bugün

entry'ler (148)

ünlülere suçları için daha fazla ceza verilmelidir

Topluma örnek oluşturan bireyler olarak daha fazla mı ceza almalı normal mi olmalı.

gecenin şarkısı

Pink - funhouse.

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

Suç ve Ceza.

balık yağı

Bir gün kapsülü elimde patladı. O da üstüme bir damla gelmiş hiç fark etmemiştim. Tüm gün boyunca okulda balık kokulu gezmiştim. Eve de gidememiştim. Herkes balık kokanı arıyordu. Komik ve kötü bir durumdu.

sözlük yazarlarının ölen hayvanları

El bebek gül bebek büyüttüğüm ördeğimi kapıcımız kesip yemişti. Unutamiyorum. Hala acısı, o hıçkırıklı aglayışım dün gibi.

çocukken yapılan şerefsizlikler

12 yaşındayken, 10 yaşındaki bir kızın burnuna çam dalı soktum. Sonra kız ağlayınca çıktı çıktı dedim. Fakat o çam dalı çıkmamıştı.

kız içkileri

Beyaz şarap.
Bira.
Vodka.

yarın ölecek olsaydınız ne yapardınız

Küs olduğum herkesle barışırdım.
Annemle bol bol vakit geçirir, onunla uyurdum.
Sevdiğim insanla karşılıklı oturur saatlerce bakışırdım.

ayran vs kola

Milli içeceğimiz olan ayran tabii ki.

bir sayı olsan kaç olurdun

3 veya 13 olurdum.

atatürk ün harf devrimi yapmasının sebepleri

Öğrenmesi çok zor olan bu alfabeyi, bilen kitle çok azdı. Okuma yazma oranı, eğitim oranı düşüktü.

sivrisineklerin 0 kan grubunu daha çok sevmesi

0 rh'lar olarak daha çok ısırıldığımız ibretlik olarak doğrudur.

bazen ihtiyacın olan tek şey

Tek başına koca bir binanın tepesinde, tüm şehri ayaklarının altına alarak oturup içmektir.

ufacık suriyeli nin çime sıçmasını eleştiren türk

Kendisine benzer varlıklar ortaya koyuyorlar abileri ve ablaları. Bir daha bunları tuvalete yaparlar. Siz onun acemiliğinin kusuruna bakmayın.

eşşeğina karıcım diyen erkek

eşşeğine nedir aq. Kadın bu kadın! yol arkadaşı, hayat arkadaşı. Eşşek dediğin nedir. Tamam hayvan da önemli bir varlık da seninle bir değil ki bu kadın denen varlık. Düşünebilen bir kesim kardeş, kendini yiyip içip sıçma harici bir faaliyet göstermeme noktasında hayvanla bir tutabilirsin fakat inan bana hayvan senden daha yararlı bu dünyaya. Eleştirdiğiniz kürt ve suriye kesimi bile senin zihniyetinden daha hayırlı lan! O derece vahimsin. Yazık. Direk en yakın noktada kendini imha et istersen. Bu gereksizlik fazla dünya için, oksijen israfı.

devlet okulu ile kolej arasındaki fark

Eğitim sistemi bu şekilde olduğu sürece durumlar çok normal.

izmir kordon da çimenlik alana sıçan suriyeli

Ateş çemberinin ortasına atacaksın yanarak gebersin. Çimenlerin üstünde orlarda burlarda her yerdeler zaten. Güzel izmirimin karakter ortalamasını düşürüyorlar.

deniz

Denizden bahsettim, uçsuz bucaksız maviliğinden. Öfkesini dalga dalga yapıp nasıl köpürterek vurur kıyıya. Sevginin rengarenk bir türüdür, huzur veren. Yalnız değildir; martısı, vapuru, balığı bir de ona aşık ben…
Ne çok şey kaçırıyoruz hayattan. Dünün pişmanlığı, yarının endişesiyle yaşanamayan bugün. Ya bol geliyoruz hayata ya dar kalıyoruz.
Derinleştikçe duygular, sessiz çığlıklar atarsın. Anlatırsın, anlatırsın ama kim ne kadar alır anlayamazsın. Üşür mü insan temmuz akşamında bu sıcak havada ? Üşürmüş, üşürmüş hem de iliklerine kadar...
Vapur ol, yelken ol, duman ol. Haydi ne duruyorsun, at kendini denize! Atalım kendimizi denize. Belki içimizdeki çocuğun dışında her şey dalga olur da köpüre köpüre vurur sahile… / A.G.

atmaca

Sabahattin Ali'nin değirmen adlı kitabındaki ilk hikayenin kahramanı. Şiddetle okunmalı. ilk okuduğumda dehşete düşmüştüm.

turk insanının eksiklikleri

Mantık ve zeka. Var ama kullanamıyoruz ne hikmetse.
Azcık da sorgulama yeteneği olmalı. Her şeye körü körüne bu kadar da inanılmaz ki araştırmadan canım.