bugün

altyazılı izlemeyin delirebilir ve kendinizi ilk bulduğunuz yükseklikten atabilirsiniz. karışık ve iç içe geçen bir film aklı olan türkçe dublajını izler.
(bkz: overrated)
edit: höyyyyt. bu filme overrated diyenin yozlaşmış karakterine sokarım. ne güzel filmdir bu böyle. o kadar güzel ki tükürdüğümü yalamayı göze aldım. şimdi bu entry'ye daha önce artı veren herkes eksi versin. istemiyorum.
tüm zamanların en "overrated" filmi olmaya aday bir film. bu kadar abartılan başka bir film de yoktur zannımca... eh bittabii dandik türk filmleriyle büyümüş nesil bir tane yabancı film seyredince mal bulmuş mağribi gibi sarılıveriyor seyrettiği filme.
insanların anılarının kötü olsa bile hayatlarının bir parçası olduğunu en iyi anlatan filmlerden biridir.
hem cenneti hem cehennemi yaşatan hedenin ki aşk demekteler bu kadar sağlam ve insanı sıkmayacak şekilde anlatmışlardır. jim carrey'nin performansına söylenecek çok fazla birşey yok ayrıca kate winslet'nda partnerinden aşağı kalır yanı yok yahu.
bir türk için ilk okuyuşta telaffuz etmesi bir hayli zor film ismi.

itörnıl şanşayn of dı spotlıs maynd.
çok güzel hareketler bunlar'da birçok skeçte ismi zikredilen film. fakat bu espriler sırasında filmin belki de orjinal ismi çok az kişi bildiğinden pek reaksiyon almaz.
aslında herkesin bir dönem aklından geçen bir şeydir, birilerini aklından sildirmek, hayatına hiç girmememiş gibi olmasını istemek, bu film birilerini aklınızdan silseniz bile kalbinizden silemiyeceğinizi, birilerini severken akılla değil kalple sevdiğinizi, bir yerden sonra aklın hükümsüz kaldığını gösteriyor, kurgu olarak oyuncuların performanslarıyla dört dörtlük denilebilecek türünün belkide en güzel filmlerinden biridir.
acil durum ya da ilkyardım niyetine izlenecek film. sevgilinle mi tartıştın, ilişki anlamsızlaşıyor mu vesaire, oturup izle bunu. git koş sarıl sevgiline. hatta beraber izleyin.

--spoiler--

- joe hadi gel. vedalaşmış gibi yapalım.

--spoiler--
jim carreynin the truman showdan sonra en güzel filmi.
2004 en iyi özgün senaryo ödüllü ergenlik filmi.

konusu ise aynı ilişki sil baştan başladığında yine aynı noktada nihayete ereceğini bile bile sıfırdan başlanır mı?sitesinde cok güzel bir cümleyle filmin asıl mesajını görebilirsiniz:

"Aşk ilişkisinin doğası üzerine düşündüren filmde, sözcüklere boğulmuş bir iletişimsizlik kendine has bir incelikte yansıtılmış. ilişki anında insanların nasıl da iletişimsiz kalabileceğini, aslında sadece dile getirerek bir çok sorunun çözülebileceğini de öğütlüyor alttan alta. Karşımızdakine zaten öyle bir insan olduğu için aşık olduğumuzu unutarak ilişkileri bir iktidar çatışmasına dönüştürüp hayatlarımızı yok yere zehir ettiğimizi anlatıyor film."

faklı platforlarda(özellikle ekşi sözlük te) cok fazla tartışma konusu olmasının sebebi zevk farklılıklarıdır.beğenirsin beğenmessin o ayrı konu ama imdb de 61. sırada olan ve binlerce fanı olan filmi "beğenmedim öğğğ" demek biraz tembelliğe kaçıyor bence.

--spoiler--
şimdiye kadar izlediğim yerli yabancı filmler arasında en iyi filmdir.ara ara leon ile yer değiştirdikleri oluyor ama.
--spoiler--
1 kere izleyen hic kimsenin anlayamayacagi film...

ben 3. izleyisimde bile hic anlamadigim yerleri kesfettim...oyle gizli seyler var ki filmde.
bir sinema izleyicisi olarak, çekildiği yıl "en iyi film oscarı" alamamasını kendime yediremediğim yapım. benim bir izleyici olarak bile bu filme oscar verilmediğinde gururum kırılıyorsa yapımcısını, yönetmenini, jim carrey'sini, kate winslet'ını düşünemiyorum...

jim carrey için ayrı bir sayfa açmaya gerek yok, o zaten bir dahi.
hayatımda izlediğim en güzel yapımlardan biridir.sevgiliyle izlenmesi tavsiye edilir.
--spoiler--
when you first fall in love everthing is perfect. untill the day you want to forget you ever met.

you can erase someone from your mind. getting them out of your heart is anorther story.

-do I know you?
-I'm fine w/O you.
-Would you erase me?

-life never felt that before.. I'm exactly where I wanna be..
--spoiler--
kısıde ıkıncı kez ızleme ıstegı uyandırır ayrıca afısı cok hostur bu fılmın alıp tavana asıp altında yatmak makbuldur.
buyurunuz:http://www.kadinella.com/...nt/uploads/sil-bastan.jpg
bazen hepimizin istediği birşeydir özellikle biten bir ilişkide sonra fakat filmi izledikten sonra anıların ne kadar da değerli olduğunu fark ederiz.
başrolünde jim carey ninde oynadığı muhteşem film.
durup duruken adamın agzına sı.an filmdir. Soundtrackler ile birleşince koltuğunuza çiviler sizi. Sayısını hatırlamadığım kadar çok izledim, her defasında ayrı bir ayrıntısını keşfettim. Başkaları ile seyredilmeyecek kadar özel bir film
(bkz: everybody s gotta learn sometime)
bıkmadan defalarca izlenen film.
gecenin bir yarisi konusunu fazla kurcalamadan izlemeye koyulan bunyeye adeta beyin amciklamasi yasatan film. oyunculuklar, senaryo, kurgu dehset, ozgun bir film. yalniz tam olarak kavramak icin gercekten sakin kafa ile izlemek sarttir. bu ozelligi ile lost highway' i animsatmistir.
2003 yapımı tekrar tekrar izlenesi, her seferinde tadı damakta buruk bir tat bırakan, oyunculuğun (jim carrey kate winslet) zaten harika olduğu enfes film.
sabah sınavı olan birinin izlememesi gereken film. kafalar şimdi mary'de. noldu gül gibi hatuna!
yalnizlik mavisinin tavsiyesi üzerine izlediğim ve izlemekte bir hayli geç kaldığımı düşündüğüm film.
aşkı en güzel anlatan filmlerden biridir bence. hatta sadece aşkı değil, hayatı, yaşanmışlığı da iyi anlatır. hele ki birilerini unutmaya çalıştığınız bir dönemde izlerseniz size tam moral verebilecek filmdir.
-bekle
-ne, neden?
-bilmiyorum, sadece bekle.