bugün

( bkz : Hamak.)
anne evi.

üstüne yok. huzur, güven demek.
Rezil uyku tatlı olur sözünden hareketle; terminaller, otobüsler, öğle arası herhangi her yer.
tv karşısı koltuk kucakta kediyle...
Yedek kulubesi, takim otobüsü.
Balkon. Cibinlik altinda. Essizdir muthistir.
uyumanın kendisi güzel bir eylem olduğundan benim için yeri farketmez. her yerde güzel uyurum.
hamak kesinlikle.
(bkz: yayla)
Biriniz de derste en arka sıra dememiş türk gençliği ölmüş be. Geleneklerimizi de unutucaksak artık!!!!!
Amfi nin arka sıraları tabikide.Profun gözüne baka baka uyumak sonra dersinden geçmek.
kendi yatağım haricinde hiç bir yerdir..

geçen aksaray niğdeye gittim günü birlik iş için gece orada kalmam gerekti ayıptır söylemesi para olarak harcırah iyiydi ramazan diye yemekte yiyemedik tabi onun da etkisi ile parayı otele gömelim dedik iyi bir otelde geceledik. ulan kuş tüyü yatak resmen ama olmadı ya. 2 saat zorlaya zorlaya ancak uyuyabildim..
gözlerin ağırlaşıp, daldığınız ilk yer en güzel yerdir. peşine kral döşeğine de yatırsalar aynı tadı alamazsınız.
Halının üstü. Sıcakta iyi oluyo.
Yaylada yazın sehirde insanların yandığı zamanda, serin kismen soğuk havada, bol oksijen icinde.
Oturma odasıdır.
Küçükken çok isterdim orada uyumayı ama sürekli 'oğlum kalk yerine yat' lar yüzünden gerçekleşmemişti.
Hamak. Bir de yorgunken koltukta tv karşında uyuyakalmanın keyfi başka. Ancak illa ki gelip uyandıran bir hadsiz çıkar.
Bazı dersler vardı üniversitedeyken öyle bir uyumuşumdur ki, o derslerde aldığım uykuyu yatağımda alamamışımdır.

Edit: imla.
Kalabalık ortamlardır. Küçüklüğüm de kalabalık ortamları çok severdim. Hatta misafirler hiç gitmesin isterdim ve onlar öyle konuşurken kedi gibi bir köşeye kıvrılıp uyumak en sevdiğim şeydi. Annemler zorla odama gönderseler de gizlice koşup gelip masanın altında bile uyumuşluğum olurdu. Hala çok severim, uzun süre görüşemediğim kuzenlerle sabahlara kadar konuşup sohbet ederken uyumuşluğum vardır. Sevilen özlenilendir.
Tarih dersinde uyumayı çok severdim, hocanın anlattıklarını kafamı masaya gömüp sanki bir masalmışcasına dinlerdim, kendimi o Zaman'larda hayal ederdim hem uyurdum hemde dinlerdim yani ve tarih derslerimden hep iyi notlar almışımdır.
Yağmurlu havada, balkonda.
Cift kisilik yatak .
Karaburun.
odtü kütüphanesini tek geçerim.
yatağım.
feci yatak yadırgayan, otobüs/uçak koltuklarında uyuyamayan biri olarak kendi yatağımdan başkası "en güzel uyunulan yer"e giremiyor. ben de hoşnut değilim ama elden bir şey gelmiyor..