bugün

görsel
demokrasilerde ki ütopik gelecek ama kişinin değeri verdiği oy ile ölçülür. erdoğan da benim gibi tek bir oy kullanıyor. benimle eşit olmalı normalde demokrasi işleseydi.

gel gelelim kendisi başarılı demagog olduğu için hiç bir şeyin demokrasi ile bir alakası yok.

demokrasinin içini öyle bir boşalttılar, öyle kibre kapılıp o kadar yetki aldılar ki krallıktan pek bir farkı kalmadı.

basını komple aldılar, polis ve hakim savcıları komple aldılar. askeriyeyi zaten bitirdiler. ne kaldı demokrasi den yana?
Bu ülkeyi ı mu kurdu.
Ülke hepimizin değil miydi?
o ölünce de hepimiz ölecek miyiz bu kafayla?

ne yapalım şimdi? tapusunu göstersin de inanalım..
Bu ülkeyi birine atfetmek olmaz . Senin benim onun ülkesi degil bizim ülkemiz burasi . Hepimizin . Bir agac gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardescesine yasamaliyiz .
(bkz: güldürdün)
Çünkü burası Türkiye cumhuriyeti, Erdoğan değil.
Erdoğan’ın hiçbir zaman ülkesi olmadı.Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının ülkesi burası.Haddinizi bileceksiniz ve Cumhuriyetin değerlerine saygı göstereceksiniz.
Onun babasının malı mı.
Gürcistan mı?
rte nin ülke için verdiği emeklere ihanettir. net..
onun ülkesi mi? pardon?
Nereye gidelim kardeşim belediye başkanını sevmiyorsunuz diye şehiri mi terkediyorsunuz sanırsın babasının ülkesi.
Saçmadır. Parasını vermiş almış arkadaşlar sevmiyorsanız gidin başka ülkede yaşayın.
Bu arada ülkenin ismi ne?
babasından miras mı kalmış?
Yüzsüzlüğün daniskasıdır.

Çektirin gidin efem, ne duruyorsunuz. Gerçi gidenleri de gördük italyadan bizi aldırın diye yalvarıyorlardı.
devlet erdogan ve ogullarinin ortak malidir diye bir madde gecti meclisten de haberimiz mi yok ?

bu ulke topragi icin bayragi icin can verenlerin ulkesidir.
bir oyla koltuğundan olacak kişi için fazla iddialı bir söylemdir.
serra yılmaz'ın "beni italyadan aldırın" muhabbeti var ya. aha o da yalan diyeceğim ama diyeceksin "nerem doğru".
haklısınız vala. biz suriyeliler ile birlikte bir köşede kıvrılır yatarız.
(bkz: burası senin mi olum allah ın ki)
O zaman osmanlıcılarda zamanında Atatürkün ülkesinde yaşamıştı müsaadenizle mantığınızı sikiyorum.
Erdoğan in ülkesi mi varmış? Onun tanımını yapmak lazım?

Gerçi o kadar para ile kurmuştur belki bir ülke.
O da benim ülkemde yaşıyor.