1. 1.
  70'lerin sonu, 80'lerin başı derken ortaya çıkmış bol bol arabesk temalı filmlerde görülmüş, birkaç bilindik şarkısı da olan, 1952 istanbul doğumlu, filmlerinde de bol bol, coşuk ya da bilimum serseri tayfası tarafından önce tecavüz edilen, sonradan da himaye altına alınan sevgililere sahip, nostaljik yere sahip kişi..
  ... faidelibilgi
 2. 2.
  1952 malatya doğumlu, 1970'de pop müzikle başlamış, 1978'de turgay'ın tavernası uzunçalarıyla ilk taverna müziği albümünü yapmış, 1979'da çıkardığı dönemezsin uzunçalarıyla hem arabeske geçmiş hem de şöhretinin doruğuna çıkmış şarkıcı. gerçek anlamda son albümünü fantezi müzik tarzında ve 1997'de sensiz olmuyor adıyla yapmıştır. geçen sene çıkan başımın tatlı belası albümü, aslında 1991'de çıkmış zirvedeki şarkılar'ın yeniden basılmış halidir. kendisi şu an ankara'da yaşıyor. web sitesi için: http://www.ercanturgut.com
  ... cemali
 3. 3.
  Bir zamanlar ulkemizde sevilen bir sesti. Malatyali.
  Gazinolar geri donmeli diyerek eski sanatcilar bir araya geldi ve bostanci gosteri merkezinde sahne alacaklar.
  Secil heper, nese karabocek, ercan turgut ve daha bircoklari...
  ... alasi kerim
 4. 4.
  seksenler dizisinde ergun plak sahnelerinde kendisini bol bol duyar olduk.

  http://ulu.so/u4p71d neredesin sen efsanedir özellikle introdaki o naftalinli sound yok mu of of.
  1 -1 ... aferinsana
 5. 5.
  ilk ciktigi zamanlarda, henüz müslüm gürses fazla ünlü degilken "arabeskin üc kralindan biri" diye lanse edilen arabeskci. O zamanlarda (1979 felan) orhan gencebay ve ferdi tayfur de dahil olmak üzere, hicbir arabeskci konser vermiyordu. Tabii ercan turgut konser vermeye baslayinca büyük ilgi görmeye basladi.
  Ha dinler miyim? Dinlemem.
  ... ferdici
 6. 6.
  önceki gün mesut yar'ın burada laf çok programına ümit besen, mustafa alpagut, salim dündar ve coşkun demir'le birlikte konuk olmuş şarkıcı. keşke yeni bir albüm yapsa.
  ... cemali
 7. 7.
  dönemezsin parçasıyla tekrar yad ettiğim usta insan. Youtube’da birkaç canlı ses kaydı var, videosu filan, adamın sesi hala müthiş diyebilirim. Bir de, nedense, şahsi hayatında da “çok iyi bir insanmış.” intibası veren birisi. Sağlıklı ömürü olsun.
  ... faidelibilgi