hacıt nedir ya...
başkan ve reistir. neyin başkanı neyin reisi anasını satayım. kulüp sahibi miyiz başkan diyorsun kabile lideri miyiz reis diyorsun. hünkarım de efendim de lordum de abimiz de canımı ye..
(bkz: aşkım)
Bir kadının bana bunu demesi. Gerçi erkekte de samimiyetsiz buluyorum o ayrı bir konu da. Memesi olan bana aşkım demesin ya.
Karşı cinsten biri koçum, aslanım diye hitap edince çılgına dönüyorum.
Uygun bir üslupla bozuyorum kendisini.

Sanki benimle bot bağladılar da bu şekilde hitap ediyorlar. Bazı şeylere hiç tahammülüm yok..
Biri bana sokakta adres sorarken kaptan demişti. Bildiğim halde bilmiyorum demiştim. Kaptan ne lan.
" canım " dır. yapmacık ce kusturucu .
tanımadığı insana başkan ve reis hitabı varoş ağzıdır ve sinir bozucudur.
bu kişiler ''siz'' hitabından uzaylıymışcasına yabancıdırlar.
bir de üstadım var ki, samimiyetsiz ve yapmacık gelmiştir hep. bunu kullanan kesim az buçuk bellidir zaten.
aga demek iticiliğin kralıdır.
tanımadığımız insanlara hitap şekli bi ufak kişinin kalitesini belli eder.

''siz'' demek mesafedir ve had bilen kişilerin daha çok tercih ettiğidir.
samimiyet ölçüsü siz ve sen'e göre değişkendir vesselam.
"kardeşim" ok boomer.
Kesinlikle 1 numarada "morukcuğum" ya da halk diliyle "morukcum"dur.
kral. kardeşim sana mı kaldı ünvan dağıtmak.
Birader
Kardeşim.
Kral, kardo, reis, hocam, kanka.. şunlar beni çok güldürüyor. Ben hitap etmesem de bana söylüyorlar. Sakarya da hafız diyorlar mesela.
yavrum hop bilader.
Ajan.

Neyse ki yaygın değildir. Bu vesileyle yayılmasına katkıda bulundum ama olacak o kadar...
görsel
Kardeşim denmesi amk sen kimsinde ben senin kardeşin oluyorum aynı delikten mi çıktık.
ortalık ruh hastası manyak doluymuş amk. ne kadar da hassas bünyeler varmış dedirten başlık.
Adana'da bazı gençler 35 yaş üstündekilere dayı diyor. Bu çok sinir bozucu.