1. 1.
    Aslında erkekler evlenmek isterler, kızlar daha çok evlenmeyi istedikleri için erkekler evlenmeyi istemiyormuş gibi gözükür.
    edit: Anket olsun diye yazmadım uktede vardı. kusuruma bakmayın bidaha olmaz
    6 ... t bag
  2. 2.
    daha önce evlenmiş olmaları. **
    5 ... pafküf
  3. 3.
    ulan bu karıya ne bağlıyacam kendimi belki daha iyisini bulurum gibi düşünceler düşünceler düşünceler....
    2 ... amd
  4. 4.
    kadınların nedenleriyle aynıdır:
    -özgürlüklerinin kısıtlanmasından korkmak
    -kadın dır dırı.* * *
    2 -1 ... freedean
  5. 5.
    çocuk sahibi olmak istememe..
    1 ... fayaka
  6. 6.
    Sorumluluk almaktan, masrafların artacağından, rahat rahat TV izleyememekten ,maça gidememekten ve kadın dırdırından korkmak, "sürekli aynı hatunla mı yatıcam yaw" diye düşünmek...
    2 ... crocus_cc
  7. 7.
    (bkz: bir anket gördüm sanki)
    ... istanbul icin efkar vakti
  8. 8.
    (bkz: anketlere ayar verme sevdası)
    asıl açıklama; *
    Yanlış bir evlilik yapmıştır. sonrasında evlenmeyi düşünmezken "her şey çok farklı olacak. sen kötü birine çatmışsın" diyen bir ikinciyle yine yanlış evlilik yapmıştır. üçüncünün de aynı şeyi söylemesi ve evliliğin yanlış olması kuvetle ihtimal olduğundan, evlenmeyi istemiyordur. ha sevmek sevilmek ister ama, evlilik kurumunun kendisine uygun olmadığını, deneme yanılma yöntemiyle idrak etmiştir.
    özlü söz: bir kere olan şey, istisnadır ve tekrarlanmaz ama, iki kere olan şey, muhakkak üçüncü defa olur... *
    ... karga
  9. 9.
    (bkz: kızların evlenme isteğinin bu kadar fazla olması)
    ... jakuzi
  10. 10.
    daha önce bütün düşüncelerini bir kenara itip güvendikleri kadın tarafından yerin dibine sokulmuş olmaları. bu durum insanı septisizme iter azizim. bundan sonra nasıl güvenilir bir kadına? nasıl dersin ömrümün sonuna kadar yanımda duracağına inanıyorum diye?
    3 ... soydum muzu vay vay