bugün

görsel

görsel
Net.
Doğal güzellik arayışı içinde olmalarından kaynaklıdir.
Bakımlı olmak ve abartı makyaj yapmak arasında fark olduğunu savunanlardanım. Empati yapınca ben de istemem heralde kendi gibi olmayan birini. Baktığınız göz dokunduğunuz öptüğünüz ten size içten değilse ve kişiye ait değilse hoş olmaz sanırım.
natüralizm. Ancak hafif bir puf puf olur yani. aşırıya kaçmamak önemlidir.
makyajsız değil makyajsız da güzel olan kız severiz. makyajla herkes güzeldir.
kusurlarını görüp tanımayı, hayvani içgüdüsüyle gen haritasını düzmeyi kolaylaştırdığı için. makyaj maskeleşiyor. betinden benzinden sağlıklı olup olmadığı anlaşılmıyor

öğretmenler gününde öğretmenlerin makyajsız kız öğrencileri daha çok meğenmesi de bir başka sebeptir buna.
Doğallık tercih ettiğini sanıyor olabilir.
Doğallık.
Hamburger reklamında denk geldim alt yazıda " reklamlarda gösterilen ürünlerle restorantta karşılaşacağınız ürün farklı olabilir." yazıyor. Şimdi ben reklamda gördüğüm etli butlu şeyi yiyeceğimi düşünerek gidip arasına yeşillik soğan koyup verirlerse orda dur sik kafalı derim yani.

Makyaj olayı da hafiften buna benziyor işte. Kız yüzünü yıkayınca farklı biri olursa olmaz.
Amerikada yaşasaniz neyse de ulkemizde ki kizlarin makyajdan anladigi goz kalemi rimel rujdur.
Bizimkiler oyle profesyonel makyaj konturleme filan bilmiyor oyle cok bi fark yok yani majyajli makyajsiz.
sahte yüzü sevmektense gerçeği sevmek daha mantıklı değil midir?
kısmen doğal görünen şeylerden veya sadelikten hoşlanıyor olmalarıdır. yani makyajın bile insana doğal bir güzellik katanı var. bu yüzden makyajsız kadınlar da ayrı yere sahiptir erkeklerin gözünde.
tercih meselesi. ama büyük de bir yalan.
Bir kızda doğallık en başta gelmelidir. Göz kalemiymiş, rujmuş, ojeymiş hepsine karşıyım.
(bkz: ağlayınca joker gibi gezen sevgili)
evlenince ertesi gün şoku yaşamamak için.
Cok daha temiz ve tatli gelmesi.
bazı rujların tadı gerçekten kötü.
Şahsen ben pazarlardan öğrendim bu taktiği. Ne zaman dışı güzel görünen bişey aldım içi hiç tat vermedi.
Boyalı araba almamayla aynı mantık, doğal olsun az güzel olsun.
Bulent ersoyun makyajsiz halini gorunce hakli olarak tedbir almalari. Ya makyajsizken bulent ersoya benziyorsa ?
yahu sen doğalı varken gidip gdolu yiyecek ister misin istemezsin. Ama maalesef her taraf gdolu olunca mecburen yemek zorunda kalıyorsun. Bence makyaj yapan hiçbir kadının kendine saygısı yoktur.
Kandırılmak istememek açık net.
Yüzünde tonlarca boya olan biri sempatik gelmezki. Hadi özel günler neyse de günlük makyaj yapınca doğallık kayboluyor.
erkekler makyajlı, makyajsız, silikonlu, doğal vs. bunlara takılmaz. neticeye bakar. sonuçta güzel bir görüntü ortaya çıkmışsa gerisini pek sikine takmaz.