siz paradan haber verin.

Bu tip işleri düzene koymak adına evlenen erkeği tasvip etmiyorum.
birazdan evi süpürecektir içlerinden bir tanesi.
napalım aq evi bok mu götürsün yapıyoruz mecburen.
Birazdan çamaşırları asıcam ve evi supurucem napalim iş başa düşüyor.
öpüp başınıza koymanız gereken erkeklerdir.
zor bulunur, kendimden biliyorum.
benimdir. çamaşır, bulaşık, temizlik, yemek. yaşadığı yere saygı göstermeli insan. kadını erkeği yok.
bu işlerde kadina muhtaç olmayan erkektir.
meslala ben.
elimden her şey gelir.
yemek temizlik bulasik vs..
pis evde mi yaşayalım.
Öğrenci eviyse olağan durum. Değilse de yine olağandır. Genel olarak olağan durum.
hahahaha, evin içinde oraya buraya domalan erkektir. hahahahah.
Her zaman zorundalıktan yapan erkek değildir. Çok üşengeç birisi olsam ev işlerini yapmayı severim.

Boxerımı bile ütülerim, hem de üstümdeyken. Serseriyim.
Ev işi yapan erkeklerdir. Normal olandır. Niye böyle başlıklar var?
hayatın müşterek olduğunu dile getiren, hele ki hayatını birleştirdiği kadının çalışan biri olması ya da olmasını istemesi durumunda, daha da fazlasını yapması gereken erkek.
başta kadınların toplumdaki yerinden tut da toplumsal etiketlere kadar tüm konularda eşitlikçi konuşup konuştuğunla tezat yaşayamazsın efendim. öbür türlü kişiliğin-tutarlılığın sorgulanır.
Günümüz erkeğidir.
Bu bir maharet değildir, özellikli bir durum hiç değildir.
Kendine yeten, akıl ve beden sağlığı yerinde erkektir.
Pantolonum ütülensin diye evlenmez, aşım çorbam olsun diye hiç hiç evlenmez.

Sever, içine siner, evlenir.
Annem babamla 20 sene boyunca pazarlara çıktı. Önemsiz detay ama ben de pazarlarda büyüdüm. Annem babama, babam da anneme hep yardımcı olmuştur. ''Hayat müşterektir evladım'' lafını bizimkilerin ağzından çok duydum. Emekli olmalarına rağmen babam arada hala kalkar bize kahvaltı hazırlar. Kimse zorlamıyor kendisini fakat eski bir alışkanlık, içinden geliyor. annemin yükünü hafifletmek mutlu ediyor belki de. Karşılıklı sevgi, saygı ilişkinin temelidir. iki bedende tek yürek olabilmektir mesele. Yeni nesilin zor ulaşabileceği bir ilişki düzeyi. Anlayış, fedakarlık, özellikle sabır olmadıktan sonra... Ruhen yalnızlığa mahkumuz. Ne varsa eskilerde var. madem biz de hemencecik eskiyelim, bu halimiz hiç hoşuma gitmiyor.
beta erkektir.
Bıraksalar hep yaparım da bizimkileri memlekete gönderdiğim zaman beni ölecem falan sanıyorlar, halbuki bilmiyolar ki onlardan daha iyi yemek ve temizlik yapıyorum. Potansiyeli halâ göremediler onca yıllık çocuklarıyım oysa ki..

Beta meta bilmem de evi işi yapan erkek kral adamdır. Sevin onları...
Yapması gerekendir yardım etmesi gereken değil.
Normal erkektir.

Evde iş yapınca şeyiniz düşmüyor beyler.

Ortalığı bok götürmesi erkeklik değildir.
eşim hamile olduğu için severek yaptığım iş.
eşim olmadığı için sike sike yaptığım iş.