bugün

ben bu yazıyı sözlük entellerine yazdım.

bak beyim, sana iki çift sözüm var. büyük ihtimalle okumuş, tahsilli adamsın. yaşın 20 den büyük muhtemelen. yani 90 larda çocuk olmanın hazzını yaşamışsın.sakız çıkartmalarından çıkan şarkıcı yapıştırmalarını biriktirip, 40 sanatçının resmini tamamlayıp bisikleti kazanmak için tek eksik olan tarkan resmini bulabilmek için tüm harçlığını belki de sakızlara yatırdın.
ilkokulda sınıfın en güzel kızına aşık olup tripten tribe girerken, tarkan ve ya grup ayna dinledin, içlendin.

yakışıyor mu şimdi sırf ben popülerim uğruna zamanında yaptıklarına giydirmek. yakışıyor mu hiç, çocukken anlatmalıymış meğer i dinleyip kola eşliğinde kafa çektiğin ayna grubu na, ve erhan güleryüz e çelik ten daha kötü sanatçı demek.
hiç mi sırf o adamlar takıyor diye harçlıklarından biriktirip , sırf onlara benzemek için erhan güleryüz gözlüğü diye satılan , çakma güneş gözlükleri alıp bozmadın gözlerini.

bak beyim, sen fabrikatör fehmi bey olabilirsin, ben de naylon brando yum. eğer bu insanların mutluluğuna mani olmaya kalkarsan eğer, ben, bugüne kadar bir karıncayı bile incitmemiş naylon brando, seni vururum, anlıyor musun?

vururum seni, ve arkama dönüp bakmam bile!

birden gaza geldim de, kime yazdım lan ben bu yazıyı ?
"Çok bıkarsan hayattan, bir mezarlığa git; ölüler iyi bilir, yaşamak güzeldir." dizesinin sahibi.
(bkz: rte ye destek veren ünlüler vs destek vermeyenler/#24438404)

yalaka denen adam. 50 milyon seçmeden 24 milyon oy alan adama şarkı yaptı diye yalaka diyorlar hem de. iki yüzlülüğüne sıçtıklarım !

erhan abiyi severiz. siyasi görüşünü de bilmem zaten. ben onu 'yeniden de sevebiliriz akdeniz' şarkısı ile sevdim. bandırmalı cemil abi için sevdim. dayıma benzerliği için sevdim. gittiği yağmurla geldiği için, yeniden de sevebildiği için, kizioğlu mustafa bey için sevdim.

ve ideolojisi umrumda değil.
Erhan Güleryüz, benim anlamım. Benim onunla bağım, çocukluğuma dayanır. Çocukken Kral Tv'den başka program bilmezdim. 4 yaşındaydım, Tv karşısında oturuyorum.Yeşil siyah tonları bir mekan. iki gözlüklü adam. Biri kel, biri siyah saçlı.Klibi izlerken şu kanaate varıyorum: ''Siyah saçlı olan çok yakışıklı.'' diyorum. ilk görüşte aşk. Şarkının adı da ''Çayımın Şekeri''. Dilime pelesenk oluyor. Sonra Ahu Gözlüm klibinde rastlaşma.
6 yaşındayım. Babam Bostancı Durağı isimli albümü satın alıp eve geliyor. Aşk bende perçinleşiyor.
2005 yılı ve solo albüm çıkıyor... Cancazım isimli şarkı. Aaa bu Ayna'daki adam diyorum. Aşkım büyümeye başlıyor.
2012, Cemil abimin ölümü. Üzülüyorum ve Erhan'a şefkat verme isteğim artıyor. Onunla tanışmayı kafama koyduğum senedir bu sene ve aynı zamanda onu Twitter'dan takip ettiğim.
Söz Müzik Erhan Güleryüz'ü de dinlemeye başlamıştım o vakitler. Sürekli istek yapar onun dikkatini çekerdim. Bana özel şarkı da paylaşırdı. Hatta adımı söylerdi. -ahenkle-
Yıl 2014... 5 Temmuz. Bursa'ya geldi Erhan. Ben de onun konserine gittim. En önden izledim onu. Şarkılarına danslarla eşlik ettim, bağıra bağıra söyledim onunla şarkıları. Bari sen unutma beni'de şiir kısmına ondan evvel girdim, bana şöyle güzel bir baktı ve birlikte o şiir kısmını söyledik. Bir güzel an daha var o konserle ilgili:
Can Güney, dişleri ile gitar çalıyordu ve Erhan da bize sordu: ''Can ne yapıyor?'' dedi. Ben de :

''Gitarıyla bütünleşiyor'' dedim ve gülümseyerek bana baktı. Üstelik gözlerini görmüştüm. Bana da çok güzel poz verdi kerata. <3

Keşke gidip tanışabilseydim onunla konser çıkışı. Lakin hasta idi ve iğnelerle ayakta durdu.
Instagram'dan beni takip edip sonra unf yapması beni üzdü ama olsun. Onunla inşallah tanışacağım. inşallah.
akp'Nin y... (yok onu yazamayacağım), davutoğlu'nun talebesi olmuş.

--spoiler--
Adam kim, yiğit kim, dürüst kim kim kim
Davutoğlu Ahmet Hoca
Bir bilge adam, bir yiğit adam
--spoiler--

sen de götür bakalım paraları. dürüst ha? seni gidi dombra vol 2 seni.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27851580.asp

evet çocukluğumun şarkıcısı idin. idin diyorum çünkü her şey idin(geçmiş) de kalmış. biz büyüdük ve kirlendi dünya. sen de dahil; ve sen o çocukluğumdaki günlerde kaldın. aferin !
şair adam.

çöpten adamım ben,
odamın her tarafı zihnim gibi
gereksiz vazgeçilmezlerle dolu.
hafızam yetiştirme yurdu.
koridorlarında kalabalık yalnızlıklar bağırıyor.
"hard disc"i gereksiz dolmuş, antika bir makinayım.
sadece bebekliğime gidersem parlıyor ruhum.
titan beyazı...
"bireyciyim" lan ben!
bana ne kalabalıktan.
alın! sizin olsun koskoca dünya.
bulun oturacak bir yer, sizde takılın.
bana ne...
hem ne zararım var ki kalabalığınıza?
kendim kadar işgalim var
bu kara parçasında.
çöpten adamım ben,
günün birinde işe yarayacak acılarım var.
kendi jenerasyonunun en iyi bestecilerindendir (belki de en iyisi).
sarki sonlarindaki siirleriyle insani damdan dusmuse ceviren duygu insani.
iflah olmaz romantiklerden.hüsranla bitmiş ya da hiç başlayamamış 'maalesef aşkların' şarkılarının yazarı, gönül adamı.aslında arabesk müziğin bir geleneği olan, şarkı bitiminde efkarlı bir şiir patlatarak dinleyeni hüzne iyice gark etme olayını sever,ayrıca o vurucu şiirleri cok da güzel okur. hep şarkı yazsın, biz de dinleyelim.
"Al yalnızlığını gel sıkılmayız.Senin yalnızlığın benim yalnızlığımla konuşur , biz ikimiz susarız." sözlerinin sahibi sanatçı ruhlu sanatçı kişiiliik *
seni düşünürken

ben, seni düşünürken,
yaşım ne olursa olsun
çocuk olurum.
o kolu sökük, el örgüsü kazak
ve lastik tokalarıyla
salya sümük küfredip, ağlayan,
minicik elleriyle pencereleri kıran,
isyankar, hırçın, gözükara
bir çocuk olurum.
ben seni düşünürken, aşkın ne olduğunu
ve neden yaşadığımı aramadan bulurum.
çocukluğumun her anında fonda şarkıları çalan şarkıcıdır. yaşam tarzı ya da düşünceleri değil şarkıları ön planda tutulmalıdır.
bi röportajında sosyal fobim var ondan gözlük takıyorum demişti. şaşıymış sözlükten öğrendim.

neyse ne, türk müzik piyasasında hakettiği yeri bulamamış, ayna grubu deyince biçokları tarafından aşağılanmıştır, velakin bu adam müthiş bir besteci söz yazarı yorumcudur, ozandır hatta.

kirpiklerin ok ok eyle çok iyi coverdir. * *
elektro gitardan vazgeçip flüt keman piyano vs eşliğinde bişeler yapsa ortaya deişik şaheserler sunacaktır fekat adamın tarzı budur, zorlamayalım.

şahsiyet olarak da gayet düzgündür, özlettirmiştir, .
hep futbolcu luis figo'ya benzettiğim sanatçı.
aslında sana söylemek istediğim çok şey vardı. mesela bu kadar çok sevdirmeseydin kendini. neyin bedelini ödedim bilmiyorum. herşeye ragmen sana kızmıyorum, kızamıyorum. acım durulduğunda bir şarkı söylerim. belki o zaman anlarsın. bu ayrılık bu aşka hiç yakışmadı. ve bu ayrılık bizde hiç iyi durmadı. bu şiiri nefis yorumlayan sanat emekcisi.