1. 1.
  olips şekerlerinin reklamındaki gudik karakterin adı...
  1 ... beelzebub
 2. 2.
  (bkz: doktor erol bey)
  ... electronica
 3. 3.
  bir kalem bir pergel bir de çikolata alacağım diye dellenen katma değer vergisi çocuğu... şimdilerde kocaman adam olmuştur tabii... ancak o dönemlerde çocuk işte, bakkaldan alacaklarını aldıktan sonra tam çıkacakken bakkal amcası "fişini almayacak mısın erol" diye sorar, erol ise "almaz olur muyum bakkal amca, amına bile gorum" der... o gün bu gündür, "madem ki erol fişini alıyor bizde alalım o zaman" mantığıyla hareket edilmiş, erol sayesinde devletimizin hazinesine vergilerden gelen paralar yağmıştır, yağmaya da devam etmektedir.
  (bkz: bir kalem bir pergel bir de çikolata alacağım)
  1 ... beelzebub
 4. 4.
  l harfinin üzerine şapka konulup okunduğu takdirde evlere şenlik olan bi erkek ismi.
  1 ... cikarinbeniburdan
 5. 5.
  meşhur bir erkek ismi
  1 ... enterezan
 6. 6.
  bursa'nın adliye mekanında baya bi boy gösteren yaşlı ve aşırı alkolik bir amcamız, sürekli içer ve konuştuğundan hiç bir şey anlaşılmaz adliye arkası dolmuş şöferlerinin ve yeni nesil gençlerin eylence kaynağıdır ama çok orjinal laf sokma teknikleri vardır, para bitince dilenir, para varsa çekirgede ganyan bayiide 6 lı oynar, bir konuşmamda 1500 YTL kazanıp nasıl elinden çaldırdığını anlatmıştı iyi bi gunundeyse anlatacak çok şeyi olan adliye tayfası kahramanıdır..
  ... organic.flesh.fan
 7. 7.
  bursa'da bir kaç şubesi olan ayakkabıcıdır aynı zamanda. her şubedeki fiyatları birbirini tutmaz. 15 ytl oynar bu fark için de pişkin pişkin aynı görünüyor ama aynı değil o düşük kalite demeye kadar götürürler kabhatimizle oturalım demezler 1 günlük ayakkabıdan şikayetçi olursanız değil para iadesi yenisiyle değiştirmeye bile yanaşmazlar bir de tüketici haklarına göre böyle bir hakkınızın olmadığını iddia ederler dinlerken dudağınız uçuklar. ( bunlar altıparmak şubesinde yaşanmıştır diğer şubedekiler daha sağ duyulu yaklaşmaktadır)
  ... limitsifiragiderken
 8. 8.
  (bkz: E Y)
  ... klasnick
 9. 9.
  erôl şeklinde söylendiğine "yumuşak" anlamına gelen kelime..
  ... 4ever pvd
 10. 10.
  "fatal erol" şeklinde alay edilebilen isim
  1 -1 ... normaldegilimben