bugün

ankara devlet tiyatrosu nun oyuncusu. su an yüzleşme adli program sunuyor kendisi.mumkunse acilen sunuculugu birakmasi gereken kisi.
erdal beşikçioğlu=asimo
barda filmindeki performansıyla dikkat çeken oyuncu.

görsel
amcaoglu
(bkz: barda)
1970 dogumlu, eve giden yol ve barda filmlerinde oynamis, televizyonda köprü dizisinde recep yazicioglunu canlandiran oyuncu.

(bkz: eve giden yol)
(bkz: barda)
(bkz: köprü)
(bkz: dot)
yeni yeni televizyon alemine katılan değerli sanatçı.
9 Ocak 2009 tarihinde vizyona giren vali filminin başrol oyuncusu.
kendisi an itibariyle saba tümer in konuğudur.sanırım biraz valideki rolünün etkisinde kalmış.konuşmalar hareketler felan.yine de ben günahını almıyım.iyi oyuncudur kendileri.
Kötü bir oyuncu.

Eksilerden sonra gelen edit : Vali filmini izleyin, görün. Necati Şaşmazdan farklı bir oyuncu değil. iyi bir tiyatrocu olabilir fakat bu kötü bir oyuncu olduğu gerçeğini değiştirmez.
eskişehir'i çok seven ve bunu her seferinde dile getiren yetenekli oyuncu, nam-ı diğer sayın valimiz.
(bkz: erdal abi tayfaya üçlü çektirsene)
isyanın,bağırmanın,sinirlenmenin en çok yakıştığı oyuncu severek izliyoruz...
(bkz: süper vali)
"Bir delinin hatıra defteri" adlı oyundaki performansıyla devlet tiyatroları'nın desteğiyle verilen "Baykal saran Tiyatro Ödülü" ne bu yıl değer görülen sanatçımız.
Kendisi, 5 Ocak 1970 yılında Ordu'lu bir baba ve Ankara'lı bir annenin ilk çocuğu olarak, Ankara'da dünyaya gelmiştir. Orta öğrenimini izmir Özel Türk Koleji'nde tamamlamış, Mehmet Seyfi Eraltay Lisesi'nden de mezun olmuştur. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı'na girmiş, 1993 yılında mezun olmuş ve aynı yıl Devlet Tiyatroları'nda sanatçı (oyuncu) olarak göreve başlamıştır. Halen Ankara Devlet Tiyatrosu'ndaki görevine devam etmektedir.

En büyük çıkışını; denizli valisi recep yazıcıoğlu'nun hayatından kesitler taşıyan, "köprü" adlı diziyle ve "vali" isimli sinema filmiyle yapmıştır. türkiye'nin sıradışı valisi olarak bilinen ve yine türkiye'nin yüz karası olacak bir biçimde toprağa verdiğimiz recep yazıcıoğlu'nu başarılı performansıyla ve uzun yıllık tiyatro deneyimiyle çok iyi canlandırmıştır. şimdi de, "es es" adlı dizide, mimar olan ve anadolu üniversitesi'nde hocalık yapan "ışık" karakteriyle ekranlarda karşımıza çıkmaktadır.

kişisel fikrimi belirtmem gerekirse; -konservatuar mezunu olduğunu bilsem bile- çok iyi oyuncudur, süper bir oyuncudur demek isterim. hele hele "vali" gibi mükemmel bir filmde, oyunculuğuyla kendisine olan hayranlığımı kat kat artırmıştır. severek takip ediyoruz kendisini.

edit: ayrıca kulağıma bir takım duyumlar geldi: kendisi, konservatuar mezunu olmayıp, daha doğrusu bir bok olmayıp da kendini bir cacık zannedenlerce "kötü oyuncu" diye yaftalanmaya kalkışılmış. kınıyoruz. herkese hak ettiği ölçüde değer biçilmesi ve herkesin o yönde etiketlenmesi konusundaki ısrarlarımızı yineliyoruz.
sayın valim.
deliren bir adamın güncesinin anlatıldığı bir delinin hatıra defteri'ndeki tek kişilik oyunuyla ne kadar iyi bir tiyatro oyuncusu olduğunu gösteren sanatçı.
oldukça iyi bir oyuncu. semih kaplanoğlu'nun bal filminde oynamıştır aynı zamanda. es es dizinde severek takip ederdik kendisini, diziyi renklendiren isimlerden birisiydi. en yakın zamanda yeni projeleriyle görmek isteriz.
bırakın diziyi, filmi 31 çekse izlerim. o derece yani.
psikopat, manyak tiplemelerine* fazlasıyla yakışan kaliteli oyuncumuz. çok daha iyi yerlere gelmeyi hakediyor.
(bkz: behzat ç)
sinema dizi felan onlarda da mükemmel ama sahne de bambaşka bir oyuncu. deli ve psikopat karakterlere daha bir anlam kazandırıyor.

ayrıca house md nin yerlisi çekilse gregory house karakterinin hakkını erdal bey verir.
kurtlar vadisi filistin filminde israilli komutanı canlandıran oyuncu.
ankara'daki dib sahne'nin sahibiymiş kendisi.
'bir delinin hatıra defteri' isimli tek kişilik oyunuyla hatrımdan çıkmayacak adam.
erdal beşikçioğlu tespih çekse izlerim, çile çekse dertlenirim, halay çekse omuz veririm!
paçalarından karizma akan insan.

(bkz: sanatçı)

ayrıca ayşe arman ile muhteşem bir röportajı;

http://www.hurriyet.com.t...asp?yazarid=12&gid=61
görsel
çok kral bir oyuncu. çirkin karizması var adamda ancak abi yapmayacaktın. kurtlar vadisinde oynamayacaktın. bak daha film çıkmadı belki süper oynadın ama olsun oynamayacaktın. oyuncunun kralsın ama karşındaki polet ya. behzat ç' de süper ama yıktın beni. olsun abi oynamamış sayar senin hayranın olmaya devam ederiz.