bugün

En kötü evlilik te bile yanınızda duran bir eşiniz ve aileniz vardır ama yanlızlık çok bohem bir durumdur.
Ama bekarlık sultanlıktır diyorsanız, ben hiç gecenin üçünde dönercide sıra bekleyen sultan görmedim.

Not:eksileyen arkadaş bende yalnızım, yalnız insanların amınakoyabilirim diye bir ifade göremedim entry de veya bir benzerini.
3 yıl sonra gelen edit:bu entry yi girerken neyin kafasını yaşıyodum bilmiyorum, tabiki yanlış bir önerme.
belirsiz bir önermedir. her gün huzursuzluk, kavgalı gürültülü bir evlilik mi yoksa yalnızlık mı daha iyidir bilinmez.
Kimileri için ve benim için yanlış bir önermedir. Yanlizlık hasta beyinlerden, hasta insanlardan kaçış bana göre.
en kötü evlilik, sadece yalnızlığı bitirmek için yapılan evliliktir.
çok tartışma kaldıracak bir önermedir.

bunu yazan eğer evli ise evliliğinde problemleri çok fazla olmayan bir durumdadır. yazan bekar ise evlilik hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan bu kanıya nasıl vardığı anlaşılamaz.

evlilik eğer mutlu isen bekarlıktan iyidir fakat evliliğinde sürekli sorun yaşıyor isen zaten evli olsanda yalnız olma ihtimalin yüksektir.
evli erkek tesellisi.
en iyi evlilik aşk evliliğidir ki özgürlüğüne düşkün insan kendi bildiği aşkına dahi tahammülsüz olabilir.
ben bazen kendimden sıkılıyorum, kendimi revize ediyorum. kaldı ki evli olduğum insandan dolayı bunalmayayım.
evlilik bir erkeğin en büyük sınavıdır.
ha yusuf u kuyuya atmışlar, ha bir erkeği nikah masasına oturtmuşlar, arada çok bir fark olmadığı kanaatindeyim.
kadınlar kendi durumlarına açıklık getirsin lütfen. pek fark olduğu kanaatinde olmasamda dinlemek isterim.
evliliği kötü gidenin en doğru yorumu yapacağı önermedir. Mantık çerçevesinde karar verildiğinde tabiki yalnızlık tercih edilir.
bu söze kesinlikle katılmıyorum. kötü bir evlilik yaşayıp kendimi rezil edeceğime onurlu bir yalnızlık yaşarım.
(bkz: yok artık) yanlış önermedir.
(bkz: bekarlık sultanlıktır) belki bu kadar da değil, ama yalnızlık her türlü alır.

EDiT: LAN AK. nesi var da eksiliyonuz. yalan mı k.
yanlış önermedir. huzurlu bir yalnızlık, huzursuz bir evlilikten daha iyidir.
iki kişilik bir yalnızlığınız olur elinizde. yapmayınız. yapanları uyarınız..
evli ve aynı zamanda mutsuz olan kişinin kendini avutmaya çalıştığı önermedir. her gün kavga gürültü, çenesi kapanmayan, sürekli dırdır eden, herseye muhalefet bir eş ve adım adım cinnete hatta cinayete sürükleyecek tavırlarla karşılaşmak yalnızlıktan iyi değildir.
yalnızlıktan sıkılıp evlenme umuduyla yanan bir yazar önermesi olup ayrıcana yanlıştır. kötü bir evlilikle hırpalanacağına yalnızlık kat kat iyidir.
kesinlikle katılmadığım önermedir. özellikle sevmeden evlenen arkadaşların, hayatlarından ne kadar şikayetçi olduklarını görüyoruz.
kavgalı gürültülü bir evliliği yürütmektense, dönercide sıra bekleyen sultan olmak yerine de evde kuru ekmeğiyle huzurlu, sakin ve dingin bir ortamı tercih etmek daha iyidir.
evlilik ve bekarlığı bir kaç kez tatmış biri olarak. en kötü bekarlık en kötü evlilikten çok daha iyidir karşıt önermesini sunacağım önerme.
bakınız en kötü bekarlık en iyi evlilikten iyidir diyemiyorum. Fakat hiç bir kötü evlilik, herhangi bir şeyden daha iyi olamaz.
evlilik kafes gibidir. içerdekiler çıkmak, dışardakiler girmek istermiş. *
bu önermenin de bekar bir yazara ait olduğunu gösterir.
kendi kendisi ile mutlu olamayan insan feryadı.
başkasına mutluluk veremeyeceksen tek başına kal zaten.
başka birine mutluluk inhibite edebileceksen ne ala.

ya da hiç mutsuz evlilik görmemiş kişidir.
en kötü yalnızlığın, evlilikten çok daha iyi olabileceği durumlarına da şahit olduğumuz için, boku yemiş bir önermedir.
yalandır. en kötü mutluluk bile tüm mutsuzluktan iyidir. ama yalnızlık da çekilecek dert değil.
(bkz: yalnızlık)
yanlızlıktan iyi olabilir ama 'yalnızlıktan' iyi olamaz.

tıpkı 'yanlış' olabilir ama yalnış olamaz gibi.
saçmalığın dibine vurmaktır. mesela şiddet gören kadınlara, kocanın vurduğu yerde gül biter demekten farkı yoktur.
yanlış önermedir, yalnızlıkta huzur vardır kafa dinlersin, kötü evlilikte sürekli mücadele ve tartışma vardır huzur bulunmaz.
muhtemelen yalnızlığın canına tak etmesinden doğan önerme.
evliyken yalnız olunmaz diye bir şey yok ne yazık ki.
hatta en zoru; evliyken bile yalnız olanların yaşadıkları.