bugün

kendisine eğitim veren komutanıda tanıdığım değerli insan.
müthiş bir özgüvene taktik ve teknik bilgiye sahiptir.
apo ve şemdin sakık denen orospu çocuklarını nokta operasyonları ile alan ayrıca pekakalı orospu çocuklarının analarını bir güzel siken bir komutandır.
yıl 1992. karabağ savaşı ve azerbaycan ordusunun yanında bir yiğit, engin alan.

görsel

fıtrat değişir sanma, kan yine o kandır.
Adamin dibidir. Şerefli insanların en sereflisidir. Kendisine yapılan haksiz muamelenin karşılığını odetecektir. Terörist başını yakalayıp getirendir.
Engin ALAN Öcalan'ı alıp getiren ve onu getirdiği halde içerde yatan onurlu bir paşamızdır.
Emekli Korgeneral'dir. apo ve Şemdin Sakık'ın yakalanmaları sırasında Özel Kuvvetler komutanıydı. 30 Ağustos 2000 tarihinde Korgeneralliğe terfi etmiştir.
dik durduğu için bugün içeride olan paşa. evet.
soyunda önemli bir sorun olduğu belli olan; sözlükte yazmaktan başka hiçbir özelliği olmayan embesillerin sıradan bir asker olarak tanımladığı kahraman türk askeri.

her şeyden önce ister türk, ister israil, ister iran hangi ülkenin olursa olsun bir özel kuvvetler mensubu askerine sıradan demek cehalet, kötü niyetlilik ve kötü niyetlilikten kaynaklanan yavşaklık gerektirir.
Hele ki bu asker türk özel kuvvetleri mensubu ise.

çekemediğinizi, alınmadığınız için haset olduğunuzu biliyorum ama o askeri okullara sizin gibi köpekler alınsa bile , okulun sonunu göremezler.
disiplin, zor dersler bunlar bir yana ezilirsiniz o şanlı üniformanın altında.
ağır gelir size o.
siz ki allah'a, peyamber'e küfreden devrimcilerin önünde başını eğen sünepelersiniz.
Siz ki yüce dinimiz islam'ın ibadetleri ile dalga geçen pkk nın desteklediği hadep'in eski genel başkan yardımcısını adıyaman milletvekili gösterecek kadar haysiyetsizsiniz.

türkiye'nin, ırak'ın dağlarında, gecenin bir vakti terörist avlamak , istihbarat faaliyetlerinde bulunmak size göre sıradan işlerdir.
Siz daha çok kpss de, ygs de kopya işleri ile uğraşırsınız.
Siz ve sizin gibiler teröristler ile mücadele etmez müzakere edersiniz, haklısınız.

paşamız devlet bahçeli'nin de dediği gibi önce allah'a sonra bize emanettir.
ha bu arada engin alan'ın partinin tabanı ile ilgili bir sorunu olduğunu iddia edenler ne partiyi ne engin alan'ı tanımaktadırlar.
henüz daha doğrulanamamış iddiaları gerçek gibi yansıtmanın yanlışlığı bir tarafa; ailesi partide aktif görev almış birisi olarak tabanın engin alan'ı sorun etmediğini gayet iyi biliyorum.
Twitter ergenlerinden nasibini almış emekli asker.
https://twitter.com/KorgE...status/956089538249744385

Önemli bir konuya dikkat çektiği bu twit sonrası altta yapılan had bildirme, askerlik, strateji öğretme çabaları muhteşem.

Bu arada bilmeyenler için twitter üzerinden askerlik, strateji, psikolojik harp öğretilmeye çalışılan Engin Alan'ın biyografisi

http://m.biyografi.info/kisi/engin-alan

Eeyyy sosyal medya, eeeeyyy internet çağı sen nelere kadirsin!!!
elbette günahsız yere cezaevinde kaldığı yılların intikamını alacaktır.
Paşam bağzı muhteremlere çok dikkat çekmeyen bir detayı hatırlatmış.

Adamdır.

görsel
vatansever ve şerefli türk askeridir, geçmiş olsun.

edit: eksileyenlerin anası/bacısı sanırım zamanın da engin paşa tarafından silkilmiş, adamın tahliye olmasını içlerine sildiremiyorlar.amk puştları.
18 yıllık hapis cezası gün itibari ile onanmıs emekli korgenaral.

milletvekiliği düşüyor su sartlarda.

nasıl ki bazı vekilleri vekilim kabul etmiyorsam engin alan'ı da hala vekilim kabul ediyorum, cünkü ben milletim...
Akp'nin çözülme sürecini bitirecek olan kişilerden biri. En azından biriydi. Her zaman ki gibi onun da ayağını kaydırdılar.
bugün mecliste yemin edece olan bozkurt.

meclis yiğit görsün, bozkurt görsün.

meclisteki herkes 'ayağa kalksın' herkes.
hürriyet gazetesi kendisiyle hastanede röportaj yapmıştır.

röportajın tamamı şöyle:

--spoiler--
alan, “beni üzen, komutanlara karşı terörist muamelesi yapılmasıdır. bizlere ‘etkin pişmanlıktan faydalanmak istiyor musunuz?’ diye sorulmasıdır. bırakın cezaevine girmekten korkmayı, idam cezasını getirsinler, ona bile hazırım” dedi.

yapılan anjiyoda kalp damarlarında bir sorun olmadığı anlaşılan, ancak tansiyonu henüz normale dönmeyen engin alan, savcılığa ne zaman teslim olacağını şöyle açıkladı: “arkadaşlarım birer birer cezaevine konulurken, benim hastanede kalacağımı kimse aklından bile geçirmesin. bu bana yakışmaz. bu şekilde hastanede kalmayı da asla kaldıramam, kendime yediremem. en kısa sürede beşiktaş adliyesi’ne gideceğim.” daha önce emniyet ve savcılıkta yaşadıkları için “esir düşmüş düşman generali muamelesi yapıldı” yorumunda bulunan alan, emniyette, cezaevine girişte boyunlarına numara tutularak sabıka kaydı fotoğrafı çekilmesi ve parmak izi alınmasının çok ağrına gittiğini belirtti, “işte o an gözünüzün önüne 40 yıllık meslek hayatınız geliyor” dedi.
--spoiler--

şerefsiz, vatan haini apo'nun penceresindeki sineklikten, odasının küçüklüğünden şikayet etmesine zamanla bir şekilde alıştık. ancak, onun tutuklanmasında emeği geçen bir generale neredeyse apo'dan daha kötü bir muamele yapılması insanın çok ağrına gidiyor. buna alışmak için çok geniş bir mide, çok gurursuz, şerefsiz bir vicdan gerekiyor. kimse kusura bakmasın, o kadar geniş değilim.

apo ve yandaşları bu adama yapılanları görünce kim bilir ne hazlar yaşıyorlardır. ne mutlu bize ki onları mutlu ediyoruz! insanın "bunlar dtp ile yapılan müzakerelerde konuşuldu mu acaba?" sorusunu sormaması mümkün değil. aklı ve vicdanı olan her insan bunu böyle düşünebilir.

habur'dan gelen şerefsizlere bi' karşılama töreni eksikti. onu da yapmaya utandılar sanırım. "pişmanız" bile demeden serbest bırakıldılar. bu ne yüzsüzlüktür?! bu ne şerefsizliktir?!

bunların hepsi akıllarda kalacak. bunları tarih teker teker yazıyor. bunların hepsinin hesabı sorulacak. türkiye cumhuriyeti ve türk milletinin gururunu ayaklar altına alanlar bittiğimizi düşünüyor olabilirler. düşünmeye devam etsinler. biz daha ölmedik. ölmeye de niyetimiz yok haberleri olsun.

(bkz: teröristlerin habur sınır kapısından girişi/#7293192)