bugün

eskiden emre kınayın baba diye bir dizisi vardı. süperdi.
(bkz: anket bir aşktır bende)
ayrılsak da beraberiz
anketimde gul oya
çemberimde gül oya gelmiş geçmiş en güzel türk dizisidir..
(bkz: çemberimde gül oya)
şaşıfelek çıkmazı,yeditepe istanbul,ikinci bahar,nasıl evde kaldım,yedi numara, bizim evin halleri,ferhunde hanımlar...
(bkz: süper baba) (bkz: ikinci bahar) (bkz: yedi numara) (bkz: tatlı kaçıklar) (bkz: çiçek taksi) (bkz: ayrılsakta beraberiz)
(bkz: en çirkin türk dizileri)= (bkz: kaygısızlar)
dizi tv jargonu,dizinin iyisi olmaz,izleyicinin niteliklisi olur.
(bkz: sıdıka)
türkiyede başlayan dizi furyasında yerini almış birçok saçma dizinin arasından seçmenin çok da kolay olmayacağı dizilerdir.
(bkz: avrupa yakasi)
(bkz: bizimkiler)
(bkz: super baba)
sayabildiğim sınırlı dizilerdir.

artık türkiyedeki -sözde- dizi senaristleri sadece dizi yayınlamak amacıyla, akıllarına tuvalette gelen konuları dizilere empoze etmektedirler. kalite namına içeriklerinde birşey aramak saçmalık olur.
tabii diziyi televizyona koyunca, bide hafif duygu yüklü olursa, insanlar başından ayrılamaz, kandırılır ve televizyona bağlanırlar. yani ne senaryosu yazarsanız yazın tutar, yenilir, yutulur..

e siz televizyona bağlıyken, yani düşünebilen beyinler etrafta yokken başkaları da rahatça işlerine bakarlar..
(bkz: kaygısızlar)
esir şehrin insanlarıdır , tektir, öle de kalacaktır *

(bkz: anne anne ankete oy verdim)
haluk bilginer i, selim naşit i ile araklama değil tamamen türk yapımı gülşen abi yani bizim abidin...
mehmet aslantuğ ve arzum onan ın oynadığı (bkz: sıcak saatler)
ekmek teknesi
şaşıfelek çıkmazı
yeditepe istanbul
perihan abla
bir istanbul masalı
zerda
sevda çiçeği
asmalı konak
şöhret
tutkunum sana
avrupa yakası
aşk oyunu
süper baba
vay anam vay
ruhsar
şaşıfelek çıkmazı

çemberimde gül oya

süper baba

yeditepe istanbul

nasıl evde kaldım
(bkz: tatlı kaçıklar)
zamanını ayırıp, iki-üç saat cnbce' nin akşam ya da gece kuşağındaki dizileri izleyeceklerin mumla arayacağı dizilerdir. belli kalıplarda, yenilik getirmekten yoksun yapımlardır. harcanan paraya yazıktır.
süper baba
şaşıfelek çıkmazı
ikinci bahar
yeditepe istanbul
çemberimde gül oya
yaprak dokumu
trt-1 de karanlıkta koşanlar adlı polisiye bir dizi vardı uğur yücel, haluk bilginer ve köksal engür'ün başrolde oynadığı... her hafta kaçırmadan izlerdim, süper ötesi bir diziydi...
(bkz: anketler altında)
(bkz: anket teknesi)
(bkz: anket yakası)
(bkz: anket dökümü)
(bkz: süper anket)
(bkz: anket hikayesi)
(bkz: bir anket masalı)
(bkz: anket vadisi)
(bkz: çemberimde gül anket)
ikinci bahar,şaşıfelek çıkmazı,yeditepe istanbul
ve nedense herkes unutmuş:Dadı!