Adalet ve Kalkınma partisi genel başkanı ve aynı zamanda başbakan olan recep tayyip erdoğan
ve
şuan Cumhuriyet Halk partisi genel başkanı olan kemal kılıçdaroğlu arasındaki farklardır.
rte: rize'li
gandi: tunceli'li
(#8147403)
--spoiler--
birincisi halkın içinden çıkmış, medyaya ve cuntaların her türlü engellemesine karşın zindanlardan geçerek halkın sevgisi ile iktidar olmuştur
ikincisi ise bürokrat emeklisi olup medyanın gazı ile ana muhalefet liderliğine getirilmiştir.

birincisi hak etmiştir ikincisine verilmiştir.

birincisi halk tarafından seçilmiştir ikincisi belirli güç odakları tarafından atanmıştır
--spoiler--
erdoğan yönetiyor, kılıçdaroğlu yönetiliyor..

edit: ne zorunuza gitti anlamadım. erdoğan kötü de olsa yönetiyor, kılıçdaroğlu da yönetiliyor. o bir yönetici olamaz. 1. adam hiç olamaz. baykal çok daha iyiydi.. o da yönetiyordu ama kılıçdaroğlu objektif bakan herkesin görebileceği bir biçimde yönetiliyor.
buldum lan!! soyadları...
rte binlere vaad verir yine binler önünde tutmaz.
gandi dediklerini gerçekleştirme yolunda.
biri başbakandır. öteki yeni müzmin muhalefet partisi başkanıdır.
rte : istanbul belediye başkanıyken Atatürke hakaret edecek kadar şerefsizdir.

kılıçdaroğlu : yeni bir çağdaşlaşma yolunun simgesidir.
erdoğanın dün meclisteki konuşmasında kılıçdaroğlu dahil tüm cumhuriyet halk partililer susmuştur. ak partililerinde çoğunluk avantajı kullanarak alkışlaması genel kurultay öncesi moralleri bozmuştur. başlıkla alakaya gelirsek erdoğanın hitabet gücü ve liderlik vasfı kılıçdaroğlundan daha iyidir.

eksilerin sonu gelmiyeceginden çok tırstım bu yüzden edit: yedi kuşaktan cumhuriyet halk partiliyim. ama realistim.
biri yalancıdır biri gerçekci.
bir chp seçmeni olarak söylenmesi gereken şudur:

12 haziran genel seçimleri sonrası Kılıçdaroğlu CHP'ye, Erdoğan Dünyaya konuşmuştur.
bir tanesi hala yüzlü yüzlü çıkıp "vekil sayımızı artırdık" diyerek ve 3.5 milyon oy artışıyla tatmin olabilmektedir.

diğeri ise tüm ülkeyi kucaklayabilmektedir ve 7 milyon oy artışına rağmen hala daha çok çalışması gerektiğinin farkındadır.
Böyle bir fark söz konusu değildir. Erdoğan yarışı çoktan bitirmiş, kılıçdaroğlu daha başlamamıştır bile.
kılıçdaroğlu, recep bey gibi verdiği sözde duracak adam değil. ben onun yalancısıyım.
Tek fark var ; Kemal Kılıçdaroğlu 173 cm , Recep tayyip erdoğan 1.83 cm boyundadır.
erdoğan bir dünya lideridir. kılıçdaroğlu ise geneleve ancak müdür olur.
Erdoğan, kılıçdaroğlu ile aynı kefede tabi tutulmayacak kadar şereflidir.

en büyük fark da budur.
biri 'domal' dese kilometrelerce kuyruk olur.

bilin bakalım hangisi.
(bkz: al birini vur otekine)