bugün

Toplumda Var olan iki yüzlülüktür. Bunun tam tersi durumlarda olabiliyor. Bazı yerlerde bası açık kadınlara gayet kibar ve hoş davranilirken basortululer görmezden gelinebiliyor. Her ikisi de yanlıştır. Insanlarin kıyafetleri ve hayat görüşleri kendilerine ait ve özeldir. Her insan saygiyi hakeder.
belli oranda doğru olandır ama kapalıya efendi olayım açığa hayvan gibi yavşayayım boyutunda değil.

sonuçta giyim tarzlarımız bizi anlatır, kimse kapalı bir kıza barda beraber içki içmeyi teklif etmez, hatta tokalaşmak için elini uzatırken bile 10 kere düşünür mal gibi eli havada kalmasın diye. kapalı bir kadının bunları önemsiyor olduğunu düşünmek anormal değil.

ister istemez davranışlarda farklılık oluyor yani.

bunun tam tersi olduğu yerler de var.
iki yüzlülük değil çomar davranışıdır bu. Bunu çok iyi bilirim bunu yapan erkekleri de gördüm ve hepsi saf çomardı.
Şimdi bir kadının namusunu açık kapalı diye belirleyemeyiz zaten bana göre açık kapalı farketmeksizin bir kadınla sevgili de arkadaşta olunur.
çoğu, iğrenç ebeveynleri, ya da yetiştikleri tarikat yurtları tarafından çocukluktan beri kodlanmış yoz insanların yaptıkları sığ davranışlardandır.
bunu yapanın...
bunu diyenin...
buna inananın ta amk!
sevgili olarak açık dövmeli güzel kızları tercih ediyorumdum. şimdi evlenmeyi düşünüyorum baş örtülü kız tercih ediyorum görücü usulü.

aklım hala açıklar da ama annem ben sosyetik süslü boya küpü kızları istemiyorum diye baskı yapıyor.

biz erkekler gerçekten iki yüzlülük var etrafımdaki çoğu açık kızlarla gezip tozdu evlenirken kapalı ev kızı hanım hanımcık kızlarla evlendi.

toplumsal baskıyla alakalı ailem olarak tanınmış cevresi olan bir aileyiz düğünde dövmeli dekolteli gelinlik felan giyen bir gelin olsa düşünemiyorum

ah bu toplum el elalem ne der herşeye burnunu sokan akrabağlar.