bugün

entry'ler (182)

game of thrones

Sezon finalinde bombayı jaqen h'ghar ile patlatmış olan dizidir.

--spoiler--
yaa kardeşim bu robb ne mal herif yaa. gitti savaş alanında bulduğu ilk kızla evlendi. söz senettir robb, biz böyle biliriz.
adama haksızlık da etmemek gerekir gerçi, daha geçen sezon favorimdi. pardon ama tyrion lannister gibi bir karizma varken sen tırt kaldın kusura bakma robb. sorry yani, seni terkediyorum.

jagen ya jagen işte. serinin 3. kitabı kılıçların fırtınasında adı ne kadar geçiyor bilmem ama, bence bu adam büyük işler başaracak ya da başartacak. okuyan bilen varsa desin bana, bu adam ne menem bişey?
sen gel "jagen öldü" de sonra küçücük kızın önünde başkasına dönüş. Beni en çok şaşırtan kısım da bu.
--spoiler--

ne dolmuşum be abi.

leyla ile mecnun

Sedefin dansıyla gülmekten öldüren dizi.

Sezon finali kadar iğrenç birşey yok yahu.
Kaç dizimiz var ki şu hayatta böyle heyecanla izlediğimiz?
Kaç dizimiz var ki şu hayatta böyle kendimizle bütünleştirdiğimiz?

Sonuç olarak : güzel şeyler hiç bitmese keşke. *

sadece aşık olununca yapılan şeyler

normalde yüzüne bakmayacağınız, şerefsizin önde gideni olduğunu bildiğiniz birinin gölgesinden bile hoşlanmaktır.
lan biz bu hallere düşecek adam mıydık bee..

sözlük yazarlarının ettiği ilk küfür

yerimi değiştirmek isteyen ilkokul öğretmenime or.spu demişim. kusura bakmayın ama hala pişman değilim. yine olsa yine.... yok demem artık o kadarını da. ama psikopattı benim öğretmenim. ciddiyim bak.

tanım: yazar kişisinin sarfettiği ilk küfür kelimesidir.

leyla ile mecnun

katakulli kelimesiyle oynayan dizi.

--spoiler--
son bölümünde mecnunun "kata mı kulli?" demesine bayıldım bayıldım resmen.
bir de çakma dedenin kızın anneannesine verdiği kalpli yastığı görünce gülmesi var ya.. o güldü ben kahkaha attım onun gülüşüne resmen.
--spoiler--

düğün klasikleri

damadın boynuna ayva takmak.*

tyrion lannister

2. kitapla birlikte 'adil adam' rolünü oynayan karakterdir.

--spoiler--
esaslı adamdır. kral eli starka ihanet edene, kendisine ihanet eden üstat pycelle e vermiştir ayarı. helal be helal.
--spoiler--

öğrenince çok şaşırılan bilgiler

çizgi film karakteri caillou nun lösemi hastası olduğu gerçeği.

tanımadığı kişilerle senli benli konuşma ahmaklığı

(bkz: sen-siz ile haddini bildirmek)

samimiyeti ahmaklık olarak gören kişi söylemidir.
hayır yani gerçekten ama gerçekten iyi niyetiyle böyle konuşan insana nasıl ahmak denir bilemiyorum. Siz diyince daha mi "biri" oldun sanki.

her sabah aynı saatte alarmsız uyanmak

Özellikle haftasonları uyandığında, tekrar vurup kafayı yatmak kadar muhteşem bir his daha yoktur.

Yaa vardır elbette de vurgulamak için söyledim.

facebook da okey

sohbet ettiğini zanneden kişilerin de oynadığı oyun.

(bkz: susucaksan chıqqqq)
(bkz: arkadaşlar nerden)

aşurenin en güzel tatlı olduğu gerçeği

aşureyi çok seven kişinin öne süreceği gerçekliktir.

öncelikle Şahsi bir gerçekliktir. uyarayım.

birbiriyle bu kadar alakasız olup yanyana gelince böyle bir lezzet oluşturan bir şey daha var mı acaba diye düşünmüyor değilim. nohutla nar tanesi. cevizle buğday ( hep buyday diyesim var buna ya, diyeyim mi ki acep)ve diğer hepsi.
annenin/teyzenin/anneannenin/komşu Ayşe ablanın hamarat ellerinden tat almış bu tatlıyı sıcak sıcak yemesi bile güzeldir.

he bir de komşuluk ilişkilerini geliştiriyor. hee kaç komşum var bana aşure getiren, onu hiç anlatmayayım. ama ben ne zaman yapsam dağıtırım konu-komşuma. kokar çünkü o şimdi, biliyr musun? mis gibi mis.

seven sever tabi. o kadar.

son olarak bir de tavsiye. eğer olur da birgün aşure pişirirseniz, cevizini en son katın. kararıyor sonra.

msn de tamam yazacakken amam yazmak

(bkz: msn kullanan kaldı mı)

askerlikte ilk gece

aklıma hapishane filmlerinde ilk gece cümlesini getirmiştir.
(bkz: çıkarın beni buradan)
(bkz: ben buraya ait değilim)

teyze kızının gün geçtikçe serpilip güzelleşmesi

(bkz: sapık)

Sapık kişi söylemidir.

yahu bu nasıl bir iradesizliktir? Çocuğun olursa sakat olma ihtimali var, daha ne olsun. hadi bunu da geçtim. lan senin kuzenin o bee kuzen!
yeğen miydi yoğğsam?

sabah kaloriferde ısınmış bir giysiyi giymek

soba borusunda ısıtılan kıyafetin verdiği mutluluğu bilmeyen genç kişi söylemidir.

ruh sağlını bozan ömer seyfettin hikayeleri

Mutsuz sonla biten hikayelerdir.

ahhh ulan ahh... Kaşağı'yı okumamın üzerinden 15 sene geçmiştir, halen kahramanın vicadan azabını hissediyorum.

kadınların zorla dayak istediğine şahit olmak

Hangi kadın bunu kendi arzusuyla yapar?
korkudan değildir yani "kocamdır o döver de sever de lafı" değil mi?

en büyük sorun, kadının evliliğini bozduktan sonra gidecek kapısının olmamasıdır. Çocuğunu reddeden aileler vardır.
Hele bir de kadının çocuğu varsa...

yarım ekmek arası tam sanayağ

Midesi kaldırana helal olsun denir.

Benim mahallede vardı böyle bir psikopat. Kaşıkla -ekmek dahi olmadan- yerdi sanayağı.
ıykk.

çizgi roman kahramanı orijinal söz ve nidaları

-Temeeel erkekim benim!

(bkz: Safinaz)

Edit: Evet, çizgi roman değil.