bugün

escape from new york filminin beklenmeyen başarısı üstüne aynı kadro ile çevrilmiş olan devam filmi. kurt russell'ın canlandırdığı snake plissken karakteri kısıtlı zaman içerisinde bir görevi yerine getirmek zorundadır. john carpenter filmi.
Escape from new york'un devamı olan John Carpenter filmi. Kurt Russell, Steve Buscemi, Stacy Keach gibi isimler oyuncu kadrosunda. Sevilmez genelde bu film kötü görsel efek, saçma ve bol absürt olay yüzünden ama benim sevdiğim filmlerden çok. ilkinden daha çok severim hatta bu filmi. Tam bir b-movie. Alkol, sex, kırmızı et, müslüman olmak, gibi bir çok şey yasaktır bu yasakları çiğneyen la denen cehennem adasına sürülür özgürlükler ülkesi amerika da. Dünyanın tüm teknolojilerini tek tuşla bitirebilecek bir silah kaza sonucu bu adaya düşer ve olaylar başlar. steve buscemi sadece kazananın yanında olan tam bir şerefsizi, pam grier ise travesti bir çete liderini canlandırır. Jenerik de bruce campbell ismi yazar ne zaman gözükecek bu adam derken sinema tarihinin en çılgın bir o kadar da akıllara zarar rolü ile çıkar karşımıza. Aklıma geldikçe çıldırıyorum o efsanevi sahnede. Yönetmen hakkında az çok bilginiz varsa, b-movie, ve biraz eğlenmek istiyorsanız önce ilk filmi sonra bunu izleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=HbWPMtEqBLg
Lan bu ne salak bir film. Daha yeni denk geldim. Ben işe gidiyorum. Rezil herifler.
devam filmleri genelde zik gibi olur.
maalesef öyle de olmuş.

puanım 4/10.