bugün

Hele bir de "mesajlarını okumadan siliyorum" diyorsa adama kafayı yedirir. Mesaj almak istemeyen biri engellemeyi bilmeli.
Gerçekten görüşmek istemeyen insan görmeye bile tahammül edemez. Dolayısıyla mesajı siliyorum falan da demez. Şov yapıyor. Büyük olasılıkla sinir ederek intikam almak istiyor ama içten içe barışma yolunu tam kapatmak istemiyor. Bütün eski sevgililerimi rehberimden silip engelledim. Çünkü ne gerek var? Bittiyse tam bitmeli.
Bazı insanlar bunu yedekleme kafasıyla yaparlar. insan niye eski sevgilisine ulaşılır olur ki? Bir de "mesajını okumadan siliyorum diyen insan" deniyor. E mesaj atılmasını istemiyorsan siktir git engelle o zaman amk.

Böyle insanlar ne istediklerini bilmiyorlar.
düşman olarak ayrılmayanların gayet normal karşılayacağı davranış.
Konunun düşman olmakla ilgisi yok. Görüşmeye devam etmek istesen zaten ayrılmazsın. ilişki bitmiş, daha "arkadaş kalalım" demenin bir anlamı yok ki. Millet ikiyüzlülüğün adını medenilik koymuş.

Düşünün ki sevgiliniz eski sevgilisini engellememiş ve arada mesajlaşıyorlar. Hoş olur mu? Olmaz.
Hala bir açık kapı bırakmasıdır.

Şahsen ben ayrılık sonrası, kendisi çok ısrarcı olduğu için engellemiştim. Sms ve aramaları da engelli aramaya düşüyordu.

En son çok şükür pes etti. Numaramı silmiş.

Dönerim diyedir bence.
güzel günlerin hatrına engelleme yapmamıştır. Birde sizin ona zarar vermeyeceğinizden emindir.
Kız ise seviyordur, erkek ise kızın geri dönmesini bekliyordur. Eğer kız çok sevmişse erkek vazgeçtiğine inanmaz çünkü.

Tam olarak bitirmek isteyen biri açık kapı bırakmamalı.
rahatsız ediyorsan ve engelliyorsa, normaldir. sen rahatsız etmeden engelliyorsa bu normal değildir. mutlaka sana karşı bir zaafı vardır. seni unutmuş, seninle ilgili bir derdi, bir sıkıntısı, bir problemi olmayan adam, seni hiç umursamaz bile. işte senin için acı olan budur. o yüzden engellendim diye üzülme. iz bırakanlar unutulmaz.
Eğer erkekse Sikine bile takmıyordur

O kadar kafasında bitirmiştir ki olayı yoksun aslında sana karşı bir şey hissetmiyorum sarhoş kafayla bile yazmam demek istiyordur.
Hadi ağbicim hadi.
Abi Allah aşkına saçma sapan yorumlar yapmayın ya. Diyelim ki sevgiliniz var. Cinsiyetten bağımsız olarak eski sevgilisi hâlâ rehberinde olsa ve WhatsApp'ta engelli olmasa rahatsız olmaz mısınız lan? Bu ne genişlik?

Eski sevgili WhatsApp'ta engellemiyorsa yavşaktır. Ya içip içip arayacaktır, ya da sevgisi tam olarak bitmemiştir ve içinde bir umut vardır.
Hahaha yav manyak mısınız nesiniz sizi sürümcemede bırakıp başka kişilere yelken açmıştır bile sizde dönecek diye beklersiniz mal mal.
öyle karaktersizden mesaj bekleyen anasından am beklesin. yeni ayrıldıysanız eninde sonunda sevgiliniz olup olmadığını yoklayacaktır.

ha eğer terk edildiği halde engellemiyorsa öfkesi geçtikten sonra geri dönme umudu taşıyor olabilir.
Engellememiş olması numaranızı silmediği anlamına gelmez. Siz onun profilini görürken o sizden bihaber olabilir.
sozlukteki ergenlik seviyesini gozler onune seren baslik. tek bir kisi akıllılik etmis ve demis ki birini engellememis olmaniz onun sizin rehberinizde oldugu anlamina gelmez. yani eski sevgiliniz sizi engellememis ancak buna ragmen silmis olabilir. yada hala rehberinde duruyorda olabilirsiniz. buda mumkundur tabi. bir numaranin rehberde yada bir uygulamada olmasinin hukmu ve önemi nedir ki yani? biraz büyüyün ve aşin boyle seyleri. cocuklugun alemi yok. karakterli bir bireyin boyle takintilari olmaz kendisininde sevgilisininde ne yaptigini, hangi durumda nasıl davranmasi gerektigini bilir zira.
Yahu arkadaş, bunun ergenlikle ilgisi yok. Bir insan eski sevgilisini rehberinde tutuyorsa ve engellemediyse bunu "belki döner" diye yapıyordur. Gerçekten bitmiş bir ilişkinin tarafları niye bağlantılı olsun amk? Sevgilinizin rehberinde eski sevgilileri duruyor olsa, WhatsApp'ta da engelli değilse "kızım bu dalyarakları niye silmedin?" Demez misiniz?

Bir insan niye eski sevgilisine ulaşılır olur? Asıl ergenlik budur. Yedekte tutma kafası bu. Bitmişse tüm bağını koparırsın. Karşı taraf da yeşillenmez.
Açılın, sevgilisinden ayrılalı 5 gün olmuş bir bacınız olarak konuşuyorum.

DaHA önceki bütün eski sevgililerimi her yerden silip engelledim. Çünkü stalk yapılmasını istemem, yapmayı da sevmem. Ayrıca ne gerek var? ilişkimi bitirdiğim kişiden haberdar olmak veya ona görünür olmak çok saçma ve riskli. Çünkü daha önce biri içip içip arıyordu. Engelleyip kurtuldum. Gerek yok.

Yeni ayrıldığım eski sevgilime gelince; ona çok kırgınım ama hâlâ seviyorum. Sosyal medya hesaplarını engelledim. Görüp de acı çekmeyeyim diye. içimi döktüğüm son mesajlarım için "okumadan sildim" dedi ama okuduğuna eminim. Mesaj atmamı kesinlikle önlemek isteyen adam engellerdi. Ayrıca rehberinde de kayıtlıyım. Çünkü rehberinde kayıtlı olmayan bir numaradan kaydedince fotoğrafı ve durumu gözükmüyor.

Gelecekte ne olur bilmiyorum ama insanın içinde aşk ve umut kırıntısı varsa her yerden iletişimi koparmıyor. Eğer barışmazsak ve içimde onu tamamen bitirirsem, hayatıma da başkası girerse mutlaka silip engellerim.

Şimdilik bekliyorum. O bekliyor mu bilmiyorum ama kafasının karışık olduğunu seziyorum.
Wp ta engellememe kısmına takılmak saçma. Daha önce de söylediğim gibi, SMS ten bela olmasın diye Wp tan engellemediğim insanlar oldu. Ama rehberinde tutmak insanı şüphelendiriyor.
(bkz: istemem yan cebime koy)

Kafasında bazı şeyleri bitirmediğini gösteren durum.
cekilin bende basliga ikinci entrymi girmeye geldim.
oncelikle tam bir turnusol basligina donusmus burasi. eski sevgiliye ulasilir olmak yesil isik yakmak demekmis...vs. kusura bakmayinda (yada bakın banane amk)bu ne mal bir bakis acisidir. esas heryerden engellemek unutamamis olmanin göstergesidir. bir insani gönlünüzden sildiginizde artik onun nerede ne sekilde var oldugu sizi ilgilendirmemeli. gorunmez olma cabasi iliskinizde gormediginiz degeri bari iliski bitince görme ihtiyacinizdan ibaret. kendinizi dizginleme cabanizin adi ama ben onu her yerden engelledim olmamali. rehberinizde tutarsiniz tutmazsiniz o sizin bileceginiz is ama engellemek tam bir ergen hareketi baskada birsey degil. her yerden engelleyip burda ahkam kesenlerin geceleri biten iliskilerini ardından goz yasi doktugune yemin edebilirim ama ispatlayamam * * :)
Yoklamak için arkadaşlar, kesin bilgi. Ayrılalı bir hafta bile olmadan yazan bir eski sevgilim var. Medeni bir insan gibi konuşmak istediğini söyledi. Sonra araya bazı işleri girince lafı yarım kaldı adgjsfhdgjdh.

Yani eski sevgilisini kesin olarak hayatından silip bir daha ulaşmak istemeyen biri o telefonu rehberinde de tutmaz, ulaşılmak da istemez. istisnalar illa ki vardır ama kaideyi bozmaz.

Yalnız bu durumun şöyle sikik bir yan etkisi var, tam acıdan nefesinizin kesildiği ve ilk şoku atlattığınız günleri geride bırakırken hortlayıp kendini hatırlatabiliyor. Mesela ben en başa döndüm maalesef. Arayacak mı diye düşünüyorum. Tam olarak konuşup halledilmeyen konular veya edilmemiş vedalar kaldıysa her an geri dönebileceğini düşündürüyor.

Umarım en kısa zamanda unuturum ve hayatıma birini alacak kadar güvenebilirim. Çok acı çekiyorum çünkü.
Bir daha kimse tarafından o kadar çok sevilmeyeceğini içten içe biliyorsa o kişiyle bağını koparmak istemez ki yoluna başkasıyla devam edemesin.

Aslında kaybetmek istemeyen ama adım atacak ve af dileyecek yüreği de olmayan insan işidir.
insanlar sevdikleriyle iletişim kurmadıkları için kalp kırıyorlar. Özen gösterilmeyen her şey yok oluyor. Sonra da özlüyorlar işte. Engellemediğiniz ve sizi engellemeyen eski sevgilinizle yolunda gitmeyen pek çok şey aslında saçma sapan şeylerdir. Aldatıldıysanız zaten açık kapı bırakmazsınız.

Üç günlük dünyada gerçekten seviliyorsanız kıymetini bilin. Orospu çocukluğunun alemi yok.
gerçekte olan şeyin, burada dile getirilen görüşlerin tersi olduğuna inanıyorum. bir insanı engellemek, o insana karşı olumlu veya olumsuz duygular beslediğinizi gösterir, engellenen insan unutulmak istenmeyen insandır, bilinç altının bir köşesinde saklı kalır mutlaka.

zaten eski sevgiliden alınacak en iyi intikam veya ona verilecek en iyi ders onu engellemek değil; onu unutmaktır.