bugün

Güven duygusu bir insanın içinden gelmeli. Güvenilir bir insan olmak çok zor bir şey değildir sadece nefsani duygularına çeki düzen vermen gerekir. Sadakat göstermek yürekle olur dille değil.
bir kadın için zordur. bir erkek için de zordur. demek ki erkeklere güvenmek herkes için zordur.
TERCiH ETMiYORUM.
doğru tespit ; en güvendiğim erkek babamdı o da anamı şe'eetti afedersin !...
(bkz: ay götüm)

bizde size güvene güvene bi hal olduk zaten.
insan olmakla alakalı durum.Öyle bir dünya yarattık ki insanlar en yakınına bile güvenmez oldu.Cinsiyetle ilgili değil tamamen kişilikle alakalı durum.
terkedilen kadınların başlığa gelip dert yandıkları durumdur. terk edildin diye bütün erkekleri niye aynı kefeye koyuyorsun.
Erkekleri bilmem de ben sana güvenmiştim böyle olmamalıydı.!
kadınlara güvenmekten daha akıllıcadır. aldatmayanını görmedim bugüne kadar.

erkek daha masumanedir kadına göre.
Kadınlar erkeklere güvenilmez diyor erkekler kadınlara biride çıkıp demiyor ki bu cinsiyet meselesi değil şahsiyet meslesi diye.

-Şahsiyet -
Çoğul ekini çıkarsak, ben bir tanesine gözüm kapalı güvenip evlendim. Umarım güvenimi boşa çıkarıp ağzıma sıçmaz, zira çok seviyorum kendisini. Hayır yani ağzıma sıçsa ne yapabilirim ki? Göz yaşı dökerim en fazla, ben sıçamam ağzına..
Guvenilir dediklerim dostum, geriye kalanlar yazıyor ama guven vermiyor. Dostlarım gibi güvenilir birini bulamicam gibi geliyor. Guven olmadan ilişki olmaz, çünkü!
Aaa biz erkeklere güvenilir mi be! Bizler şerefsiz, puştlarız. Sevgililerimizi falan aldatırız, aldatmayanla dalga geçeriz.

Son zamanlarda burda yazılan “tuhaf” entrylere laf atmayayım atmayayım diyorum ama olmuyor. Kadınlara karşı saçma saçma genellemeler, erkeklere karşı saçma genellemeler. Sonra da gelip burda türk kızı kadar başınıza taş düşsün diyip, sonra siz de erkekleri genelliyorsunuz. insan biraz tutarlı olur ve kendini sorgular.

Edit: bu arada erkekleri, kadınlar büyütüyor, bize laf söyleyeceğinize kadınlara laf söyleyin. (bkz: swh)
Kadının kendi elinde olan bir şeydir.
Böyle salaklıklar yapan var mı gerçekten?
biz kızların en büyük hatasıdır. çünkü erkekler o güveni her zaman suistimal eder.
Güven verirse neden olmasındır.
kadınların diline sakız olmuş cümle. güvenen ve güvenmeyen versiyonları olarak ikiye ayrılır. önemli olan kadın ya da erkek diye ayırmadan insana güvenmektir.
kadınlara güvenmekle aynı şeydir. he amk erkeklerin hepsi piç ırz düşmanı şerefsiz, kadınların hepsi melek. gider piçin birine güvenir, sonra kazık yer, gelir "erkekler şöyle böyle ühüü" diye zırlar. diğeri de gider orospunun birine güvenir, ondan kazık yer gelir buraya "kızların alayı orospu" diye çemkirir. birinden kazık yiyince o cinsin tamamına bok atmaktan vazgeçin.

(bkz: böylelerini sikeceksin)
bazı kelimelerin cinsiyeti var gibi gelir bana. ve güven kelimesi bence erkektir. sağlamlık dayanıklılık gibi erdemlere sahip olmak gerektirir ya belki de bu yüzden.
bu nedenledir ki güvenilir olmayan erkekler -ki sayıları hiç de az değil- beni şaşırtıyor. hani "erkekler ağlamaz" yargısı gibi ama onun kadar sahiplenilmemiş... erkek dediğin güvenilir olmalı, adam gibi adam olmalı.
bunu iki cinsiyeti karşılaştırmak amacıyla yazmıyorum. yoksa güven insan için olmazsa olmazdır.
şu aralar çok zor.
güven kişilik üzerinden olur cinsiyetçilik yapmaya gerek yok. olay dişi, erkek olayı değildir yani.
Sonu sikilmek bunu başta yapın sizi siktikten sonra hala terketmeden peşinizde koşuyorsa o erkeğe güvenin.

Biraz açık seçik oldu idare edin.
Birisi çıkar birgün hayallerini kurdugun gibi. Hayır dersin diğerlerinden farkı yok dersin. Ama inandırır kendisine. Sahillerde aşk yeminleri eder. Karşı koyacak gücün kalmadiginda guvenirsin. Çırılçıplak kalırsın karşısında savunmasız. Ama o birgün yine geldiği gibi gider. Gitmesi değildir acı veren. Zamanında dediklerinin hepsinin yalan olmasıdır. Sana kufretmesi seni asagilamasidır problem. Erkeklere güvenmek tüm gelmisini geçmişini geleceğini yok etmek demektir.
Zordur. Hele ki bir takım incinmişlikler hem erkeklere hem aşka inancını yitirmeye sebeptir. Kırılırsın. Gel zaman git zaman erkeklerin bütün yakınlığının elde edene kadar olduğunu görürsün. Bundan kastım duygusal ele geçiririş. Seversin, sever. Başta geri dururursun. Ama o ayaklarını yerden keser ve zırhını indirir teslim olursun. Sonra bir bakarsın bambaşka biri. Müttefikin sandığın düşmanın olur.