bugün

benim için geçerli olmayan genellemedir.
kız güzel, ama aptal diyelim. bir gün baktın yüzüne, ikinci gün baktın güzelliğine, 3. gün ne konuşcam ben bunla diye düşünürüm.
olsun ama benden daha zeki olmamalı.
bu lafı kim dediyse bok yesin.
ne münasebet. aptallarla ne işimiz var ?
(bkz: get the fuck out of here)
(bkz: kadınların kendinden aptal erkekleri sevmesi)
orta düzey olması kafi gelir zira fazla zeki olunca parmağa dolayıp oynatma devreye giriyor . hiç hoş değil .
erkeklerin zeki kadın arayıp, bir türlü bulamaması.
Kendine güveni olmayan erkeklerin yönetme içgüdüsünu tatmin etmesi için zeki yerine daha aptal kadinlarla birlikte olması durumudur.
yanlış bilgi.
(bkz: sapyoseksüel)

emin olun sevenler de var.
- zeki misin sen?
+ evet
+ zekiysen sevmiyorum.
- tamam.
arada bir eşitlikten yanalar ondan.
neslin zeka seviyesini düşünen erkek işi değildir. zira zeka cocuklara anneden geçer. beyler bi daha düşünün.
Vallahi ben hastasiyim.
Tam tersi

Zeki kadın severim. Ama piyasada zeki kadın mı var yahu?
iki tarafında eşit zekaya sahip olması daha az tartışmak demek tir . tercih sizin .
zeki kadınları severiz ama kendini zeki sananlar var, sıkıntı orada. Yoksaa; kadınlar güldür, çiçektir. Başımızın üstünde yeriniz var canlarım.
bunu sevmeyen erkek de aptallığı iyi niyetli bir zayıflık, iyiliği de aptallık olarak görüyor olma ihtimalindedir.
erkek nefretini zeki kadın olmak sanan türk kadını beyanı.

edit: destekleyen erkek vizyonsuzdur.
mitolojide kokorec tanrisi Hariç deyin la!

Zeki hele üzerine yüzü, elleri ve ayakları da güzelse...

Yoktur ki öyle bir kadın.
zeki olmayan erkeklerin önermesidir.
Ben başlığın tam tersi olduğunu düşünüyorum zeki ve özgüvenli erkekleri çok seviyorlar. Tecrübe ile sabit. (bkz: toplum mühendisliği)
kendi zekâlarının farkında olan mallar kadınları da kendileri gibi isterler.
kural şudur, zeki kadın ihaneti, yalanı, yapılan yanlışı erkenden sezer bu yüzden erkekler tarafından sevilmez.