bugün

tüyleri diken diken eden, gözleri dolduran hadisedir.
Uluslararası bir organizasyonda şarkını "kendi dilinde okumaktan" acizsen bırak bayrak taşımayı, sahnede kanını döküp bayrak yapsan ne olur ki?
Bayrağı bayrak yapan sadece "kan" değildir, "dil" de vardır.
Bu mu yani? birinci olmanın sırrı şarkını "ingiliz dilinde" okumak mı?
Derece alınamayan yarışmalarda bütün suç "Türkçe" nin mi şimdi?

düzelti:
Durmaksızın eksileyin, gözlerinizden öpüyorum sizi.
Ama dilinize sahip çıkmazsanız bir gün başkaları başka yerlerinizden öpecek bunu sakın unutmayın.
muhteşem bir görüntüydü. yalnız nigar bayrağı oylama başlangıcından itibaren elinden hiç bırakmamıştır. kazandığı için değil yani. beyazlar içindeki albayrak harikaydı.
Eger bizim ülkemiz adına katılan grup 1inci gelseydi aynısını yapmayacagı durumdur. Helal olsun demekten başka hiç bişey yakışmaz bize.
bir milletin göstergesidir. bir birleşirsek zaten amına koyacaz batının dur bakalım.
sertab erener birinciliğinde 'bizimkiler azerbaycan bayrağı taşımış mıydı' sorusunu akıllara getirendir. *
(bkz: ne olursa olsun kardeşlik güzel şey)
(bkz: türkün kardeşi türktür)
duygulandıran fakat aynı zamanda gururlandıran hadisedir efenim.
gidip nigarın alından öpmek istedim lan bi an.
gurur verici hadisedir, ama bir yandan da iç burkan bir detaydır. biz kendi içimizde bölünürken Nigar' ın Türk bayrağı taşıması çok manidar. keşke biz de bu kadar yürekli olabilsek. kendi içimizde bölünmekten vazgeçsek.
yüksek sadakat kazansa bu kadar gururlanıp ,takdir edermiydim acaba? diye kendi kendimi sorgulamama sebep olan hadise.
gözleri dolduran tüyleri diken diken edendir. iyi ki kazanmıştır. helal olsundur. biz kazanmışız gibi sevindim yemin ederim. ne de olsa iki devlet tek millet. tebrikler azerbaycan'lı kardeşler.
kız kendi bayrağını unutup türk bayrağı taşıdı. ibret olsun bize ne diyeyim.
içerideki dışarıdaki tüm ermenileri göt eden harekettir. memleketimin birinci olması beni ziyadesi ile memnun ederken nigar iyice beni büyülemiştir. yüreğinize sağlık.
televizyonu kazanan nigarın

--spoiler--
nigar hayatının çekilişine katılmıştı. bir ev kazanmayı bekleyen nigar minnacık bir el televizyonu kazanmıştı..
--spoiler--

(bkz: yaran yanlış okumalar)
kardeşlik yalanıyla türkiyede türk bayrağı yakanlara kardeş nasıl olunur göstermişlerdir.

ona buna açılacaz diye azerbaycan bayrağını yasaklayan soysuz hükumetin yüzü kızarmıştır umarım.
bazı insanlara ders olacak durum. Sebebini açıklamaya gerek bile yok. Nigar dan çok büyük bir jest. Zira ülkemizdeki milyonlarca insana duygu dolu birkaç dakika yaşatmıştır. insanın böyle kardeşleri olsun. Bizim yerimize bayrağımızı dalgalandıran bu millete teşekkürler... Aslında millet demeye çekiniyorum. Çünkü kardeş olduklarını gösterip aynı milletten olduğumuzu tüm dünyaya göstermişlerdir.
biz büyük bir ailenin iki kardeşiyiz, lakin biz kardeşine işine geldiği gibi rastgele ve umursamaz davranan kardeş, azerbaycan ise biz ne yaparsak yapalım affeden vefalı kardeş gibidir. biz bu gidişle zamanla değişir miyiz bilmem ama umarım azerilerin hoşgörüsü ve vefası hiç değişmez.

(bkz: amin)
kendi bayrağını değil türkiye bayrağını taşımasıyla gönüllerde taht kurmuştur. seneye azerbaycan'da güzel bir yarışma olacak.
(bkz: helal olsun)

batı'dan keşke sadece ahlaksızlıklarını alsaydık. bunun yanında "ötekileştirme" kavramı da ithal ettik fakat nedense genlerden olacak heralde bir uyuşmazlık yaşanıyor bu kavramla. en alt seviyede bir türlü yüzyıllardır sevdiğimiz bir şeyi "ötekileştiremiyoruz". işte bu ötekileştirmeye karşı en güzel birleştirici cevap olmuştur. siktiğimin avrupalısı kapı komşusunu bile sevmiyor diye biz de mi sevmeyeceğiz arkadaş. alın götünüze sokun "medeniyetinizi". biz "doğuluyuz". ulan bu tabir bile sanki dünyayı sizin gözünüzden görmek zorunda oluşumuzun bir karşılığı zaten. yaşasın asya arkadaş. ötesini tanımam.
türk milletinin türkiye'Deki etnik gruplardan biri olduğunu sanan "piçlere" kapak olmuştur.
''iki devlet tek millet'' mesajının vucuda gelme halidir.
azeriler tarafından kınanacak hede. Sonuçta azerbaycan kazanıyor, sen türk bayrağıyla sahneye çıkıyorsun. Sömürge ülke gibi... Ne bileyim. Azeri olsam kötü hissederdim. Yine de Almanya ve türklerin yaşadığı diğer ülkelerden 1gr oy gelmemesine rağmen 1. olan azeri şarkıcının elinde türk bayrağı ile sahneye koşması biraz utanmama sebep oldu. Allah'tan balkanlardan biraz çıktı bizim sayede.

Edit: Almanya ve ingilteredekiler, 0 puan çıkarmayı nasıl başardılar anlayamadım.
Nigar'ın Türkiye Türk bayrağı taşıması Azerbaycan Türk'ü kardeşlerimizi yaralamaz, bununla beraber grubun diğer üyelerinin Bizim de bayrağımız olan Azerbaycan Türk bayrağı taşımaması heyecandan olsa gerektir, kolay değil insan elini kolunu nereye koyacağını bilemez o halde.

Bununla beraber Bir Millet iki dövlet'e Tayyip'e rağmen, Aliyev'e rağmen bu iki Türk halkının gönlünde olduğunu görmek, Ermenilere köpeklik yapan siyasilere rağmen görmek, Türk stadlarında Azerbaycan Türk bayrağı açılmasını engelleyen şerefsizlere rağmen görmek, Ermeni köpeklerle yavşaklık olsun diye maç izlemeye gidenlere rağmen görmek çok ama çok sevindiricidir.

Azerbaycan Türk'ü ve diğer Türk kardeşlerimiz emin olsun ki tepemizdeki kansızlara rağmen Türk'ün şanlı bayrağını karabağ'a, sonrasında güney azerbaycan'a sonunda da Doğu Türkistan'a dikeceğiz.

Bunu istememek, bunu çelmelemek için Türk'ten başka bir şey olmak lâzım.
utanmamız gereken bir jesttir.

ermenistanla bursada oynanan futbol maçında stada alınmayan azerbaycan bayrağı ile bizim tavrımız bir tarafta, diğer tarafta türk bayragı ile nigarın ödülü almaya gitmesi....... yorum sizin.
(bkz: türk ırkı sağolsun)