entry'ler (66)

kadınların 7 24 ilgi beklemesi

Yanlış bir algı. ilgi göstermezseniz ilgi beklerler. Yoğun ilgi durumunda sıkılırlar.

insan beyni ortalama kaç gb tır

2.5 petabayt diye biliyorum. bu da takriben 2.5 milyon gigabyte'a eşdeğer.

kadını orgazm edemeyen erkek

seks hakkında araştırma yapması gereken erkektir. erkek değildir, önündeki fazlalılığı kestirsin gibi laflar hep vitamin eksikliğinden.

kadınlar tipe bakar mı bakmaz mı sorusu

Bu konuyla ilgili kendi çapımda bir deney yaptım. Tinder diye bir app var çoğumuz bilir. Kendi hesabımla arkadaş edinmeye çalıştığımda çok az geri dönüş alıyordum. Tek tük cevap veren çıksa da onlar da hiç sıcak kanlı değildi. Ağızlarından zorla laf alıyordum. Ulan dedim: ''acaba bende mi sorun var?'' içime bir kurt düşmüştü. Bu fikre dayanaraktan fake hesap açtım. Yakışıklı bir kardeşimden izin alıp profili onun fotoğraflarıyla donattım. Kendiliğinden mesaj atan kız mı ararsınız, merhaba dedikten sonra hal hatır soran kız mı ararsınız. cevap veremediğim kızların içinden ''orda mısın?'' diyen kız mı ararsınız. Kısaca hepsi içime düşmeye başladı. Ben hayatım boyunca ''Türk'' kızlarından bu kadar yoğun ilgi görmedim. Bu tecrübeme dayanaraktan çok net söylüyorum ki: ''çoğu kız tipe bakar'' bakmam diyen ya istisnadır ya da kendini kandırıyordur. zeka, karakter, kültür bunlar genç yaştaki kızlar için bir anlam ifade etmiyor. ilerleyen yaşlarda ise tipin bir önemi kalmıyor. kim olduğunla, neye sahip olduğunla ilgileniyorlar. karından çıkma laflar değil bunlar. bir takım deneyim ve deneyler sonucunda elde edilmiş gerçekler.

dinde zorlama yoksa dinden çıkan neden öldürülüyor

Modern müslüman kokuyor buralar. kafasındaki inanca islam adını vermiş. dini eğitim almamış biri olsaydım; iyi niyetinize kanaraktan sözlerinizi ciddiye alırdım.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Fazıl Say & Serenad Bağcan - Akılla Bir Konuşmam Oldu / Ömer Hayyam

yaptıklarına mı yapmadıklarına mı pişman olursun

Ne yaptığıma ne yapmadığıma bağlı.

öteki dünya keşke gerçek olsaydı

Aklıma şey takıldı. ''Ya gerçekse, o zaman ne yapacaksın'' diyenler; hayatlarında bir kez olsun ''ya gerçek değilse'' diye düşünmüşler mi?

para mutluluk getirir mi

Şimdi biraz da parasına bağlı. Dolar ise getirir. Hele bol sıfırlıysa mutluluktan kafayı yedirtir.

düğünlerden nefret etme sebepleri

düğünde gözlerimin yaşardığını hatırlarım. düğün sonrası yüzüm asık bir vaziyette sigaralar yakıp efkarlandığım bile oldu. gerçi geçmişte kaldı o günler. fakat olay şöyle: düğün esnasında insanlara bakardım. hepsi eğleniyor, gülüyor, dans ediyor. benim de içimde acayip oynamak isteği var. fakat çekiniyorum, utanıyorum. ulan diyorum şu insanlar kadar olamıyorsun. 7'den 70'e herkes ne kadar rahat, kimsenin kimseden çekindiği yok. hele şu saçma sapan hareketler yapana herife bak. puh sana, onun kadar olamıyorsun... Özgüven eksikliği mi dersiniz, okb mi dersiniz size kalmış. ne kadar absürt olsa da yaşadım ben bunları. değişik hayatlar, değişik bilinç düzeyleri...

seks yapmanın aslında hiç zevkli olmaması

''nasıl ya?'' diye kafamda soru işareti belirdi. seks bağımlısı biri değilim fakat zevksiz oluşuna katılmıyorum. tecrübelerim bunun aksini söylüyor. Arada sevgi bağı olduktan sonra iki kişinin yaptığı her şey güzel olur. seni seven, senin de onu sevdiğin bir insanla birlikte ol, dünyanın en mesut insanı olursun.

yiyip yiyip kilo alamamak

yiyip yiyip kilo alamayan kişiyi benimle bir hafta geçirmesi için yanıma getirin. ''obez oldum, allah senin belanı versin'' dedirterek geri yollayım.

yokluğunda sorun yaşatacak şeyler

@son bukalemun klişe, fabrikasyon cevapların verilmesi entry'i girenin problemi değil. insanların marjinal olmaktan uzaklaşıp tek tip insan rolüne bürünmesi de bu entry'nin sahibini bağlamıyor. kendi hayat deneyimlerinden yola çıkarak cevap verebilirler. mesela ben bu soruya şöyle cevap verdim: ''muhakeme, empati sağduyu'' birisi de köpeklerim olmadan yapamam demiş. bence güzel cevap. - para, sağlık, huzur demekten iyidir, değil mi? özgün olmayışları entry sahibinin mi suçu? ben daha değişik cevaplar umuyordum. eldeki ile yetiniyorum. sen de yetin. (Uzun aradan sonra ilk defa ofansif bir yorum atıyorum. Beni gerçekten kızdırdın. Kolay kolay otokontrolünü kaybeden bir insan değilimdir. Polemiği de hiç sevmem. Ama yazdım işte.)

yokluğunda sorun yaşatacak şeyler

Her insanda mutlaka olması gereken şeyler? Benim ilk üçüm bu şekilde: ''muhakeme, empati, sağduyu.''

patlak kızlar su üstünde kalabilir mi

ne gereği var böyle bir entry girmenin? başın göğe erdi mi?

göbekli erkek

bendenizden bahsedilmiş. buyrun efenim.

sevilen kişiden vazgeçme eşiği

vaktiyle biri benden de vazgeçmişti. lakin ben ona karşı çok dürüsttüm. olmadığım biri gibi davranmadım. iyi yönlerimi de kötü yönlerimi de anlattım. an geldi seni asla bırakmam diyen kadın kaçacak delik aradı. ben gideceğini zaten biliyordum. Bir telefon görüşmemizde ona da dedim: '' bir gün beni bırakıp gideceksin'' - ''hayır seni asla bırakmam.'' telefon görüşmesi bitti, ben çocuk gibi hıçkıra hıçkıra ağladım. çok yoğun ve hastalık derecesinde yaşıyordum ilişkiyi. duygularımı kontrol edemiyordum. şuan eski halimden eser yok. ilaç tedavisi gördüm ve görmeye de devam ediyorum. o cefamı çekti, bir gün biri gelip sefamı sürecek. desteğe ihtiyaç duyduğum zamanda yalnız bıraktı, yapacak bir şey yok. ufak bir talep: karşınızdaki insanın davranışlarının nedenini bilmeden yargılamayın. aşk meşakkatlidir. bir bütün olmayı başaramayanların ilişkisi er geç biter. bitsin de zaten.

çapkın erkek

kafasında kendini fazla büyütmüş erkektir. daldan dala konmak ne zevk veriyor anlamıyorum. oysa ki bir kişiye bağlanmanın verdiği huzur paha biçilemez. çapkın insan hayvansal dürtülerinin tatminindedir. oysa ki birine bağlanmak, birini sevmek, insanı daha değerli ve mutlu hissettirir. daha insancadır.

haterlarım o ç deyip milyonları cukkalamak

hıdıdı diyip milyonları cukkalamaktan iyidir. en azından bir anlam ifade ediyor.

rap şarkısı yapmanın çok kolay olması

ya gençler yorumlar çok komik * rap kültürünün içinde büyümemiş insanların bu kadar rahat fikir belirtmeleri garibime gidiyor. hani anlıyorum bilginiz yok. olsa zaten böyle saçma beyanlarda bulunmazsınız. rap yapmak kolay diyen özelden mesaj atsın, ben ona rap nedir, nasıl yapılır, kolay mıdır, zor mudur, örnek şarkılarla göstereyim. fero sayesinde rap'le tanışanlar, düne kadar rap dinleyenlere farklı gözle bakanlar, aniden rap master mı oldular? 15 senedir rap dinliyorum, sizin rap dedikleriniz -3 iq'lu insanlar üzerinden para kasma müziği. yapmayın etmeyin gidin yolunuza.