bugün

kendi tipini gorunce aci hissedilen durumdur.
insanı çoğu zaman hüzünlendiren zamana karşı koyamıyor oluşumuzu hatırlatan bazen güldüren bazen ağlatan fotoğraflardır. bakmaya doyamadığımız hep eskide kalmak istediğimiz fotoğraflardır eski fotoğrafla.
Bir zamanlar ben de zayıftım, demektir.

2 sene, çok değil.
Totalde 5 kilo almışım, saçlarımın modeli değişmiş, saçlarım uzamış, mavi saçlarım tamamen gitmiş, artık saçlarımın kısa olmasını istemeye başlamışım.
Aslında o kadar kilo almaya rağmen şimdi de şişman değilim.
Evrim gecirme olayina inanmanin somut ornegidir.
ulan ne güzel bir hayatım varmış kıymet bilmemişim hayatımın içine sıçmışım diyerek sürekli yarıda bıraktığım eylemdir.
Ya "ne güzel günlerdi onlar. Eski dostlar gibisi yoktur", ya da "Vay bee kimler girip çıkmış hayatımızdan" dememize sebep olur.
ne olursa olsun hüzünlendirir insanı.

o yüzden bi kutum var. evimde, meydanda olan tek fotoğraf vardır. onun dışında ne evimde, ne ofisimde tek kare fotoğraf yoktur. gerek yok. yoruyor insanı. en mutlu anının fotoğrafı bile koyuyor bazen.

erişemeyince fotoğraflara kolayca, geçmiş daha kolay katlanılabilir oluyor. "ne çok sevmiştim seni be" demiyorsun mesela eski sevgiliyle çekilen fotoğraflara bakıp. ibrahim tatlıses tandansı yakalamıyorsun; o fotoğrafı sehpaya koyup ona baka baka rakı içmiyorsun.

ya da ne bileyim, "ya ne kadar mutluyduk, ne kadardık saftık" deyip dertlenmiyorsun.

tabi yine de gugıl görseller denen bi şey var. hatunun tivitır fotoğrafına erişiyorsun, facebooku cartı curtu oluyor bakıyorsun. dayanamıyorsun.
iyi, kötü her türlü anıyı hatırlatan çoğu zamanda başını duvarlara vurduran olaydır. gençlik hatırlanır hüzünlenilir. sevgili ile olan varsa ya yırtılır ya da içmeye teşvik eder. güzel zamanları geri getirmek istersin ama olmaz işte. bolca hüzne kapılmaya sebep olur. zaman makinası şart be.
Her fotorafda dahada degistigini, olgunlastigini, guzellestigini fark edersin.
Geçmişe özlemdir. Zaman zaman gülümsetir, zaman zaman hüzünlendirip ağlatır o resimler.
Bakıp bakıp burnum neden böyle ufak ,peki gözlerim neden böyle büyük ,diye diye çocukluğumda çok daha güzel olduğuma kanaat getirmeme sebep bu eski fotoğraflar .
insanı bazen hüzünlendiren, bazen gülümseten ama illede o günlere götüren eski anılardır. bizim evde dolapta durur genelde eski fotoğraflar, bugün nereden estiyse açıp baktım biraz hafifçe duygulandım o günleri özlediğimi anladım. çoğunlukla seksenli ve doksanlı yıllarda çekilmiş fotoğraflardı bunların çoğu, o günleri tekrar anımsadım. eski makinelerle çekilen ve banyo ettirdiğimiz ama günümüzde 2 mp ile çekilen fotoğraflardan bile daha silik, daha cansız, daha renksiz ama çok daha güzel günlerin hatırası olan fotoğraflardı onlar.
eski resimlere bakmakla başlayıp dalıp bir cigara yakmakla devam eden ve resime bir mermi çakmakla son bulan eylem.
Cogunlukla yapmaktan kacindigimiz bir sey.
- aha bu Ben miyim lan?
- anaa öküz gibiymisim amk.

Tarzı cümleler kurabilirsiniz.
insanın eski haline bakarak kendinden utanmasına sebep olan fotoğraflardır.
fotoğrafların içindeki kişilere göre değer kazandıran eskimis güzelliklere göz atmaktır.
seni unutanlari unutmamaktir.
şu an yaptıgım eylemdir. baktıkça gözleri dolar insanın...
hele eski fotograflar bebeklik halınse mükemmel bi eylemdir.
Fotoğraf değil de videolarımı izledim 14-15 yaşındaki halim. O zamanlar daha büyük duruyomuşum 19-20 gibi büyüdükçe küçük göstermeye başlamışım ters etki yaratmış.

Şansımı silkeyim ya.
hele ki o fotoğraflarda şu anda hayatta olmayan insanlar da varsa gözlerin dolması kaçınılmazdır. hem fotoğraflara bakılır hem anılar tazelenir.

sıklıkla yaptığım eylem.
gözünde o anı canlandırmak, burukça bir tebessüm gidenlerin yanında olmadığını fark edince üşümek..
anıları tazelemek.

küçük mutluluklar.
Çok da eski değil aslında, sadece geçen yılki fotoğraflarıma bakıyorum da. Ne kadar tatlışmışım. Nasıl da tesebessümle gülümsüyorum masumca. Bi de şimdikilere bakıyorum.
Huyum suyum değişti, dışıma yansıdı. Makyaja bulandım. Allahın verdiği tüm nuru fondötenle kapatıyorum resmen asdadjk.
Offf allah'ım noluyo bana ya. Ben yine o saf salak kız olmak istiyorum. Sanırım büyüyorum abiler ablalar. Piremsesiniz büyüyo!!!