bugün

oylama okuma anlamına gelir. okudukça kaliteli entry başlık öne çıkar ve boş beleş adamlar unutulur gider. bu işin kuralı budur.

oku dedi Allah.

yazılanları oylamak, okumak için açılan başlık.
özellikle son dönemde iyice bitendir.

fotoğraf atanlar ya da trolller dışında doğru düzgün oylanan entry görmüyorum hiç.

oylanmamak demek okunmamak demektir.

okumak lazım aslında.

ekşi konusunda ise orada yazar olmayanlar da oylama yapabiliyor.

sayıyı bu kadar yüksek kılan da budur kanımca.

bir de adamlar bizim gibi sığır değil ki yazılanı okuyorlar.
açıkçası sözlükte en doğru yapılan şeyin oylama olduğunu düşünüyorum. başka kimse bir şey yapmamalı. herkes burada düşüncelerini belirtiyor ama gerçek hayatında hiç ciddiye alınmamış ya da alınmış ama sanal hayatta bir de beni görsünler deyip sözlüğe atılmış insanlardan oluşuyor.

ben 2 şeye oy veriyorum birincisi tamamen bilgi amaçlı açılan başlıklara, ikincisi de herkes tek bir taraftan bakarken birinin çıkıp da aynı konuya başka bir açıdan değinenlere.
sözlükte, yaşıyor olduğunuzu hissettiren minik ama hep umursanmayan eylemdir.
uludağsözlükte maalesef olmayandır.
yazılanları değerlendirmedir.
eğer iyi yada kötü oylanmıyorsa ''bir tepki verin'' diyesi geliyor insanın. özenerek yazdığı yazının bir kaç eksi oy alması sonrası '' siz ne anlarsınız lan'' diyenleri tanıyorum. sözlüğe sadece yazmak için girenlerin olduğunu düşünmekle beraber buyrun beraber yiyelim demekten kaçınmak istemiyorum. gelin paylaşalım, oynaşalım, oylaşalım, şakalaşalım.

(bkz: anne bana niye oy vermiyorlar)