bugün

radikal futbol yazarı olağanüstü mizahi ve şiirsel diliyle futbolu sevmeyenlere bile maradona çalımları ve golleri edasıyla sevdirmiştir.
kendisi ankaralı şairlerdendir.
(bkz: akif kurtuluş)
sairligini vs bilmem ama, siyaset meydani'ndan türkiye'ye bakan toplum mühendisleri gibi, oturduklari yerde türk futbolunu sekle semale sokmayan calisan ukala radikal spor servisinden (tanil bora'yi tenzî ederim) bir eleman o da. isin ucunu her zaman getirip ermeni meselesine, türkiye'deki irkiciliga vs. bagliyor. bir futbol hasbihali icerisinde bunlar fevkalâde rahatsiz edici ve itici geliyor bana.
eger yazarlik sadece iyi cümle kurabilmeyle ölcülen bir yetiyse, eyvallah iyi yazar.
ama icerik acisindan ne tasigi da önemliyse, maalesef bes para etmez yazar.
bugünkü yazisinda (http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=240586), izmirli avukati dalgaya alacagim diye resmen sacmalamis. "eskiden maltepe sigarasinin da cizgilerini zorlayip hac isareti oldugunu söyleyenler vardi, neye takiksan her baktiginda onu görürsün" demis. akli sira avukatin inter'in 'allah var' gamali hac'a hic bezemeyen, formasinin gögsündeki bambaska isareti takik oldugu icin hac isareti olarak gördügünü iddia etmis. anladik icerde birilerini elestireceksiniz illaki. bizden olan hersey sacma olacak. bizden olan hersey mantiksizca. biz herseyi paranoyakca görüyoruz. biz türkün türkten baska dostu olmaz diye akilsizlariz. iyi de kardesim, sende de hic mi hata yok; o formadaki apacik hac isareti olan seyin baska birsey oldugunu nasil ima edersin. bizden olan herseye bu kadar giciksiniz da, baskasindan olan herseye karsi nasil bu kadar toleransli olabiliyorsunuz.

fenerbahce gögsünde üc hilalle ciksa ne yazardiniz cok merak ediyorum?