bugün

los amigos mu sokak da mı yapılacağına karar verilip kesinleştirilmesi gereken zirve.
los amigos demişler sanırım son olarak, ortamı daha iyi olduğundan olabilir. farketmez zirve olsun da gidelim.
çalışma hayatından fırsat bulursam katılmayı düşündüğüm zirve.
beş yıldır bu şehirde yaşayan ve müthiş güzelliklerini benimsemiş biri olarak, eğer olursa çok sevindirik olacağım zirvedir. los amigos da bu iş için biçilmiş kaftandır. ayrıca çibörek de asla ihmal edilmemelidir.
eskişehirde okuyan bir insan olarak acaba ilk defa bir zirveye katılsam mı diye beni derin düşüncelere boğan olay.
saat 20.00'den 18.00'e alınan zirvedir, mekanı ise los amigos'tur.
itü sözlük yazarları ile birlikte coşulacak, gülüşülecek ve eğlenilecek zirvedir.
(bkz: tamam bitti)
saatinden ziyade günü merak edilen zirve. ha 18.00'de olmuş, ha 20.00'de. lakin 31 ağustos'ta yahut 8 kasım'da olacaksa bilelim, ona göre önlemimizi alalım.
6 mart cumartesi günü saat 18:00'da başlayacak gecenin geç saatlerine kadar sürecek olan zirvedir, ya da isteyen sürdürür. sokak'taki zirve faciasından sonra los amigos daha güzel gelmiştir. itüsözlük yazarları ile ortaklaşa gerçekleştireceğimiz bir zirve olacağı için büyük olasılıkla ortam kalabalık ve şen olacaktır. geliniz, getiriniz efenim.
'olm bak kesin mi saati günü ortamı falan bu sefer gelecem mal olmayayım' zirvesidir. itü yazarları beni bağlamaz daha iyi geyik olur hatta ekşiyle ekoyu da katalım sözlük sinerjisi olsun.
her zaman gitmek isteyip de gidemediğim zirvedir. bir insan hepmi unutur zirveyi?*
saati, günü, ortamı kesin olan zirvedir.* ayrıca her zaman gitmek isteyip de gidemeyen, unutan yazar canlarımıza henüz olmadığı hatırlatılmalıdır ki gelsinler. bakmak olmaz öyle uzaktan.*
yarın gerçekleşecek olan karma * zirvedir.

(bkz: hadi hayırlısı)
anadolu üniversitesi yüzüklerin efendisi gösterimine katılmış olanların muhtemelen katılamayacağı, geç kalacağı veya uykulu gözlerle etrafındakilere sonuna mastar eki getirilmiş cümleler kuracağı zirvedir.
anadolu üniversitesi yüzüklerin efendisi gösterimi'ne katılmadan ağzım tatlansın iki bira içeyim diyecek olanların gelip, canlanacağı zirvedir. hatta yüzük kardeşliğini izlemeyip iki kule'den başlamak isteyenler pek tabi mutlu olabilir.*
yarım saat sonra başlayacak olan zirvedir. biraz gecikeceğim sanırım.
başlamasının üzerinden bir buçuk saat geçmiş zirvedir. üşengeçlikten hala gitsem mi gitmesem mi diye düşünmekteyim.* *
biten zirve. evet, bi zirvenin daha sonuna geldik. katılan, katılmayan, katılmayı düşünen ama katılmayan ya da katılmayı hiç düşünmemiş ama bi anda orada bitmiş tüm kişilere teşekkür edilir. bir sonraki zirvemizde görüşmek üzere der, herkesleri öperiz.

saygılar, sevgiler.

bir önceki 3 kişilik zirve fiyaskosunun yanına 15+ yaparak ağızcazımıda açık bıraktırmıştır. helal huleeyyn.
koltuklara sığamadığımız, kalabalıktan kimle sohbet edeceğimizi şaşırdığımız pek şenlikli zirve. *
uludağ sözlük tarihine geçecek katılımda olan itü sözlük ile ortaklaşa gerçekleştirilen zirve.
(bkz: devam edecek)

öncelikle zirvenin gidişatından bahsedeyim.
los amigos'a attığım adımdan itibaren "ya gelmezlerse" korkusu bütün içimi kapladı, sonra ise "geleceklerdir kesin, bu sefer farklı olacak hissediyorum" transına geçtikten sonra los amigos'un sempatik çalışanları ile zirvenin yapılacağı yerin koltuk düzenini yapıp koltuğa oturup vakit geçirmek amacı ile birtakım dergilerle oyalanıp zirve saatinin gelmesini bekledim, tam o esnada uludağsözlüğün unutulmaz yazarlarından biri olan abberline'ın hoş sürprizi ile karşılaştım.
(bkz: dakika bir gol bir)

ardından abberline'dan bendenizi sevindirecek haberi duyduktan sonra daha bir enerji kapladı içimi.
tam abberline ile koyu bir sohbete adım atacakken bıçkın delikanlı rumuzlu, fakat meğerse bunun bir yanıltıcı mesaj olduğunu anlamama neden olan akrep23'ün teşviki ile güzel vakit geçirdik.
fakat zirve başlamış bir kere, durdurana aşk olsun.

ardından itü sözlük yazarı olan teknoloji dehası, kitap yazarı ve itü sözlük zirvesinin iki organizatörü olan * tarzan ve herkesin imdadına anında yetişen, 112'nin cesur yüreği olan excavatio'nun gelişi ile daha da bir şenlendik, daha da bir coştuk.
tarzan'ın boyunluk ile mekana adım atışını büyük bir kaygı ile izlerken;
"korkma oğlum, boynumda problem yok. rahatlattığı için takıyorum"
cevabını aldıktan sonra derin bir nefes aldım. ayrıca kendisinin canı cananı olan excavatio ile birlikte bendenize yapmış oldukları unutulmaz sürpriz ile mutluluk seviyem en üst tabana çıkmıştır.

tabi ki tarzan ve excavatio'nun artı konuklarından bahsetmemek de olmaz tabiki, adeta yetenek ve kabiliyet ustaları bu güzel insanlar. kendilerini en yakın zamanda sözlük alemlerinde görmek en büyük dileğimiz.

sonra uçağı ile los amigos'un üzerinden pike yaparak türk havacılığına önemli katkıda bulunacağını tahmin ettiğim, fakat hayal kırıklığına uğradığım vecihii ve arkadaşının katılımı ile oturacak yer sıkıntısı yaşandı. hanım hanımcık ve içi dolu turşucuk zaatler olmalarından dolayı fazla yer kaplamadılar ve herhangi bir ölümcül kaza gerçekleşmedi.

ve insane, kendisi ile sohbet etmeye çalıştım fakat kalabalık bir katılım olmasından dolayı kendisi ile pek sohbet edemedim. cesaret isteyen bir bölümde okuduğundan dolayı olsa gerek pek bir sessiz ve pek bir efendi, centilmen. pek sohbet etmeyen bir arkadaş olduğu kanısına vardım, bir sonraki zirvelere de katılması ile bu sefer kendisi ile koyu bir sohbet edeceğim, kaçarı yok.
(bkz: seni bulacağım oğlum)

daha sonra ise pringles, hestiarellla ve muglakpanda'nın katılımı ile "işte şimdi yandık, yer kalmadı" korkusu ile ufak bir panik yaşadım kendimce, ama los amigos'un gözü kara çalışanları ile bu sorunu da bir nebze hallettik.
eskişehir asosyaller zirvesi'nin organizasyonu olan pringles ile tanıştık, gerek yaprak dökümü dizisindeki oğuz karakterini canlandıran oyuncuya, gerekse israilli futbolcu balili'ye benzerliği ile dikkatimizi çekti.
ayrıca radyo yayını yaptığını öğrenmiş olduk zatalilerinin.
(bkz: pringles öldürür)

ve zemberek yılanı.
itü sözlük zirvesi ile uludağ sözlük zirvesini birleştirme teklifimi kabul edip mekana geldikten sonra bu kadar kalabalığı görünce şok üstüne şok geçirmiştir.
e tabi bu şokun etkisini geçirmek amacıyla arada bir dışarı çıkıp sigara yaktık kendileriyle, sarma sigara'nın avantajlarından ve dezavantajlarından koyu bir sohbet gerçekleştirdik.

zugaş'tan bahsetmeden olmaz, önceki zirvelerdeki "uslu çocuk" modunu bozmuş ve "zirve organizatörü" moduna geçmiştir, artık kendisine bu eğlenceli yolda başarılar diliyoruz.

işin özü hoş bir zirveydi, katılımın çokluğundan kiminle sohbet edeceğimizi şaşırdık, o derece...

güzel gidiyor her şey.
geçen sene katılımın beş parmağı geçmediği zirveler an itibarı ile tarih olmuştur. sonunda eskişehir'in zirve katılımını oluşturacak kemik kadro kurulmuş oldu.

ve adından bahsedemediğim diğer yazarlar.
kiminin rumuzunu unuttum, kiminin ise adını.
bazıları ile konuşma ve tanışma fırsatı bulamadım, tek dileğim zirveden mutlu ayrılmış olmaları.
dilerim diğer zirvelere katılırlar ve koyu bir sohbete dalarız.
hafta sonu ankara'da olmak mecburiyetinde olduğumdan dolayı katılamadığım, katılmış olmayı çok istediğim, burada hakkındaki yazıları okuyup, ne kadar şen şakrak geçtiğini anlayıp daha da üzüldüğüm ama devamının olacağı izlenimi edindiğimden dolayı bir nebze mutlu ve umutlu olduğum zirve. yılda bir kere yapmıyorsunuz değil mi bu zirveleri? (gülücük)
ben kurulduğundan beri sözlükteyim diye sıyıracağım zirve çeşidi.
güncel Önemli Başlıklar