bugün

telaş yaptı .
nedenini yazdığımızda tib'in uludağ sözlüğü kapatacağı sorunsal.
tapelerden anladığımız kadarıyla akp'den ve chp'den mhp'ye kayma varmış, bdp'nin azalıp mhp'nin yükselmesi çözüm sürecine zarar verirmiş, bdp kanadının ayaklarını yavaşlatırmış. vs. vs.

muhalefetin grup toplantıları yılbaşından önce cnn türk, ntv gibi kanallarda yayınlanmazdı, yılbaşından bu yana kesmeden yayınlamaları dikkatimi çekti.

burada sanıyorum bu tapelerin ortaya düşmesi esas mesele. şimdi normalde bu tapeler özel hayatın gizliliği ilkesi nedeniyle bu yayın organlarında yayınlanamıyordu. ama kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı esnasında bunları meydana çıkarması basının üzerindeki kilidin kırılmasına da bir nebze yardımcı oluyor. en azından halen satın alınmamış olan yayın organları bunları yayınlayabiliyorlar.

daha geçen gün trt'de izliyordum chp'nin grup toplantısını. kılıçdaroğlu tapeleri okumaya başladıktan 10-15 saniye sonra yayını kestiler.

bu da bir şeylerden korktuklarını gösteriyor. o korkuların üstüne gitmek lazım.
Ciddi ciddi anlamakta zorlandığım tutarlı hiç bir yanını göremediğim mesele.
Yani işin gerçeği şu ki bahçeli o alt yazıda ne söylüyor;
10 senedir hepimizin bildigi tarzından farklı bişeymi söylüyor?
Hayır. 10 senedir her gün sabah-öğlen-akşam ne söylüyorsa aynısını. Bu konuşmadan 70 milyonda 1 kişide etklilenip MHP ye dönermi? Aklı başında herkes için cevap belli.
Ve üstelik vatandaş o bildigimiz bahçeli konuşmasını Habertürk'den izlemezse başka bir Tv'den yine izler.
Bahçeli'nin Türkiye'de hitabet sanatı en zayıf lider olduğu aşikar. Unutmayınki 70 milyonun dalga geçtiği 40 yapar hesabını bu adam espri amacıyla degil ciddi ciddi yaptı. Siyasi çıkar hesabına gelirsek;Böyle bir muhalefet lideri başbakanı korkutmamalı aksine mutlu etmeliyken başbakanın ne yapmaya çalîştigini anlamak imkansız.
iki lafı bir araya getiremediği içindir.
tayyip kendisinden dönen oyların gideceği yeri çok iyi bildiği için korkuyor.
işin aslı bahçeli'den değil, söylediklerinden çekiniyor olmasıdır. cumhurbaskaninin konuya el atması gerekliliğinden dem vuran bahçeli'nin durgun suyu bulandirmasindan endişe eden başbakan, ilgili haberi yayından kaldırtmıştır.
bu olayın gözden kaçan ancak en vahim tarafı ise, başbakan konuşma arasında "hepinizi tek tek aramak mı gerekiyor" diyor ki, bu sansür olayının sadece haberturk'le kalmadığının da itirafıdır.

edit; başbakan son olaylar ile az ya da çok oy kaybettiginin farkında. bu kayıp oylar çok yüksek ihtimalle, barajı geçebilen diğer sağ parti olan mhp'ye gidecektir. bu, başbakanın mhp'ye olan tavrını açıklamak için yeterlidir.
sebebi belli sorudur.
konuşamıyor adamcağız. püskevit ne la.
Milliyetçi kesimin kendisinden ve anti türk zihniyetinden rahatsız olduğunu bildiği için mhp nin sesini kısmaya çalışıyor hepsi bu. Bugün gururla ben Türk'üm diyen kimse bu hükümete oy vermez, verirse ben milliyetçiyim demesin zaten.
sadece erdoğan mı rahatsız?

akp'nin küçük ortağı bdp ve silahlı kanadı pkk'da rahatsız.
(bkz: akp giderse ateşkes bozulur)
40 sayısı fobisi.
çünkü sürekli terörün,şehitlerin,gösterilerin üzerinden siyaset yaptığı için.
pkk' nın kucağından kalkmayan akp' nin göt korkusundandır.
--spoiler--
Alo Fatih!
+Buyrun efendim.
-Bahçeli konuşunca niye yayınlamıyorsunuz, hani basın özgürlüğü?
+Ama efendim
-Şaka şaka, denedim seni aferin.
--spoiler--
+alo fati
-biyrons
+olm bahçeli konuşma yapcakmış
-valla ben bilmem evde soliterdeyim
+git söyle yapmasın yaparsa da yayınlamayın
-tamams kankeyta
+izmirdeymiş git bi deki başbakanın şu şu konuları beğenmio onları çıkar de.
-ayıpsın reyso hemen atlıyorum uçağa gitmişken ordan urlaya bi uğrayımmı
+dur daha yolu bitmedi efso olcak ora
-hee tamam hadi öptüm bay
devlet bahçeli nin kendisini yüce divana göndereceğini bildiği için olabilir. Devletin başına devlet gelecek yakın o günler inşallah.
(bkz: MHP bu ülkenin temel taşıdır)