bugün

ülkemizin önde gelen yazarlarından, çoğu kişinin 'bukalemun' lakabıyla bildiği nazlı ılıcak hanımefendinin can alıcı tespitidir!

sabah gazetesinde 30 temmuz 2008 çarşamba günkü yazısında bakın ne demiş :

'1 numarayı tarif ederken şu ipuçları veriliyor: Göçmen, sarışın, saçları seyrek, sakalsız, bıyıksız, çakır gözlü, iki kızı var.
Atatürk, Rumeli göçmeni, mavi gözlü, sarışın, biri Sabiha Gökçen, biri Ülkü olmak üzere iki manevi kızı var.
Yalnız yaşı tutmuyor. ipucuna göre 60-65 yaşlarında olmalı. Oysa Atatürk 57 yaşında vefat etti. Acaba yaş konusundaki bilgi kandırmaca mı?'

evet ben de ilk okuduğumda gözlerime inanamamıştım. ama söylemiş işte. 1 numara atatürk demiş. hatta yaş konusundaki bilginin yanlış olduğundan da dem vurmuş. o kadar emin sevgili nazlı ılıcak 1 numaranın atatürk olduğundan! hatta yaş kısmının bilerek yanlış verildiğini, o kadar şaşırtmacanın olacağını yazmış! bu kadar derinlemesine bilgi sahibi olan birinin, bu davanın savcılığına nasıl atanmadığı ayrı bir tartışma konusu!

mehmet faraç cumhuriyet gazetesindeki köşesinde söylemiş. 'utanmadan ergenekon'un bir numarası atatürk'tür demeye getiriyor' demiş nazlı ılıcak için!

ben daha ileri gidiyorum. utanmadan değil, yüzsüz, ikiyüzlü, dönek, bir gazetecinin yapabileceği gibi kasıtlı ve art niyetli olarak yazdı diyorum 'atatürk ergenekon'un bir numarasıdır' dedi diye.

kendisine tavsiyem gitsin taraf gazetesinde yazsın! orda ortam daha uygun onun için. mütarekeci medyanın elebaşısı ve 1 numaralı provakatörü taraf gazetesinde bir sürü entel-liboş yazar var hem. belki atatürk için başka yakıştırmalar da yaparlar kafa kafaya verip!

mustafa kemal atatürk'e saldırmanın demokrasi sayıldığı şu günlerde, nazlı ılıcak ne kadar demokrat bir kimliği olduğunu tüm yalınlığıyla gözler önüne sermiş!

http://www.sabah.com.tr/2...466D909455138B228E0F.html
omurgasızların amacının türk milleti'nin omurgasını kırmaya çalıştığının en büyük ispatıdır. aşağılık kirli emellerini de bu iftira, kin ve düşmanlık dolu beyanlarıyla türbana sarar gibi ergenekon (bkz: ümraniye soruşturması) kılıfına sarıp direkt omurgaya vurma cesaretini göstermişdir. tebrik ediyoruz. *
ergenekon çetesinin bi numarası vardır o da atatürkten bahsetmek onu anlatmaktır. şeklinde anlaşılması daha muhtemel olması gerektiğini düşündüğüm hadise.
nazlı ılıcak "sentezi". ben kendisiyle tanışma şerefine(!) nail oldum zamanında. benim gibi "demokrasilerde her insan fikrini belli etmelidir" fikrini sonuna kadar savunmaya çalışan bir insanı bile çileden çıkartabilme potansiyeline sahip kendisi. çünkü kadınla tartışmak mümkün değil, kendi sabit fikirlerinden bir nebze olsun ödün vermiyor. kendi argümanını etkileyici bir şekilde ortaya koyduğunu zannederek herkesin ona katılacağını düşünüyor.

yahu ortaya bir iddia atıyorsun, tamam olabilir. ama bu kadar da desteksiz sallanmaz ki nazlı hanım? kendi çapınızda barışçıl bir şekilde türban edebiyatı yaparken üniversitelerde yine tolere edilebilir boyuttaydı şu çıkışlarınız da, hayatı darbeleri engellemekle geçmiş bir adamı "darbecilikle suçlanan" bir örgütün başına koymak biraz uçuk olmuyor mu?

kendisine türban-akp-üniversite üçgeninden çıkmamasını ciddiyetle tavsiye ediyorum buradan.

ılıcakların tercümanı. ne güzel tercüme etmiş yine sayın ılıcak değil mi?
(bkz: bombalar ataturk un evinde bulundu)
(bkz: zubeyde hanim goz altinda)
atatürk' ü sevmiyorum davasında beraat edenlerden sonra bunun nerelere varacağının kanıtıdır bu yazı.

edit: ilginç kimine göre dogmacıyız, kimine göre anlayışsız. Ama şunu bilsinler ki biz atamıza,vatanımıza,devrimlerimize sahip çıkıyoruz ve çıkmaya devam edeceğiz.eksilerinizi bekliyorum.
yazının başlığını bile okumadan kırmızı görmüş boğa gibi küfür kılıçlarını kuşanan cengaverler zihinlerine işlenen dogmaların esaretini ne de gözel gösteriyorlar... yazık ki ne yazık. işte tabu dedikleri şey bu olsa gerek. efendim yazının başlığı şu:
(bkz: 1 Numara geyikleri)
yazının geri kalan kısmını okumanıza bile gerek yok aslında olayı anlamak için.
ama okuyun yine de. öncelikle önyargılarınızı bir kenara koyarak.
"DÜNKÜ yazımda "1 numara Charlie mi?" diye latife yollu sormuştum. Ama biraz düşününce akla "Sakın Mustafa Kemal olmasın" diye de geliyor. Zira işin içinde Agarta diye bir efsane var. Ve Atatürk de bir zamanlar Himalayaların altında bilge insanların yaşadığı hikâyesine inanmış ve başında bir subayın olduğu 3 kişilik bir heyet göndermiş oraya."

burdaki espri çok açık. ciddiyetten uzak bir yazı. mizah yüklü.
sizin yüksek latife anlayışınız böyle şeyleri anlayamamaktan muzdarip olabilir. belki de tabularınız ve zihinlerize zerkedilen dogmalar sizi anlamaz hale getiriyordur. orasını bilmem.

zaten latife ile başlayan yazı yine fıkra ile bitiyor.

"Hani Laz'ın biri bilmece sormuş: "Sarıdır; kanatlıdır; uçar" Sonra da cevabını kendisi vermiş: "Hamsi... Sarıdır, çünkü sarıya boyadım, kanatlıdır kanat taktım."
- Peki hamsi uçar mı?
- Bilmecenin içinde o kadar da aldatmaca olsun!!!
Atatürk'ün izinden gittiklerini sananlar, belki de, Mustafa Kemal'e "1 Numara" demişlerdir. Tarifteki yaş kısmı da, zihin karıştırmak için aldatmacadan ibarettir."

lakin bizim yılmaz devrim bekçilerimiz bu yazıyı yazan şahsa olmadık küfürlerle saldırmakta. aferin devam edin. çağdaş uygarlık seviyesini aşarken ara sıra seviyesizleşmek mübahtır. sizin hakkınız.
(bkz: nazli ilicak)
(bkz: tabu)
(bkz: dogma)
saçmalamakta gelinen son nokta.
(bkz: kalemi bırak ve arkana bakmadan gazeteyi terket)
saçmalamanın son noktası denilebilecek sözdür. ama biraz daha zorlarsa nazlı hanımcık o güzel kafacığını daha da saçmalıklar bulabileceğini düşünüyorum ben. ergenekon haftada bir ruh çağırıyormuş 1 numarayla öyle temas kuruyormuş, ruh haliyle yönetmiş örgütü desin mesela. bence tutar. tayyip de hemen yasa çıkarır terör örgütü kuran ruhlarla ilgili, anıtkabiri hapsederler falan. olmaz deme olur bu ülkede her bi bok olur. bi bakarsın kurucusu olduğun cumhuriyette hükümeti devirme isteği suçundan ölümünden 70 yıl geçmiş olmasına rağmen yargılanıvermişsin. kimbilir bu acıyı da yaşar bu cumhuriyet?
dibine kadar gaflet, dalalet ve hatta hıyanet bataklığına girmiş olan canlı söylemi.
gazete : sabah
iddia makamı: nazlı ılıcak
ergenekon : çete
üstüne üstlük çete lideri olarak gösterilen : mustafa kemal atatürk

be hey türk milleti ve türkiye. daha ne kadar yerin dibine batacaksın ve bu yerin dibine batasıca insanlar aydın sıfatıyla ortalarda dolaşacaklar?
nazlı ılıcak kişisinin atatürkçülük ve milliyetçilik arkasına sığınıp terör örgütü kuran ergenekonculara göndermesidir.

bir gazete köşesi ancak bu kadar yanlış okunur ve anlanır.

atatürk'ün adını her türlü pis işlerine alet bu sosyopatlar zaten kendileri demiyorlar mı önderimiz atatürk diye! onun ışığında ileriyoruz demiyor mu bu vatan haini darbeci psikopatlar! bakın görün, yarın bir gün kendileri açıklama yapacaklar, "liderimiz atatürk" diye.

yazar kadın burada ironi yapmıştır, atatürk'ün adını bunlara buluştırıp kirletmek değildir amacı. bunu yapan zaten ergenek yılanları değil mi? atatürk'ü sevdiği için gözaltına alınan, onun ülkesini kurtarmak için hapislere düşen, vatan millet sağolsun diyerek heryerde bombalar patlatan bu sefiller değil mi? üstelik bu yaptıklarını atatürk cumhuriyeti için gerçekleştirdiklerini iddia etmiyor mu bu zavallılar?

nazlı ılıcak'ın köşesinde yazdığı bu yazı ciddi bir iddia olsa bunu nazlı hanım değil ergenek yılanlarından biri açıklar.

hala bu teröristleri savunan insanlara şaşırıyorum. cahillik desen değil bu, körlük desen o da değil... ne kaldı peki? aynı düşünceleri paylaşan insanlar demek ki bu savunucular da, yani insanların içinde çok rahat bomba patlatabilecek *, düzen için kaos yaratırken bir çok masum cana kıyabilecek, sırf birileri yukardan emrediyor diye gözünü kırpmadan bu vatanın evlatlarını kurşunlayabilecek tipte ki manyaklar bu örgütü savunur ancak.

bu millet üzerinden oynanan oyunlar elbet bir gün açığa çıkacaktır. o zaman belli olacak kim vatansever, kim değil.

bazıları hala yargı sürecinden bahsediyor. susurluk'uda beklemiştik, noldu? davadan bi bok çıkmayınca herkez masum mu oldu şimdi? bu dava da hasır altı edilince birileri tarafından bu darbeci teröristler de masum olur, o zaman kınayı kimin yakacağını bu millet görecek.
katılıyorum. benim dede selaniklidir ayıptır söylemesi. onun peder de manastırlı. bizim ailede anlatılır. bir gün oturmuşlar bizim köşkte laflıyorlar efkarı umumiyenin temsilcileri ile. "çok güzel bir planım var" demiş bizimki "ama kimin lider olacağına karar veremiyoruz" diye de eklemiş. bakmışlar olacak gibi değil şişe çevirmece oynamaya karar vermişler. mustafa kemal çıkmış. "siz olun bari lider" demiş bizimkiler... bu da böyle bir aile hatırasıdır. o kadar kompleks düşünmeye gerek yok. hani kasmayın lekeleyecez diye, kullanın bunu. yalnız tanık koruma programına tabi tutulmak şartıyla açıklarım. yüzüm gözükmesin , sesim de tom waits gibi olsun lütfen.ha bir de en büyük lider şeyh maktum'dur. saygılar...
(#3732183)

bahsi geçen tanım, zihni çakır'ın "ergenekon'un çöküşü" kitabında geçmekte. yani, nazlı ılıcak, "ergenekon'un bir numarası atatürk değildir, çeteciler milleti kendine çekmek için öyle göstermek istiyor. şimdi siz, ergenekon'un peşine takılırsınız, bizi yüzüstü bırakırsınız." demiştir.

burada, nazlı ılıcak'ı savunduğum yok. aksine, dilinin altındaki baklanın tamamını çıkarması taraftarıyım. "ergenekon çetesi, hükümet - yani akp - karşıtıdır. bakın, ilhan selçuk'u, şener eruygur'u, sinan aygün'ü içeriye aldık. şimdilerde, atatürk imaları yapılıyor. asıl düşmanımızın atatürk olduğuna kimse uyanmasın." amaçlı olarak, kanaatimce bu alaycı yazıyı kaleme almıştır.
allah akıl fikir dağıtırken sen şemsiye altında durursan olacağı bu. o akılsızlığınla da gidip köşe yazarı olabileceğin tek ülke de türkiye'dir.

(bkz: yavaş yerler yaş)
insanı güldüren, sadece güldürmeyen "ulan o zaman ergenekon iyi bir şey!" diye düşünmemize sebebiyet veren söz.
nazlı ılıcak su söylemiyle menepoza girdiğini kanıtlamıştır . kendisine bolca c vitamini öneriyoruz .

kayıntı : bu düşünceyi savunan lavuklarda varmış ya pes ! nereye gidiyoruz lan biz ? yok yok siz gidin be kardeşim şöyle güneylere doğru hee ?
80 sonrası irtica hareketinin bile bir numarası olamayan nazlı ılıcak'ın atatürk'ün hatırasıyla dalga geçiyorum iktidardan maaşımı alıyorum duygularıyla ortaya attığı saçmalık.
yok artık.
hatta ergenekon'un kökeni aragones'e kadar uzanıyomuş.

vedat özdemiroğlu
(bkz: sistem kendi kendini yok ediyor)
yanlışlığı isminden belli olan balkabağı atasözü.

ergenekon çetesi'nin bir numarasının, kıyan isimli bir genç olduğu tespit edildi. nüküz isimli sağ kolunun da, kıyan'ın amcaoğlu olduğu, plan, strateji konularında oldukça başarılı olduğu, istihbarat konusunda "sıkışık" da olsa, iyi bir teşkilatçı olduğu biliniyor.

isteyen araştırabilir.
(bkz: regl olurken gazeteye yazı yazmak)
http://www.haberturk.com/...cat=110&dt=2008/08/05

eklenti : ilk yorum zaten kısa ve öz.. "-bunu da gördük"