bugün

Genel olarak ikiye ayrılır. Birincisi cinsel seks, ikincisi de toplumda kabul görme.
Kendim için konuşursam olmayan sebeplerdir, bekarlık iyi gidiyor böyle, ama şu evlilerin evlen evlen diye baskı kurması da çok saçma doğrusu, keşke herkes birbirinin kararına saygı duysa da kafa açmasa.
seks falan diyen dangalaklar henüz bakir anladığım kadarıyla. aynı kişiyle belli bir süreden sonra yaptığınız seks artık bildiğiniz seks olmuyor. sevmek, sevilmek, ne bileyim sırf elin kolun biraz boşta kalsın da darlanma diye karşı koltukta otururken yanına çağırdığında gözlerinde çakan o ışıldama, küçük çocuk sevinci olabilir, yaptığı yemeği beğendiğinde yüzünde oluşan gülümsemenin dudağının kenarında yarattığı kıvrım olabilir, başını senin boynunun arasına sokup kalan bütün dünyayla bağlantısını kestikten sonra sana seni çok seviyorum diye fısıldaması olabilir... bir sürü şey olabilir, seks bunların tamamının ardından yarışı sonda tamamlar.
aslında geleceğe daha rahat bakmak.

yunanistan tatili var kafamda bu yaz. örneğin tek değilde eşimle gideyim. birlikte tatil yapalım, yemek yiyelim gezelim vs..

sonra geçelim italya roma'da kahve içelim fotoğraf çekilelim.

tek ve arkadaşla sarmıyor... mis gibi karınla gideceksin. *

playstation oynayalım, yeni oyunlar keşfedelim vs gibi gibi.
seks için evlenilmez zaten. Hayatını beraber sürdürmek istediğin birine denk gelirsin, gayet iyi gidiyordur uzun bir ilişkiye sahip olmuşsundur, dersin ki neden evlenmeyelim, birlikteliğiniz meşru olur aile kurarsın. Anlaşabildiğin, konuştukça konuşasın geldiği, alışkanlıklarınızın benzer, beraber bir şeyler yapmaktan keyif aldığınız kişiyi tanısanız her şey akıyor aslında.
sahiplenilmeyi seviyorum. şöyle iyi bir kız bulsam evlenirim. artık flörtleşmek çapkınlık baydı. yaşlanınca yanlızlık çekilmez.
sabahları uyandığımda o güzeller güzeli kadının yanımda olmasını istediğim için.
eğer 30 yasın uzerıne geldıysen hayatta cok az dostun kalmıstır demektır cocukluk arkadaşlarının hepsı iş hayatına evlılık hayatına adım atmıştır cunkı artık cocuk degılsındır bırını cagırıp hadı oyun oynayalım gezelım dıyemezsın herkez sorumluluklarını yerıne getırmekle mesguldur en fazla haftada ayda bır gorusur bır yerde cay kahve ıcersın ıs hayatı senı yıpratır sureklı calısırsın aksam eve gelır yemegını yer yorgunluktan uyuklamaya baslarsın sabah kalkarsın kahvaltını yapar gene ısıne gıdersın artık hayatının en buyuk noktası ıs hayatıdır ve bu yalnızlıgınıda dahada kotuye goturucektır artık yanında sureklı bırılerının olmasını ıstersın sıkılırsın bu hayattan tek basına.. bunun ıcın ya sevgılı yapıcaksın ya evlenıceksın cunkı kendı hemcınsın dunyanın en ıyı kankasıda olsa sana verebılcegı duygular bellıdır ayırıcagı zaman bellıdır senı ancak karşı cıns yalnızlıgını gıderıp sureklı senın yanında olcaktır bu yuzden yuva kurmak coluk cocuga karısıp mutlu bı aıle olmak ıstersın bu dunyanın duzenı buna kuruludur ask sevgı duyguları olmasa kımse kımsenın kahrını 5 dakka cekmez kankaymıs en ıyı arkadaşmıs bunların hepsı hıkayedır gerçekten omur boyu yanında olup senı bırakmıcak olan sana karşı sevgı aşk besleyen bırılerı olucaktır evlılık budur ıste guzel bır hayat coluklu cocuklu mutlu bı aıle pazarları sahılde aılenle yaptın kahvaltıdır cumartesı aksamı arkadaşlarınla ıcıp pazar sabahına yalnız uyanmak degıldır evlenmek guzel bıseydır dunyanın en guzel olayıdır mutlulugudur sadece seks açısından bakmayın oda bı ıhtıyac olsada omur boyu yalnızlıgını gıderebılcen tek yol evlenmektır
belgeselerde bıle goruyorsunuz hayvanlar alemını bellı bı yasa gelen hayvanlar artık suruden kovulur kovulmsada kendılerı gıderler gıdıp baska bı surude dişi bulup onunla yaşamaya başlarlar bu dunya duzenı bole kurulmus aılen arkadaşların bellı bı yaşa kadardır hormonlar ıstekler sevgı aşk bellı bı yastan sonra hepsının onune gecıcek sızı buna yapmaya mecbur edıcektır dedım ya dunya duzenı bole kurulmus yaratan tarafından bu duygular verılmese herkez evınde oyun oynar dunyada kımse kımseyle beraber olmaz ınsan dıye bısey kalmazdı.
seks hayatını meşru kılmak en önemli sebeplerden biridir. lakin bir ömür karı dırdırı, durduk yere afra tafra çekmeye değer mi bilmiyorum.
her zaman bu tarz konularda şu yazıyı paylaşırım ve yine paylaşıyorum.
“hayatımda yaptığım hatalardan biri de evlenmektir. işte görüyorsunuz… ordular yönettim, meclisler yönettim, savaşlar yaptım, kazandım ama, bir kadını yönetemiyorum. okumuş da olsa, iyi aile kızı da olsa, sonuna kadar kadın, kadındır.”
mustafa kemal atatürk
Bir defa gelinen hayatta dünyevi zevklerden top 3 olan düzenli seks olayının türkiye gibi bi yerde anca evlenince yapılabileceğini düşünürsek ondan sebep evlenilebilir.Ben şahsen bunun dışında bi sebeple evleneceğimi düşünmüyorum,yalnız yaşamayı severim,ev ve arabam olmadan üreme gibi bi düşüncemde yok.
Kankalar biriniz de öldüm aşkımdan ömrümü onla geçirmek istediğim icin evleniyorum falan deyin bari yalandan.
evlenince insanların değiştiğini düşünüyorum çünkü. aradaki halat güçlendiği için nasıl olsa kolay kolay kopmaz rahatlığı çöküyor insanların üzerine, salıyorlar kendilerini. kırarım, üzerim, kendimden soğuturum düşüncelerini unutuyorlar.

sevgiliyken "insan olmazsam her an gidebilir" tedirginliği hizaya sokuyor insanları.

bir de yarrak kürek bir sürü protokol, bir sürü ekstra sorumluluk var tabi bütün bunlara ek olarak.

evlilik meşakkatli iş yani bebeğim.
Biri de çıkıp dememiş ki sevdiğim için.
Belli bir yaşa kadar aşk,yaş geçtikten sonra yalnız kalmamak için.
(bkz: deli sikince yapılabilecek çılgınlıklar)
genellikle "çoğalma" içgüdüsüdür. soyu devam ettirmek soy ismini yaşatmak gibi şeyler hala çok önemli bizim toplumda. bu çoğalma içgüdüsü kadınlarda da var. gerçi kadınlar ilk başlarda "evde kaldı pozisyonuna düşmeyeyim" diye girişiyorlar bu işlere. sonrasında annelik duygusu da giriyor işin içine gidip nikah masasına oturuyorlar.

aşk evliliği yapanlarda bu duygular çok daha az tabi onlar ayrı bir kategori. sevdiğin insanla kimseye hesap vermeden kimse tarafından ayıplanmadan ya da ailelerin işi farklı boyutlara çekmesinin önüne geçmek adına ve tabi ki sevdiğin insan ile aynı evde yaşama adına evleniyorlar.

ulan ben bekar adamım bana ne yazdırıyorsunuz bunları pis evliler. gelip yazsanıza ciddi ciddi neden evlendiniz neyi amaçladınız ne elde ettiniz falan filan.
Aile kadar güzel bir kurum yoktur da ondan. Eşinizi iyi seçin. Şüphesiz Balıkesirli evlidir.
sütü seviyorsa inek beslemek istemiş olabilir.
sevmek, sevilmek ve aile kurmayı istemek. çoluk çocuk sahibi olup yuva hissini bulabilmek. evet sex çok şey, ama her şey değil.
Üç sebep vardır.seks seks seks.
Ben kendi adıma çocuk sahibi olmak için evlendim.
Aptal olmasıdır. Amk kızları tanıdıkça her geçen gün evlilikten soğuyorum. Aynı zamanda etrafımda evliliği çekici gösterecek tek bir çift bile görmüyorum. Sevgi pıtırcıkları saçarak dünya evine giren ancak bir seneyi dolduramadan şiddetli geçimsizlik yüzünden ayrılanlar ise bu düşünceme tuz biber oluyor.
Bilmiyorum. Sebep bulamıyorum. sanki evlensem onuda alicak hayat benden.
benim için ,
seks (28 yıldır bakirim) ve yemek için artık dışardan yemek istemiyorum sözlük.
kuru et iki parça olsun diyedir.

evet, tavuk döner zaten vardı, bi de şey işte.