bugün

entry'ler (167)

boşanma sayısındaki hızlı artışın nedenleri

avukat vekalet ücretlerinin boşanma davası+döner ayran 2 lira olması nedeniyledir.

ağır roman

filmi zaten türk sinemasının en iyi filmlerinden biridir benim için fakat dün akşam eskişehir büyükşehir belediyesi şehir tiyatroları'nda izlemiş olduğum tiyatrosu gerçekten çok etkileyici bir oyundu. oyuncuların her biri çok başarılıydı ama arap sado, orhan ve puma zehra rollerini oynayan oyuncular gerçekten fazlasıyla takdir edilesiydi.

erkeklerin zeki kadın sevmemesi

arada bir eşitlikten yanalar ondan.

kıble put değil midir

Değildir.

neşet ertaş ın hiç güzel şarkısının olmaması

allah çarpar bee.

seviyor sevmiyor

2016 yazının en güzel dizisidir. ülkemizde yaşanan darbe olaylarından ötürü yayın akışına bir ay ara vermiş ve bu araya dün gece son vererek yeni bölümüyle ekrana gelmişlerdir. açıkcası ben bir ay sonra ilk defa dizi izleyecek kadar bekledim ve özledim kendilerini. vermiş oldukları araya, küstürmüş oldukları seyirciye rağmen de dün reytinglerde birinci olmuşlardır. tebriks.
hayatın bu kadar zor ve karmaşık olduğu hayatta izlenecek en iyi dizilerden biri olmasına rağmen 'ama basit' 'ama uyarlama' 'ama kız güzelleştirmeli' 'ama sizin zekanıza da zaten bu olurdu' tarzında eleştirilere maruz kalmaktadır. ya allah aşkına ne izleyelim arkadaşım ne izleyelim de beynimizi iyice yakalım, ne izleyelim de salya sümük birde dizidekilerin derdine ağlayalım.

her neyse dizinin en güzel yanı da 'yaa bu benim en sevdiğim şarkıydı eskiden' dediğimiz şarkıların çalması. daha da çok artar bu şarkılar umarım.
tabi entrymizi sonlandırırken Yiğit Kirazcı Bey'i övmeden olmaz. kendisi zaten çok sevdiğimiz bir oyuncumuz olmakla birlikte canlandırdığı tuna karakteri ne tatlış bir insan profilidir öyle. insanın hayatında olması gereken baş karakterlerden.
bir de o derin derin aşık bakışı var ki. allahım iyi ki bu bir dizi, bunlar hayal ürünü diyoruz.

berkay

son albümünde olan 'ağla gözüm' şarkısını çok güzel söylemiş olan şarkıcı. hatta tüm şarkıları efsane olan şarkıcı.
neden bilmiyorum kendisinin de çok iyi bir insan olduğunu düşünüyorum.
çoğu ünlü ile olan yakın kankalığını da yine dikkat çekici. demek ki kafa adam .

whatsapp grup isimleri

şabaniyeler.

survivor 2016

isim: Nagihan
Soyisim: beni kıskanıyorlar

survivor 2016

Atakan efsane Adam.
Her izleyişimde "bu Adam yine ne yapıyor" diyorum.

survivor 2016

Evet Tuğba' nın da dediği gibi "halk görüyor"
Bacım valla görüyoruz sen haklısın.
Atakan forever beeeee!!

kısmetse olur

bayağı bayağı saatini kovalayıp takip ettiğim program. hiç öyle kumandaya tekme attım kanal açılmış muhabbeti yapmayalım.
kurgu olduğu söylenmekte ve sürekli ifşa haberleri yayınlanmaktadır. fakat bu birebir türkiye de olan kadın erkek ilişkisinin yansıması ayrıca ilişki de kadın erkek profili de birebir türkiye.
o yüzden hiç ''ufff izlemiycem bizi kandırıyorlar'' tribine girmeyeceğim.
programda anlam veremediğim tek kişi erdem. evet melis ve hareketleri bile anlamlandırabilirken erdem' in bir erkek olarak değil bir insan olarak bu kadar tepkisizliği gercekten hayret verici.
ayrıca favorim eve yeni gelen semih bey. kendisine hayatta başarılar diliyorum.
bu arada bugün melis ve yaptığı adnan şaka olayı sebepsizce güldürdü. ceyda tatlım cidden hak ettin ama. yani sen adnan'a ne hareketler öyle. adnan sen sanki başka adayları mı bekleseydin?
eser'in kerem bursin havaları da pek bir güldürüyor. ama seni de seviyoruz eser bee. cansel sende iyi ki saçlarını koyulaştırdın valla güzelleştin kız.
haa entryi bitirmeden ayça, titre ve kendine gel. bırak şu emre'yi ya. artık dışardan eski nişanlın mı gelcek kim gelcekse onu bir bekle be ablam. bu çocuk şımardı senin yüzünden.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

''Bizi zaman yenecek,
Ve anılar kalacak.''

kızların makyajsız bir şeye benzememesi

(bkz: erkeklerin sakalsız bir şeye benzememesi)

demet akalın şarkılarındaki en anlamlı sözler

''Kalbimi kapatmışım sen gibilere
Sen de kendin gibi bir şerefsize aç..''
kaç kızın yüreğine su serpti bu sözler.

beyoğlu nun en güzel abisi

gezi parkı olayları zorla yazılmış izlenimi yaratan romandır.
yazar sanki siyasal bir mesaj vermese ölecek hastalığına yakalanmıştır.
onun dışında kitap çabuk bitiriliyor. bazı uzun tasvirler dışında sıkılmadım. ne diyelim türünde başarılı.

uzak mesafe ilişkisi

ne demişler mesafe değil şüphe bitirir ilişkiyi.

meslek seçiminde etken faktör

ne demiş yıldız ablamız paraçi paraçi paraçi para para.

sıfır var mıdır yok mudur

sıfır bir değer değildir.
bir sayı bile değildir..
anca başka bir sayının yanına gelince değer yaratır..
tıpkı sevda gibi..
sevdanın da tek başına bir değeri yok ille de biri olmalı..
sıfır ne kadar çoksa sayı o kadar çoğalır, sevda ne kadar çoksa insan o kadar çoğalır, büyür..
biri dese ki sevdamı al kendine ekle, bir ömürle çarp, sonra sonsuza eşitle.
yine de değeri sıfır mı olur senin için?

(bkz: yedi numara)

lahmacun yanında ayran içen kız

sen arsenik iç bayım, böyle iyi.