bugün

gorunce goz ucuyla bakılan acaba benı unuttu mu dıyen aklından gecen tekrar olur mu dedıgınız genctır.
Yenisi bulununca unutulduğunu bilmeme rağmen "ya o en özeliydiyse" düşüncesiyle kendimi yiyip bitirmeme sebebiyet veren tanrıça.
tam giderlerken hep uyarırım bunları. başlarına gelecekleri söylerim. dinlemezler tabiki. kısa vadedeki sahte mutlulukları orta vadede pişmanlık, uzun vadede üzüntü ve depresyona neden olacaktır. karşılarına çıkacak yeni insanların nasıl olacağını ve nasıl olmayacağını da belirtirim. sonra hep haklı çıkarım. eski sevgilim kıskançtı. öyle böyle değil. ha ben de psikopatlaşabilen bir kıskançlık taşırım. zaman zaman ortalığı dağıtırım bu uğurda. o yüzden iki psikopat olarak iyi anlaşırdık. birbirimizi sahiplenirdik. ben mesela bir erkek olarak gündüz vakti markete bile gitsem laf yerdim. akşamları geceleri onsuz dışarı çıkmak falan onlar ütopik olaylardı zaten. uyardım bak dedim kimse böyle hayatından bu kadar fedakarlık yapmaz, kimse seni bu kadar sevmez, kıskanmaz bak gidiyorsan da haberin olsun dedim giderken. hebele hübele kim takar yalova kaymakamını tabi. yine haklı çıkmanın haklı gururunu yaşıyorum. hanımefendinin yeni sevgilisiyle ortamlarda denk geliyoruz şimdi. publarda, karaoke barlarda karı kız peşinde koşuyor buz gibin havalarda giydiği kısa kollularıyla eleman. içimden diyorum gündüz vakti sokağa çıkmasına karışabildiğin adamdan gece muhtemelen senden habersiz barlarda karı kız peşinde koşan elemana düşmüş olduğunu görmek çok hoş. attan inip eşeğe binmem diyenler genelde eşeğe bile muhtaç kalırlar. insanların tükürdüklerini yalaması zordur. geri dönmek isteseler de dönemezler. o yüzden yere tükürmemek gerekir. havaya doğru tükürün, pişman olursanız yere düşmeden havada yakalarsınız.
Bazıları tekrar arasa diye yolu gözlenen, bazılarıysa ertesi gün bile hatırlanmayan, her durumda gitmiş yada gönderilmiş kişilerdir.
her biri tecrübedir. senin nezdinde bir önemi kalmamış kişilerdir. zaten önemi olsa, sevsen mesela, ''eski'' sıfatını getiremezsin önüne. eskimemiştir çünkü. kabak tadı vermesi lazım ''eski'' diyebilmen için. son kullanma tarihinin geçmiş olması lazım. yoksa onun adı ''sevgili'' dir. o seni sevmese de, bir daha görüşemeseniz de, en imkansız düzeyde olsa bile seviyorsan o senin daim sevgilindir. eski değildir.
(bkz: yok ki)
hiçbirinin şu an için bir önemi yoktur. kıymeti var mıdır? vardır. kötü üzüm suyunun bile eskisi kıymetli.

ama dediğim gibi! hiçbirinin bir önemi yoktur, çünkü dediğiniz gibi! eskidir...
etkisini yitirmişse, bir hiç olmaktan öteye gidemeyecek insanlardır. etkisini yitirmemişse bir şeyleri eskimeyen insanlardır.
bi tanesi cok ozel olan insan. sen kendini biliyosun.
gidince kekremsi bir tat kalır. konuşamazsın, yutkunamazsın, şarkılar ona yazılmış gibidir. resimlerine bakamazsın, kokusunu duyduğun yerden kaçarsın.
umrunuzda olmaması gereken şahsiyettir. bakın ben takıyor muyum ? yok. kafam rahat.
buldum tatlışımıda oh ne güzel.
daima kafanın bir köşesinde bulunan, zaman zaman hatıra gelen insan kişisi.
profil fotografinin altina embesil gibi begendim yazip guler..
(bkz: eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı)
bi ara beni kacırmayı kabul etmişti de nikah kıyıyorduk hayali. sonra bi bakmışım eskimiş.
bir sürü yeni ilişkinin başlamasını engelleyen, mazide bırakılması gerektiği halde bırakılamayan şimdinin yabancısı.
yenisi olmadı kiiii.. Aslında açılmak çok önemli.. her gün bakmam ama bi şey diyememekk
Mutlu ol ki, bende mutlulugunla mutlu olayim.
evine ateşler salınması gerekendir.
Fd'nin şu dizelerle bahsettiği şahıstır.

"...Eski sevgili, eski defterler
Unutsan beter öldürmeye yeter hatırası..."

Arada akla gelir kimi zaman güzel anılarla kimi zaman yaşattığı acılarla. Akla her gelip gidişinde, ilk gittiğindeki gibi bir acı yaşatır bazı bazı yürekte.
Vergi iadesi gibi ne zaman önüne çıkacağı belli olmaz. eskide kalması gereken, tadı kaçmış olan durum.
Bazen tatlı bir gülümseme oluşturur, bazen sinirlenden deliye döndürür.
Yine de güzeldir, güzel hisler yaşatır.
bisiklet sürmeyi öğrenmeye başladığımda babam bisikletin arkasındaki yardımcı tekerleri çıkarmıştı.o bisikletin arkasından destek olurken ben de sürüyordum. bazen elini çektiği halde kendi dengemi sağlayıp sürmeye devam ederdim ama elini çektiğini uzun bir süre farketmezdim. ne zaman arkama bakıp da onu göremeyince, kendi başıma gittiğimi anlayınca dengemi kaybedip düşerdim. babamın bisikletimi dengede tuttuğunu, bıraksam bile hiç düşmeyeceğimi bilmenin rahatlığıyla sürmek daha kolaydı.

şuan anlıyorumki bu ilişkide uzun zaman önce bağlarımız kopmuş, bir süredir kendi başıma yoluma devam ediyormuşum ama bunu yeni farkediyorum ve düşmek üzereyim, tek başıma devam edemem, lütfen gel.
eski sevgili yeniye her zaman yenilir yenisi yoksa eski uzatmada kalır.
Kendini vazgeçilmez zannedip kocaman egosunun farkında olmayandır. Kısacık zamanda yaşam enerjinizi ele geçirir ve aksini idda eder. dünyaları veremediyse eskide kalması en iyisidir.