anan. anan.
Buna rağmen Dünya'da ciddiye aldığım yegane iş budur. Sırf bunun için resim yaparak geçinmek istemiyorum. Çünkü o zaman kendi istediğimi değil, benden istenileni yapmaya mecbur kalacağım. Asla... Asla...
Kürk mantolu Madonna
Maval için Türkçe Sözlükte " üstünkörü uydurulmuş yalanlar söylemek" denir. Bu tanım , tam doğru değildir. Daha doğru karşılığı " masal" söylence (efsane) dir. Arapça "ustúre" karşılığıdır.

Din bu - turan dursun.
O cümleye bakarım da buraya yazmam arkadaşlar.
Kimse birbirininkini okumuyor, kabul edin.
Hayır niye yerimden kalkiyim ki şimdi şükür beyin faaliyette.
Toplam depo içerisinde aynı keşideci veya grubuna ait çek toplamı iştira işlemleri hariç olmak üzere tespit edilmiş oranı (%10-%20 gibi) geçmemelidir.
“Kız kendini aşağılanmış, yitmiş, taş kesilmiş hissediyordu.”*
Bu eyaletlerin arasındaki farklar, boyunduruk altına alınan yerli halkların az veya çok Asurlulaştırılmalarına göre değişmekteydi.
Mutfakta hiç kitap yok.
Yansız(nötr) tekçilik: bir tek töz vardır; o da ne zihinsel ne de fizikseldir ama fiziksel ve zihinsel nitelikler ondan gelir.
Çiflik işçisi arkadaşlarım çoğunlukla normal konuşmalarında art arda sövgüler sıralayan, bıçkın beyazlardı, hafta içi çalışır, kazandıkları bütün parayı hafta sonu kasabanın barında savurlardı.
“Babam, on altıncı isim günümde benim için bir uzunkılıç yaptı,” dedi Ördek, “fakat
Lorent kılıcı çok beğendi ve onu kendisi için aldı. Benim kahrolası babam ona hayır demeye
cesaret edemedi. Ben şikâyet ettiğimde, Lorent yüzüme karşı, ellerimin kılıç değil çekiç
tutmak için yaratıldığını söyledi. Ben de gittim, bir çekiç aldım ve Lorenti o çekiçle dövdüm,
iki kolunu ve kaburgalarının yarısını kırdım. Bu olaydan sonra Menzil’i terk etmek zorunda
kaldım, hızlı bir şekilde. Suyu geçip Altın Mürettebat’a gittim. Birkaç yıl boyunca bir çırak
olarak demircilik yaptım. Daha sonra, Sör Harry Strickland beni yaver olarak aldı. Griff, nehrin
aşağısına haber gönderip oğlunu silahlar konusunda eğitecek birine ihtiyacı olduğunu
söylediğinde, Harry beni yolladı.” “Griff de seni şövalye yaptı.”
gerçekten ekmek bulamayan suriyeliler var . yakında gasba da başlarlar. kendi çetelerini de kurarlar.büyük bela başkomiserim çok büyük bela.....

inanmayanlar için resim attım lan , bu suriyeliler burada bile bela.

görsel

görsel
test çözmekten beynim bulandı.kitap yok kitap yok diye sayıklatır.
Sonunda blok tuğladan yapılmış,villa tipi kocaman bir evin kalın ve yüksek bahçe duvarlarının önüne geldik.
"şimdi gelelim diğer bir önemli hususa."

evet arkadaşlar yarak gibi bir cümle çıktı bahtınıza.
yapabileceğim bir şey yok.

iki önemli husus arasındaki sikindirik cümleye denk geldi.
Werther, dedi içime işleyen bir gülümsemeyle, " Werther, siz çok hastasınız, en sevdiğiniz şeyler bile sizde tiksinti uyandırıyor."
"La mole konağında ona karşı son derece saygılı davranılıyordu ama yine de delikanlı, gözden düştüğünü sanıyordu."

(bkz: kırmızı ve siyah)
Baksanıza ne kadar da güzel!
(bkz: genç werther in acıları) (bkz: Johann Wolfgang von goethe).