Çerkezköy'de bir Özel Eğitim Merkezi'nin açılışında konuşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, hükümetinin engelliler için çıkardığı yasaları hatırlatarak, "2005'te çıkardığımız yasa ile biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk" dedi.
http://www.radikal.com.tr...san_yerine_koyduk-1151249

tabi bu sözler sonrasın da biz kendisini hayvan yerine bile koymayız !
ve tanrı hayvanı yarattı...

akp de hepsini vekil yaptı...
ben adam olamadım demenin alternatif yolları.
yarın unutulacak gaf.

görme engelli vatandaşa sana bu halinde iş vermişiz daha ne istiyorsun diyen recep akdağ'ı hatırlayan var mı?
Adam değillerdi biz koyduk mealindeki açıklama.

(bkz: Milletvekilleri konuşma yasağı gerekliliği)
''ben sana milletvekili olamazsın demedim...'' şeklinde cevap verilebilir.
sadaka zihniyetinin sıradan bir söylemidir.
milletin vekillerine bakın hele dedirten olaydır. e haklılar genel başkanları kim! (bkz: hoca osurursa cemaat sıçar)
Kendisinin zihin engelli olduğunu hesaba katmadan ettiği bu haysiyetsiz cümle nedeniyle Allah'a havale edilmesi en güzel ders olacaktır.

Ben Allah'a havale ediyorum..
engelli insanlar için yapılan yatırımları tek bir cümlesi ile sikip atmıştır, değersiz bir hale getirmiştir. insan değildir o şahıs.
insan yerine konulmaması gereken kişi beyanı. ölü taklidi yapın gider.
550 gereksiz adamdan biri pek yakismis laf.
malumunuz engelliler haftasındayız.
kendi zihniyetlerine göre "engellileri insan yerine koyabilmeyi başaran" ak zihniyetin açıklamasını hatırlamakta yarar var...
onlar senden daha adamdı. bir de yüzsüzce adam yerine koyduk diyor.
ayıya cilve yap demişler g.tüyle dağ devirmiş misali, işte bu insan evladının (tamamen biyolojik açıdan konuşuyorum yoksa ne evladı olduğu beni ilgilendirmez) parti icraatlarını övmek amacıyla konuştukları kendi zihninde engelli insanımıza bakış açısının bir zuhurudur. tesadüf eseri güzel bir şey yapmış olduklarında bile hadsiz konuşmalarıyla ve pazarlamacı tavırlarıyla bir kere daha kendilerinden nefret ettirebiliyorlar.

ancak bu vekilin bahsettiği engelli çocuğunu veya vesayetindeki engelli artık her kimse onu bir gelir kapısı olarak gören aileler ne yazık ki var. ama ülkemiz müslümanlarının hatırı sayılır bir çoğunluğu vicdan muhasebesinden ziyade ekonomi muhasebesini göz önünde bulundurarak hayır işleme eğiliminde bulunan insanlar olduğundan bu adamın bu söylemi bu insanları hiç de rahatsız etmeyecektir. aslında adamın ne söylediğini anlamamış da olabilirler. ama olsun, anlasalar da ses etmezlerdi. devlet büyüğü karşısında hadlerine mi ses etmek?