bugün

kurban bayramını amacından saptıracak hadise,

kimsenin inancı beni ilgilendirmez ama bizde kurban kendimize sanki, kesilen kurbanın 3/2 sini kendisine alacak 3/1 ini dağıtacak millet bu yüzden.
bu ülkede bu mallık olduğu sürece çok normal.

ulan çok değil 1 hafta, 7 gün et almayalım bak bak bakalım 20 lira oluyor mu olmuyor mu.

benim için sorun değil, o kadar uzun aralıklarla et alıyorum ki kasap beni her gördüğünde 'abi yenimi taşındınız bu mahalleye' diye soruyor oç. bir gün sokacam masatı götüne o olacak.
yol yabdı yol.
ZENGiN bir ülke olduğumuz için normaldir. ne yapaydık amk? fakir almanlar gibi etin kilosunu 4 eurodan mı yeseydik?
Her türlü desteğin kesilerek, Tarım ve hayvancılığın bitirildiği, yüksek vergilerle milletin anasının ağlatıldığı, mazot ve benzin fiyatlarının şuursuzca uçurulup, gelir elde etmeye çalışıldığı, aracı tüccarın keyfe keder, kuralsız davranışına yaptırım uygulamayan, öyle mal gibi seyreden ülkeler için normal kabul edilmesi gereken fiyattır.
Adam demiyor ki, makarna yemekten imanım gevredi, et denen bir gerçek de var!
Kısaca, alan razı, satan razı ey sözlük, sorun yok!
Üçüncü havaalanı açılışına, naylon terliğiyle gidip, sevinç nidaları atan ama yanısıra köftenin tadını unutmuş bir güruh olduğu sürece, kıyma, 45 de olur, 145 de, 245 tl de!
görsel

et sizin neyinize aç köpekler. gidin bim'e bundan alın bir kutu canınız et çektikçe sulandırır içine de ekmek doğrar yersiniz amk!

biraz (bkz: yal) gibi olacak ama çomarın gıdası da yal olur ancak.
Siyaset normalde sınıfsal çıkarları savunmak için yapılan bir çalışma. Yani fakir insanlar daha çok et yemek için "size nasıl daha çok et yedirebiliriz?" Propagandası yapan partiyi desteklemeli.

Ama pratikte böyle olmuyor. Çünkü fakir halka sen müslümansın bu senin kaderin deniyor.

Üretim olanakları eğrisi var iktisatta. Siz saray yapmaya Havalimanı yapmaya köprü yapmaya değil de tarımı ve hayvancılığı güçlendirmeye yöneldiğiniz de zaten göç tersine dönecek 3.kopruye gerek kalmayacak.

Cem Uzan mazot 1 lira olacak dediğinde bütün genel başkanlar bu nedenle tutuştu. Çünkü halk bir kere 1 liraya mazot aldığında bir daha 6 liraya satamazsin.

Sonuç olarak demokratikleşme olmazsa pkk baskı altına alınamaz. PKK nın bölgedeki etkinliği kirilamazsa tarım ve hayvancılık düzelmez 45 liraya et yersin sonra da elhamdulillah Müslümanım dersin.
Zenginin ürettiği bir şeyi bol da olsa ucuza yiyemez siniz. Eskiden köylüler hayvancılık yapıp tarımla uğraşıyorlardı. Şimdilerde ise artık hayvancılık tamamen fabrikatörlerin, marketler ve mağazalar zincirleri patronlarının yan geliri olmuş durumda. E devlette bu işi köyde boş gezen Ahmet in , Mehmet in yapmasını istemiyor ki zenginlere veriyor.

bir akrabam izmir de buzdolabı üreten fabrikada yetkili. Bundan üç sene önce 90 liraya mal olan bir buzdolabının piyasada bin beş yüz Tl ye satıldığını söylemişti.

köylünün elinden tarım ürünlerini " rekolte yüksek" diye ucuza kapmaya çalışan aracı tayfası! Bakın buzdolabında da rekolte Yüksek neden ucuzlamıyor?

çünkü onun malına devlet ve hükümet sahip çıkıyor. Halbuki hiçbir zenginin de bu hükümeti istediği falan yok ha! Onlar eskiden rantiyeden kazanıyorlardı. Şimdi ise şantiye ağır geliyor.
Etin kilosu 45 lira

Ben 75 kilo

Ben kaç lira?
ne mutlu bize, zaten hep makarna yediğimiz için etkilenmiyoruz, yaşasın güçlü büyük türkiye.

görsel
kurbanın faydaları +1.
etin ucuzlaması için et üretiminin artması gerek. üretimin artması için hayvancılıkla geçinenlerin önce zarar etmemesi, sonra da daha çok üretim yapabilmeleri için kar etmeleri gerek. kar har vurup harman savrulacak bir para olmayıp yeni hayvan satın almak için bir kaynaktır. kar etmezse nasıl üretim artacak?
-''et bulamıyorlarsa duble yol yesinler.''- recep tayyip erdoğan
Tüketim çoğaldı ama üretim geriliyor ve doğal sonuç olarak et pahalı.
Yem fiyatlarına falan hiç girmiyorum bile çünkü çiftçi kendi topraklarını ekemiyor. Mazot, gübre falan derken zor bu işler gençler.
Asgari ücretle çalışan yahut emekli olmuş milyonlarca insanın kendi çocukları yerine politikacı Tosunlarına kendi elleriyle yedirdikleri besin maddesinin kilo fiyatı.
Bizim kasapta 50 kaattır.Serbest piyasanın ve kanunların vatandaşa kökleme yetkisi verdiği 90 lardan bu yana sadece gıda değil bir çok sektörde bu böyledir.
biz hep elli liralık aldığımızdan bizi etkilemeyen güncellemedir. 50 lirayı geçse bile etkilemez gene 50 liralık isteriz verir kasap. evet.

(bkz: ben hep 50 liralık alıyorum adamcığı)
iş keşke onu sadece almakla kalsa.
aşırı derecede saçma olan durumdur. (bkz: sebebi neydi ki)
askeri üçretlen 32 kilo alınıyo. güne bi gilo düşüyo. iyimiş düşününce.
et bulamıyorsanız yol yiyin.
amariganın oyunudur. *
bu hayvancılık falan işlerinin başında bi öküz falan var sanırım. yok hiciv falan değil normal bildiğin öküz. kimse yemesin bizi illa yiyeceksede elit yesin politikası güdüyolar.
Ülkem insanını zerre ilgilendirmeyen fiyattır.
Duble yollarımız, havaalanlarımız ve lale baçelerimizi terbiye edip, mangalda nar gibi pişirip yeme yeteneğimiz var bizim.

Hatta birbirimizi öyle güzel yiyoruz ki, ete para vermiyoruz.

Değil 45, isterse 145 olsun. Bize ne ki?!
adamlar yol yabdı yoooollll

gene siz

gene kıymet bilmeyin

bak elin alamanı bile kıskancından guduriyii.

siz hala yoh gaç pere, yoh bu gaç pere.

Tanım : 50 lira olmasından iyi, ülkemiz kalkınıyor.