bugün

entry'ler (74)

güzel kız sevmeyen erkek

Benim için iç güzellik önemli. Valla. Ciğeri falan sağlam olsun kabulümdür. Neticede nefes alıp veriyor olması önemli bir kriter benim için.

bu suriyeli nefreti neden

Dönemin maliye bakanı, memur maaşlarına 1 puan daha fazla zam yapılmasının bütçeye 1 milyar yük getireceğini ve bunun da bütçeyi zorlayacağını ifade etmişti. Gelinen noktada yetkililer 30 milyar harcandığını beyan ediyor. Bütçe sarsılmadı mı?, vergisini veren memurun, vatandaşın daha mı kıymetsiz? diye sormazlar mı?
Not: evet genelinin sormadığını görüyoruz.
Başka ülkeden, savaştan kaçıp sana sığınan insanlara kendi vatandaşından daha fazla ihtimam gösterirsen bir yerden sonra rahatsızlık duyulur. Bu durum devam ettiği takdirde rahatsızlık nefrete, nefret de artık şiddete döner. Devlet insan değildir. Hadiselere duygusal yaklaşamaz. Devlet elbette kendi çıkarları doğrultusunda hareket eder ama unutmamak gerekir ki önce can sonra Canan.

sözlük yazarlarının sıkıntıları

Hangi birini yazayım.

sözlük erkeklerinin fotoğrafları

Fotoğraf falan yok arkadaşım. iki defa yükledim abandınız eksiye. Moralim bozuluyor. insan nezaketen arada artı verir yahu.

ben bu yazıyı dertlerime yazdım

Teker teker gelin.

reddeden kızın nasılsın diye mesaj atması

Başkasıyla denemiş, umduğunu bulamamış kişidir. Reddedilmesi gerekir.

cep telefonu listesinde kayıtlı fantastik isimler

Bir arkadaşımı iceberg diye kaydettim. Derin Adam. Görünenden çok görünmeyeni var.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Şu an otobüsteyim ve muavini dinliyorum. Bir şeyler söylüyor ama şarkı değil galiba.

20 yaşında diş teli takmak

Görüyorum ve arttırıyorum. 31 yaşındayım ortodonti tedavim devam etmektedir.
Not: 32'de devam edecek olan tedavi.

aşk

Mevlana: ben ol ki bilesin.

on birinci neslin artistlik yapması

ilk 3'e giremeyen yazarcık hezeyanı.

albay

Rütbede 1 çelenk 3 yıldız vardır.

sözlük yazarlarının evlenmek istediği ırk

isveçli olursa gözü kapalı evet derim. Bak gözü kapalı diyorum.

beyaz ten iticiliği

Sütten ak o gerdana
Bir çıkar ki meydana
Gel de uyma şeytana
Bak bak bak bak duramadım.

Not: Tarkan diyorsa vardır bir bildiği.

sözlük erkeklerinin kız kankalarının isimleri

Belki inanmayacaksınız ama kız kankam yok. Hatta hiç olmadı. Sözlükte biriyle yazışıyorum ama o da kankam değil. Zaten adını da bilmiyorum. Bilsem de söylemem.

orta doğu teknik üniversitesi

bazılarına dert olmuş, 2014 yılında dünya sıralamasında ilk 100'e giren üniversitedir. mezunlarının orantısız zekası için mezuniyet pankartlarına bakabilirsiniz.

sonra şöyle oldu

...hiçbir şey eskisi gibi olmadı.

evlilik

Kiminin rüyası, kiminin gerçeği. Kiminin mutluluğu, kiminin kabusu.

sözlük uygulamasına 5 yıldız vermeyen yazar

5 Yıldızı hakkettiğinde veririz. Hala eksiklikleri var.

evin araban olmadan evlenmem diyen kız

Tuttuğumun resmidir.