bugün

o kadar para harcamaya kıymamaları.
erkeğin omzuna aile olunca hem devlet baskısıyla hem de ahlaki yapıyla fazladan yük binmesi. çocuk olduğunda kadının birlikteliklerine vereceği özenin azalması. ayrılmak istenildiğinde yasalar tarafından korunmadığını düşünmesi. günümüzde eski aile yapısında kadının görevi bilinen ev işlerini erkeğin yapabilmesi nedeniyle ağrısız başına dert aramaması gibi nedenler sayılabilir.
çocuk sahibi olmak. bak bunu yazarken bile tırstım inceden.
artistlik. başka da bir şey değil. malum, evlenmek istemek hiç "hip" ya da "cool" bir hareket değil ya... gerzekler. sahici birer sebebiniz olsa gam yemeyeceğim.

bak, bir kadının evlenmek istememesini gayet anlarım ve hak veririm. yıllarca kendine yaptığı yatırım, birey olma çabası, kişisel sınırları ve bireysel isteklerinin nasıl peyderpey ırzına geçilebileceğini ve bu saldırının ne kadar da meşru addedildiğini bildiğim için. ama ey erkekler, sorumlulukmuş bilmemneymiş diye zikziklenmeyin lütfen. bariz istisnalar dışında, genelde hepimizin orta sınıf ailelerden geldiğimizi veri kabul ederek diyorum ki, kadın çalışmıyorsa dahi, mutfak parasından arttırıp ya da iğne götü dürtüp aileyi ev, araba sahibi yapan anne, kadın değil mi? senin erkek olarak önünde el pençe divan durulacak işte, medeni kanun da bu ayrımı bilhassa bazı maddelerde kör göze parmak yapacak derecede onuyor ve kutsuyor. hala neyin peşindesiniz?

tüm bu tabloya bakınca, kadınların fellik fellik kaçıp erkeklerin it gibi evlenmek istemeleri gerekirken bizde durum tam tersi ya, daha da bir şey demiyorum. güzel günler göreceğiz çocuklar.
partnerden aynı hazı , ilgiyi görememe korkusu .
Sadece bir kizla idare edememe korkusu var cogunda. Parasi olmayanda var tabi. Bir kizla tum hayatlarini geciremeyeceklerini dusunmeleri de var. Valla zor isler be Allah topumuzun yardimcisi olsun. Hepten evlenin. Malum 3 cocuk muhabbeti. Bir kiz olarak zor isler be kardo diyorum..
boşananların sayısının evlenenlerin sayısından fazla olduğu bir ortamda cesaret edemiyor insan.
dertsiz başıma, dert mi alayım ?
ailemi unutmak istememem.
net olarak evlenirsem çocuk sahibi olmam gerekir diye korkuyorum.
kendi genetiğimin mirasını taşıyan bir canlıyı dünyaya bırakmak istemiyorum.
benimle birlikte bu kodlama yok olmalı.
çünkü bu farkındalık ruh haline karşı tezat içgüdüler sadece üretim hatası olabilir...
parasız, özgüvensiz olmaları ve kendini hazır hissetmemeleri bunlardan bir tanesidir. benim her şeyim tam. yaş oluyor 28. allah'ın izniyle hem kalbi hem kendi güzel bir kız bulup evlenicez.
iki hatun ile tecrübe edindiğim nedenlerdir.

iki tane engelli kardeşle hangi manyak kız napsın beni? ikisi de iş ciddiye binince siktirolup gittiği için artık ister istemez soruyorum bu soruyu kendime...
Henüz hayatını yasamamıştır bence biraz eğlendikten sonra evlenir .
Çok zor bir karar evlilik bir sürü olumlu detayın bir arada olması gerek. Öyle hemen evlenen tipler ya mutsuz oluyor yada boşanıyor. ben bu yüzden kolay evlenmem.
Daha çok skor yapmak istemeleri. Evlilik genç yaşta farkındalık yaratır ve genelde erkekler bundan çekinir.
Kendisini henüz o sorumluluğu kaldırabilecek olgunlukla görmüyordur.
kesinlikle hazır hissetmemesi değildir. hazır hissettirecek kadını bulamamış olmasıdır.
Evlenmek için akla mantığa uygun bir tane sebep söyleyin lan.
laf aramızda birazcık salak olmaları.
gelecek istekleri karşılayamama korkusu, başta beraber yaparızlar sonrasında bunu yapmalısınlar. G*t korkusunun maddiyatsızlıkla birleşme durumu.
Süresiz nafucka
15.04.2017 de yazdığım bir entry de mantıklı bir sebep aramışım evlilik için. geçtiğimiz haftasonu evlilik teklif ettim.

büyük konuşmayın, benden söylemesi.
Ulan evlenmek istiyorum da evlenebileceğim kalite de doğru, düzgün, temiz gönlü güzel bir hatun çıkmadı karşıma.
(bkz: sevişmek istememek)
Evlenmekten soğuttular çünkü. Çevremizde mutlu bir evli çift yokki özenelim.