bugün

ah dostlarım, hep hüzün değil hayat, mutluluk da var!

her ne kadar futbolu sev(e)mesem de fenerbahçe'mi çok severim, ki kaan da koyu bir fenerlidir onunla sık sık maçlara gideriz.
fenerbahçe ilk on biri sahadaki yerini adığında, sadece onurlu bir ölüm isteyen kahraman bir savaşçı gibi kuvvetli atar yüreğim, atımı sürüp kan ve kılıç uğultularının karanlığına.

maç heyecanı sabah uyandığımda başlar benim için, on ikide uyanır formamı giyer öyle kahvaltı yaparım, ardından coşkuyla çıkarım evden ve yine formasıyla ve coşkuyla beklemektedir beni kaan, tüm şehri ortak etmek için bu coşkuya, ineriz boğa'ya ve bir anda boğa olur laikliğin merkezi.
yüzlerce fenerbahçeli onurlu ve laik insan, kollarında sevgilileri, ellerinde biralarıyla, bayramı bekleyemeyen çocuklar gibi dökülür meydanlara.
hep beraber marşlar söyleriz, sevgilimizle el ele tutuşup, aynı biradan yudumlayıp kolkola yürürüz bu aydınlık yolda.

statta aynıdır, türbanlılarla dolup taşan ali samiyen'in aksine, çağdaş ve modern insanlar vardır rüştü saraçoğlu'nda. dedeler torunlarının ellerinden tutup gelmiştir, babalar kızlarıyla, anneler bebekleriyle.

yine hep bir ağızdan marşlar söylenir, tezahüratlar yapılır, ama küfür asla!
herkes yüreğiyle destekler takımını ama kavga asla!

evet dediğim gibi, biz fenerbahçe taraftarları ülkemizin en laik taraftarıyız, futbolun bir eğlence olduğunu biliriz, tatlı bir rekabet belki ama nefret asla!
iyi hoşta rüştü saraçoğlu kim amk.
(bkz: biri beni öldürsün)
not:fenerbahçeliyim
"Baslik" diyorum, "yazar" diyorum, "uyumluluk" diyorum.

Yukaridaki bilgiler esliginde gerekli bkz'I bulup bana pm atan ilk 5 kisiye "merhaba" hediye.

Edit: fantastik beyanat.
Not: Fenerbahceliyim.
yazarın laik lik ilkesinden ne anladığını merak ettiğim önermedir.
ne din nede devlet işleriyle ilgilenmeleri gereken bi statüleri olmadığından birbirine karıştıramıyacağı gerçeği ortada olan bi önermedir.
aziz yildirim sayesindedir. kendisi diger rakip takimlara gore, son derece ataturkcu vatanini milletini seven bir takim yaratmistir. zaten onemli olan turkiye kupasini almak degil, ahlakli sporcular yetistirmek.
(bkz: rambo)
hayır bence değil. ortaköy-beşiktaş bölgesinden istanbul'da en çok hayır oyu çıkmış. yani demek oluyor ki beşiktaş-ortaköy bölgesi en çok laikçi insanlarımızın bulunduğu yer. çoğunlukla orada da beşiktaşlılar oturduğundan en laik taraftarın beşiktaşlılar olduğuna inanıyorum.
baştan sona yanlıştır.

yazar kavramları karıştırmıştır, dağılın beyler bayanlar.
içindeki rüştü aşkı da beni benden aldı.
(bkz: hayellerde yaşıyor bazı ibneler)
(bkz: 2-2 mi)
türkiye'de takımlarımız sosyal sınıflara göre taraftar toplamadığı için son derece yersiz bir tespit.
yanlış önerme.

her takımın belli oranda görüşleri yoktur.

hele ki büyük takımlar karma karışıktır.

mesela beşiktaşta ölesiye nefret edilen yıldırım demirören sırf rakibi akp li diye seçimi kazandı.

burdan yolsa çıksak en laik beşiktaş taraftarıdır.
- en laik taraftar fenerbahçe taraftarı.
+ tayyip erdoğan hangi takımı tutuyordu?
- ee, şeyy... hönk mönk...
rüştü saraçoğlu diye bir stad bilmediğim için içindeki insanlar nasıldır bilemicem.
not: genelleme yapmak yanlıştır türbanlı fenerli yok sanki.
not2: beşiktaşlıyım.
hiç türbanlı futbolcu olmaması bunun en güzel göstergesidir.
laiklikleri, açtıkları pankartlar ile doğru orantılıdır.

(bkz: adam gibi adam recep tayyip erdoğan)

(bkz: bi siktir git çay koy)
adam gibi adam recep tayyip erdoğan pankartı kale arkası tribününü boydan boya kaplayan.

hamburg ve ajax maçlarında rte yi protesto eden taraftar.

iki olayı yapanda farklı iki taraftar.hangisi hangi eylemi yaptı.
(bkz: sen benim sevgime laik değilsin)
kıskananlar çatlasın.

(bkz: fb nin her pazar bir şampiyonluk ilan etmesi)
bir ütopya tasfiridir. (bkz: rüştü saraçoğlu)
adam gibi adam recep tayyip erdoğan pankartını açan taraftarın içinde bulunduğu bir çelişkidir.
türbanlı kızların, saraçoğlu'ndaki her maçta objektiflere takıldığını görmeyen yazarın iddiasıdır. kadıköy chp'nin kalesidir, öyle olmasınada; kadıköy, üsküdar ve pendik gibi akp'nin kaleleri arasında kalan bir semt.

28 şubat sürecinde, sonsuza kadar laiklik pankartı açılmıştı. o zamandan bu yana, köprünün altından çok sular aktı.