bugün

erkeklerin belli başlı konularda kategorize edilmiş tipleridir. burclara, karaktere ve yetistirme tarzına göre değişkenlik gösterirler.

1) baba tipli erkek : çocuk sahibi olsa da olmasa da, işten eve gelince yemeğini yiyen sonra da tv karşısında uyuklayan erkek tipidir.

2) aldatan_ çapkın erkek : evli olsun olmasın, beraber olduğu kişiyi aldatma potansiyeli olan erkektir. erkeklerin yapısında en fazla döl dağıtma güdüsünün olduğunu, bunun yaradılışlarında olduğu gibi yüzeysel bir inanışa sahiptirler.

3) karakterli erkek : erkek olmanın sadece biyolojik bir olay değil aynı zamanda bir davranış ve anlayış biçimi olduğunu bilen erkektir. kadının kutsal olduğunu bilir, ona göre davranır.

4) şiddet eğilimli erkek : kaba kuvvetin çözüm olduğuna inanır. toplumun her kademesinde kaybetmeye mahkumdur.

5) kendine geberen erkek: kapasitesi ne olursa olsun, kendini hep mükemmel gören, yapıcı olan olmayan eleştirilere kapalı olan erkek tipidir. kadınlar konusunda da bütün kadınların kendisine aşık olduğunu düşünür.
1. Astenik tip (Leptosom)erkek: Zayıf, götü olmayan erkektir.
2. Atletik tip erkek:Kasları ve kemik yapısı normal gelişmiş erkektir.
3. Piknik tip erkek:Boyu kısa, boynu olmayan piknik tüpü gibi olan erkektir.
bayanların "bak beni kustal ve eşsiz görürsen kralsın" alt mesajlı erkek etiketleme yöntemidir. genelde bu tipler içinde kadını el üstünde tutan, onu abartan tipler kraldır, erkektir, diğerleri itin götündedir.

rahat, rahibe, taş, çirkin, zart, zurt şeklinde sınıflandırıldıklarında ebenize çemkiren bayanlardan beklenen hareket de budur zaten. well done. good for you.

edit: beyinsizler için belirteyim bu entrydeki ana fikir erkeklerin sınıflandırılmasına olan tepki değildir. sınıflandırmanın yapılış şekli ile sınıflandırma konusunda perhiz ve lahana turşusu ilişkisidir.
erkek tipleri kültürel yaşamda 7 ana dal ve bunun onlarca alt dalına ayrılır. Bu ana dallar Türkiyemizin 7 bölgesidir. Karadenizli, Akdenizli.. daha sonra alt dal olarak; adanalı, angaralı olarak ayrılır, daha sonra sırada ; kaba, saba, centilmen, yumuşak.. gibi katagorizyasyondan geçer. ilginç olan bunun kültürel yaşantımızda deneme yanılma yöntemi ile oluşturulmuş olmasıdır.
iki tip erkek vardır. bunlar : 1- eğlenilecek erkek, 2- evlenilecek erkek.
Tek tip erkek vardır , farklı tipler olarak farklılaşmasına hayatlarındaki kadınlar neden olur.
görsel