bugün

karısını 500 bin tl ye tek taş almış.

bu arada 'Diriliş Ertuğrul' dizisinden bu sezon bölüm başına 150 bin lira aldığı iddia edilmiş.

http://www.milliyet.com.t...n&utm_content=2582724
şu an gördüm bu adama nolmuş ya.

uzun saçın ihya edemeyeceği adam yok galiba.
ismi aman doktor canım cicim doktor türküsü ne uyarlanabilen bir ünlü.ayrıca uzun saç yakışmış.
tanıdıklardan birisinin diriliş ertuğrulda oynadıktan sonra bu herifle instagrama hikaye attığına şahit oldum. arabada gidiyorlardı. bu herifi etiketlemişti. inanmadım pek.
adam ata çok güzel biniyor bizzat kendisi"dublörsüz", bir de heybetli ki breh breh.
helal olsun aldığı paranın hakkını veriyor.
Uzun saçın son derece yakıştığı kaliteli aktör.
fettah can'ın bu aşkın katili sensin şarkısını bu adamın ismine uyarlamışlardı. ne gülmüştüm.
kendisi, uzun yıllardır "en hızlı wagon" olarak tabir edilen audi rs 6 sahibi kişi.
ters yatabilir de.
galiba diriliş ertuğrul izlemiyor.

izlese çıkardığı garip sesin şive olmadığını anlar.
Diriliş Ertuğrul dizisinin kahraman oyuncusu; ancak küçük bir gariplik var, çocuğu Amerikan Vatandaşı olabilsin diye karısını doğum için Amerika'ya yollamış.
Ver mehteri ver mehteri.
ya hepsi bir yana akp'ye gönül veren halk cebindeki üç kuruş doları bozdurup reisimizin yanındayım derken, vatandaşın vergileriyle trt'den trilyonları kazanan ve sırf osmanlı temalı dizide oynadığı için kahraman edilen bir adam dünyanın dolarını harcayarak çocuğunun abd'de doğmasını sağlıyor. varın gerisini siz düşünün...
ben her zaman derim, bu fikrimden de hiçbir zaman sapmayacağım: Bu adam ertuğrul rolünü bile hak etmiyor.
Gezici tayfaya "Piç" diyen aktrollerin çok sevdiği "gezici Piç".
oyunculuğu ortalama düzeyde olan kişi. sesinden dolayı kotarıyor her rolü. allah vergisi bir ses tonu var.
Vakıfbank reklamından altı milyon alıp "evet artık ülkece kemer sıkmalıyız" diye ahkam kesen zat.
'Gerekirse kemer sıkacağız' diye bir açıklamada bulunmuş kendisi. bölüm başı 150.000 türk lirası ücret aldığı tahmin ediliyor. Yani bir ayda yaklaşık 93 asgari maaş parası kazanıyor. Bu para ile kemer sıkabilir fakat, çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığının açıkladığı istatistiklere göre Türkiye'de ortalama 12 milyon vatandaş asgari ücret ile çalışıyor. peki ortalama bir hesap yapalım asgari ücretli bir kişi nasıl kemer sıkar

maaş: 1600

Kira: tek kişi yaşadığımızı varsayarsak yaşanılabilir en uygun ev için kira bedeli 500 tl kalan para--1100 tl

Yol: herhangi bir ulaşım ile tek vesait yapılması ve bol bol yürünmesi koşuluyla gidiş geliş minimum 350 tl kalan para--750 tl

Yemek: eğer asgari maaş alıyorsanız yemeği dışarıdan söyleme imkanınız yok kollar sıvanır markete minimum 250 tl bırakılır kalan para--- 500

ev gideri: tasarruflu bir şekilde elektrik, su ve doğal gaz kullanıldığı takdirde minimum 70 tl gider olacaktır(kış hariç) kalan para--- 430

Ev malzemeleri: eğer temizliğe ihtiyaç duyuyorsanız, aylık minimum 200 tl temizlik malzemeleri gideriniz olacaktır kalan para---230

Evet dikkat ettiyseniz tek hayatı minimum yaşıyoruz, hobi veya eğlencelere kalan paramız 230 tl. Yani asgari maaş ile aylık 23 adet big mac yiyebilirsiniz. evet bence kemer sıkalım hep birlikte. eğlenmeyelim, gülmeyelim, hobilerimiz olmasın. sadece ölmeyi bekleyelim...
(bkz: Riyakâr)
Kimin ne yaptığı ne aldığı umrumda olmaz, ona bu parayı veriyorlarsa siz bırakın lüzümsüz konuşmayı. Asıl bahsetmek istediğim mesele şu . Son dönemde yer aldığı (bkz: Vakıfbank) reklamı sunumunda özellikle faiz unsuruna vurgu yapması, totalde Müslüman yahut diriliş dizisinde atamız olarak kullanılan bu film karakterinin iş menfaate dönüşünce, Rant olunca dinimizce haram sayılan bu Faizin bir figür tarafından meşrulaştırılmasının göstergesidir . Yani menfaat varsa ülkeler de, kurumlarda din tarafından yasak sayılan şeyleri nasıl da örtbas edildiğinin göstergesi . Uyan ey halkım. Uyanman zor bilirim, o halde keyif al.
trt1'de kaç yıldır süren dizi derken bir de aynı kanalda tarih bilgi yarışması sunmaya başlamıştır. üstüne devlet bankası vakıfbank reklam filmlerinde oynamaktadır.

ülkece engin altan düzyatan'ın maaşını ödemek için vergi veriyoruz galiba diye bizi derin düşüncelere sevk eden oyuncu-sunucu.
Kendini yakışıklı zanneden tip.
hiçbir özelliği yoktur.
bilinenin aksine sıradan birisidir.
oda biliyor oyuncu olmadığını siliktir.
iyi bir oyuncu , güzel karakterli bir insan olabilir ki öyle olduğunu da hissediyorum ancak
bu derece yüzünü eskitmemeliydi.

televizyonu-interneti her açtığımda her yerde görmekten bıktım
özellikle trt de bir program izliyorsam sürekli (hiç izlemediğim ve izlemeyeceğim ) "diriliş ertuğrul"un fragmanlarında görmekten gına geldi.
dizilerde engin altan düzyatan
reklamlarda engin altan düzyatan (sanki memlekette oyuncu kalmadı)
yarışmalarda engin altan düzyatan (sanki memlekette sunucu kalmadı)
bir de magazinlerde yok hülya koçyiğitin torununun eşiymiş, yok alkoçların damadıymış.....
çok umrumdaydı....
Diriliş "Ertuğrul" dizisinde şive işini çok abartan aktör. Mesela ilk sezonda "imdi düşmanı kuşatma zamanıdır yiğitlerim" diyor olsun, şimdi aynı şeyi "eimmmdih döşşühmanı kuşşatma zammanıhıdır yehhitlerimhh" şeklinde bir abartma durumu söz konusu.
dirilişteki rolü kendisine çok yakıştı. ustalığını da konuşturuyor ve rolünün hakkını veriyor. maşallah. allah nazarlardan saklasın çok başarılı buluyoruz kendisini. ama banka reklamı sana yakışmıyor aga. çok yapmacık samimiyetsiz ve itici duruyor emin ol.