bugün

kızı ile ramazan gezilerine myanmar seyahati ile başlamış.
sen ve kızın hangi resmi sıfatla ve hangi parayla gidiyorsunuz oraya, acaba?
ülken, iç ve dış savaşın eşiğine gelmişken, her gün şehit haberi alırken ve
ülkende halen 12 milyon yoksul insan varken, sana mı düştü
myanmar' daki müslümanları kurtarmak?
giderken bir de açıklama yapmış:

--spoiler--
Bu inanılmaz bir şey. Bizde insanlarımızın bile Budist öğretilerini taklit ettiği bir dönemde, örnek aldıkları bir dönemde, din adamlarının bunu yapması beni dehşete düşürdü gerçekten. Bütün dünyanın bunun üzerinde durması gerekir gerçekten. Acaba bir müslüman din adamı bu katliamları yapsaydı dünya nasıl cevap verirdi ama şu anda ben bir şey duymuyorum, siz duyuyor musunuz? Bu çok çarpıcı bir şey. Buraya dikkat etmek lazım. Bir din savaşını mı ortalığa sürüklemek istiyorlar, bilemiyorum. Ama çok büyük bir vahşet. Din adına yapılıyor olması çok acı bir şey. Bütün dünyanın buraya dikkatini vermesi gerekiyor.
--spoiler--

ben diyecek bir şey bulamadım, bu yüzden sayın şakirt ve akepe sevdalısı yazarlardan bir açıklama bekliyorum.
ayrıca; (#16491843) *
oyle bi yer mi vardi? myanmar nerede diye sorar insan kendine? biz ay sonunu nasil cikaralim diye dusunelim millet daha ismini ilk kez duydugumuz yerlere gitsin. gezsinler, tamam kiskanmadim.
geri dönmemesi çok hoş olur. başbakanımızı türkiye cumhuriyetine yakışır, soyu sopu türk bir bayanla başgöz ederiz...
enayi avı. git dünyanın öteki ucuna, sanki çok umurundaymış gibi yalandan zırla... sonra yılda milyonlarca dolar şahsi harcama yap...

e buna inanan milyonlarca eşşek var bu memlekette...
inşallah orda kalır beklentisine beni sokan gezidir.
yerinde durdugu yokki bizim paralarimizla gezip tozup ustune basina biseyler almasini bilirler anca.
Zaman aşımına uğrayan Madımak olayının hayırlara vesile olmasını temenni eden güruhun, bu kadar hassas olmaları takdire şayandır.
giderken yapılan açıklamada "din adına yapılan vahşet"ten bahsedilmiş. Doğru söylemiş. Ancak işi o vahşi noktaya sürükleyen "din adına yapılan siyaset" değil mi?
helal olsun dedirten gezidir. ayrıca ne bildiniz devletin imkanlarıyla gittiğini. herkesi kendiniz gibimi zannediyorsunuz. bugün bir dua ettiniz mi acaba oradaki masum halk için. ne gezer. çamur atmak gibi daha eğlencelisi varken. sizin gibi vicdandan yoksun mahluklarla aynı ülkede yer almaktan utanıyorum...
reklam kokan hareketlerdir.
"Kendisi himmete muhtaç dede, kalmış ki başkalarına himmet ede!"
dilerim timsahına bişey olmamıştır.
insanlığın hala ölmediğini, türk devletinin mazlum insanların dramına seyirci kalmadığını gösteren gezi. teşekkür ediyoruz sizlere.
http://www.hurriyet.com.tr/planet/21198778.asp
çok gereklidir (!) timsah gözyaşlarıyla da tüm dünyanın ciğerini dağlamıştır.
fotoğraflarına baktım da, sadece başındaki başörtüyü almaya benim bir aylık maaşım yetmez.
çok üzüldüm lan, bildiğin acıdım kendime.
samimiyetsiz şahsın, samimiyetsiz tavırlarıyla yaptığı samimiyetsiz ve zorlama bir ziyarettir.
insanlıktan nasibini almamışların zoruna giden gezidir.
YÜREGi VARSA HAKKARiYi GEZSiN. ORADAKi VATANDAŞIN DURUMU MYNAMARDAN ÇOK MU iYi.
insanlıktan nasip almayı cepleri doldurup aç kalanın haline ağlamak zannedenlerin şakşakçılığını yaptığı gezi.
bir de şu var;
(#16503126)
benim paramla oralarda geziyorlar, benim ülkemde kardeşlerim ölüyor görmüyorlar. benim ülkemde çocuklar ölüyor anneler kimin uğrunda ki.

gittikleri yerlerde kalsınlar ve ülkemin yakasını rahat bıraksınlar.

not: başbakanın hangi kızı acaba tiyatroda sakız çiğneyen mi orada da çiğniyor mu acaba aynı sakızı.
rüküşlüğüyle rezil olmuştur yine eminim. biri şu kadının üstüne moda atsın.
laikcanları fena halde rahatsız etmiştir.
sanki kendi vatandaşlarına yardım ettilerde başka ülkeler kaldı sanki önce kendi fakirlerini doyur.
mavi marmara olayı gibi bu arakanı da gündem değiştirmek için kullanıyorlar. tabi de one minute olayı var. ama artık hayvan terli yemi yer mi bunu sormak lazım suni gündem üreticilerine.
deniz feneri derneğinin gelirlerinin sıfıra indiğinden beri çeşitli ülkelere yardım adı altında yürütülen faliyetlerden birisidir.
son da değildir. mynamar dan sonra sıra başka ülkelere gelecektir.
benim merak ettiğim:
- bu yardımların kaçta kaçı oralara ulaşıyor.
- memlekette aç adam kalmadımı ki dünyanın öbür ucuna gidiyoruz.
- ırakta sistematik olarak katledilen türkmenler müslüman değilmiydi.
- abd işgali sırasında ölen milyonlarca sivil müslüman değilmiydi.
bu örnekler saymakla bitmez.
işimize gelince müslüman, işimize gelince emret obama.