bugün

arasında benzerlik kurulmaya çalışılan iki terör örgütü. ben terör örgütü olmaları dışında bir benzerlik göremedim.
eta 1968 den bu yana 850 kişinin ölümüne sebep olurken
pkk 90 lardan bu yana binlerce kişinin ölümüne sebep olmuştur.
eta nın yaptığı terör eylemleri sonrası ispanyollar sağ-sol demeden eta yı protesto etmeleri sonucu eta silah birakmak zorunda kalmıştır.

oysa pkk nın eylemleri sonucu şehit olan askerlerimizin cenazesinde sadece aileleri üzülmüş, oy avcıları cenaze sonrası ortadan kaybolmuştur.

aradaki fark budur.

eta yı yok eden ispanyollardır.

belkide pkk yı var eden biziz.
eta var olduğu ispanyanın navarra kısmında yaşayan insanlara herhangi bir baskı yapmamıştır. pkk hayatının yanlışını yapmaktadır...
kaldı ki bu 2 örgüt eylemleri bakımından tamamen farklıdırlar. eta bask milliyetçiliğini 2. plana bırakıp marxist olduğundan, 2 3 sene öncesinde silah bırakana kadar cana kastetmemiştir. pkk genelde cana kasteder ve herhangi bir marxist sosyalist görüşü kesinlikle temsil edemezler. solculukla bağdaştıkları tek nokta özgürlüktür.
şu ana kadar eta 1820, pkk 35000 kişiyi katletmiştir.
eta' nın terör örgütü olduğunu ispanya' nın sağcısı solcusu, basklısı, katalanı kabul etmiş ve eta yok olmuştur bu sayede. pkk ise yaptığı her katliam sonrası kendine bir yancı bulmuştur. " ama asker de öldürüyooo, halkın özgürlüğü içinnn, halk eziliyooo, sosyalist bikbikbibbik" ulan adam öldürmeyi savunan ideolojinin taaa .mına koyayım.

sosyalistim ve tüm benliğimle söylüyorum ki: pkk bir terör örgütüdür.
Eta bir ayrılıkçı pkk ise cani bir örgüttür.