bugün

entry'ler (452)

meyveyi dalından koparıp yemek

tadı bir başka olandır. elin agacından almak daha da tatlandırır.

birisini çok sevmek

birisini çok sevmek başkasını sevememek demektir. kimseyi görmez gözünüz. artık herkeste ondan bir parça vardır. ustanın da dedigi gibi: kimi sevsem sensin hayret!..

yan yana gelince birbirine yakışan iki rakam

bir ve üç. 13 pek severim kendisini.

ömür gedik in giydiği tayt

giymese daha az dikkat çekrdi dedirtir.

çocukken yapılan yaramazlıklar

çatıya çıkıp kiremitlerin kırılmasına sebep olmak. ev sahibi fena kızıyordu da dinleyen kim?

çocukluk arkadaşınızın size ilan ı aşk etmesi

ne diyecegini bilememektir. yıllardır tanırsınız onu kardeşiniz gibidir birlikte büyümüşsünüzdür. mahallede sizi korumuştur. birlikte bisikletle her yeri gezmişsinizdir. sokak oyunlarını birlikte oynamışsınızdır. çogu zaman abilik yapmıştır size. ama öyle bir gün gelir ki siz ona karşı hala o yıllardaki gibi saf ve çocuksu duyguları beslerken o yıllardır sizi sevdigini söyler. anılar kararır. ve bir kez daha kimseye güvenmemeniz gerektigini anlarsınız...

kitap okuyacak kadar asosyal olmak

kitap okuyan insanların çok daha kolay sosyalleşebildiklerini bilmeyen yazar söylemi. kitap okumak asosyallik degildir.

senin için kapanırım

ayrıldıktan sonra saçını başını açacak kız söylemi. çok var bunlardan. oysa biri için degil dini inancının geregi oldugu için kalbinden geldigi icin kapanmak gerekir.

2 alarm arasındaki uyku

genelde rüya görülen uykudur. insana pek bir tatlı gelir.

iki kadının sessizce oturabilmesi

sorunları vardır. konuşmaktan çok susmaya ihtiyaçları vardır.

yeşil deniz

şimdilik eglenceli izlenilesi bir dizi.

gecenin şarkısı

yeni türkü - aşk yeniden.

hastayken yapılacak şeyler

uyumaktır. hasta degilken de yapılacak en iyi şey uyumaktır...

çocuğundan nefret eden baba

baba degildir. bir insan evladından nefret edemez. o, baba olmamaktan ziyade adam degildir!..

soğuk ve yağmurlu havalarda yapılacaklar

kulaga bir müzik üstüne de fazla üşütmeyecek ama yine de kalın olmayan bir ceketle yürüyüş.

ben bu yazıyı sana yazdım

sana yazdıgım tüm o yazılar vardı ya işte hepsi aslında kendim için yazdıgım yazılardı.

hayat bana güzel

bu adamlar bu işi biliyor... çok güzel bir şarkıdır.

cennete mahsustur melekler

gripinden çok güzel bir şarkı daha... yeni keşfetmiş olmam beni çok üzdü.

eski sevgiliyi başkasına aşık olmuş olarak görmek

her zaman dedigim gibi eger artık eski sevgilinizse -eski kelimesinin altını çiziyorum- sizi üzmeyecek hatta belki sevindirecek bir durumdur. eskidiyse eskimiştir zaten ve onunla ilgili şeyler artık acı vermiyordur size.

sözlük yazarlarının favori meyveleri

bögürtlendir. olsa da yesek ya...