bugün

(bkz: sevişmek vs sevmek)

biri kısa sürer, diğeri bir ömür.
erkek ne alacağı ve nasıl bir şey istediği konusunda kararlıdır.
kadın ne alacağı konusunda kafasında fikirleri vardır ve nasıl bir şey istediğini bulmak için en az 20 mağaza gezer.
(bkz: dakika vs saat)
erkek ihtiyaçtan alışverişe gider, kadın alışveriş için yaşar.

kadın 50 çift ayakkabısı olup, hiç ayakkabım yok diyebilen bir garip varlıktır. kendimden biliyorum.
kadının acelesi varsa erkeğe taş çıkartacak bir performans gösterir ancak genel olarak "şuna da bakayım" "bu da güzelmiş" "oraya da girelim" diyerek kadınlar 15 kat daha uzun sürede alışveriş yapmakta.
kadınları alışveriş yaparken erkekler bu duruma zamanla anca alışır...
erkek:
-nasıl oldu?
+iyi.
-tamam alıyorum.

kadın:
-nasıl oldu?
+iyi.
-dğrne bdha bkym yhaa .s .s
5 dakika ile 5 saat arasında ki fark neyse odur.
erkeklerin alışverişi ihtiyaç sebebi iledir. ve alınacak şey önceden bellidir. kadınların alış verişi ise ihtiyaç değil önüne ne geliyorsa torbaya atmaktır.

bir teoriye göre bunun sebebi geçmişte ki atalarımızın yaşam biçimidir. örneğin taş devrinde erkekler avcı kadınlar ise toplayıcı idiler. ve erkekler ava çıkmadan önce çoğu zaman ne avlayacaklarına karar verir ve o hayvanı avlarlar idi. bu kadınlar ise toplayıcı oldukları için karşılarına çıkan ve işe yarıyan her şeyi tolarlardı. işte bu yüzden erkekler alış veriş yaparken avlanırlar yani sadece ihtiyaç duydukları şeyleri alırlar kadınlar ise toplarlar.

hatta iki cins arasında ki konuşma alışkanlıkları bile bu avcı toplayıcı dönem yüzünden şekillenmiş olabilir. örnk avlanırken fazla konuşmaya lüzum yoktur hatta sessiz olmak lazım gelir ama toplayıcılık da tam tersi hangi meyvenin nerede olduğunu haber vermek için sürekli iletişim halında olmak zoruda idiler kadınlar işte böyle amk...
Mağazaya gir, bir bak özellikle indirim tarafına zaten para yoksa yeni sezona hiç gitme. Beğendiklerini toplar maksimum 5 dakikada. Maksimum 5 dakika deneme ve bedeni olmayanların yeni bedenlerini deneme maksimum 5 dakika. Kasada kuyruk yoksa 5dakika.

Kadınlar, kadınlarımız...
Girdiği yerden yarım saate çıkmaz ve çıkınca da hiç birşey almaz. Bu yüzdendendir ki testil mağazalarında kadın reyonları daha büyük ve çoktur. Iyice dolasın bir şey bulur belki diye. Çeşitleri ve modelleri de kadınlara daha fazla üretiliyor. AVM den bir kadınla çıkmak minimum 2saattir ve elde maksimum 1 2 poşet olur.
erkeklerin alisverisi kisa surer, kadinlarin alisverisi bir omur.
erkekler en çok teknoloji ürünlerine, dişiler de en çok giyim ürünlerine ilgi duyar. bu ilginin kaynağı toplumda benimsenen cinsiyet rolleridir.
Erkek parasi yoksa dükkanin önünden bile geçmez. Ama kadin oyle mi? Arar bakar tarar dener dolasir her begendigi sey icin de, "ay sonu maasimi aliym de geliym" der.
Ben bir fark göremiyorum. ikiside sabah kalkar kalkmaz " AMAN TANRIM MARKAFONi FIRSAT ÜRÜNLERi TÜKENECEK NEREDE TELEFONUMM !! " demiyor mu ?
Erkek için bir alışverişin olmazsa olmaz şartı alınacak şeyin özelliklerini ve fiyatını araştırmadan almamaktır. Kadınlar içinse beğenilmesi yeterli bir alışveriş sebebidir.
Galiba bende erkeğim. Ama annem olsun ablam olsun yada bi kız ark olsun isyan ettirir. "Bununla omu?yoksa sununla şumu? yok yok, bu bu.. Ayy bilemedim ki şimdi. birazda diğer mağazalara bakalım belki ordada bişeyler vardır. "
Erkekler hemen beğenir, seçer ve alır. Kadınlar hemen beğenmez, seçer ve almaz.
güncel Önemli Başlıklar