bugün

En şaşkınlık yaratan tarafı da bu olay kurmaca ya da yalan değil, hakikaten gerçek. Fıkra bile olamayacak kadar hem de.
Kayseri de yaşayan emeklilere az versinler ozaman. Çokta umrumda.
Kayseri de yaşayan emeklilere az versinler ozaman. Çokta umrumda.
kendileri meclise gitmeden 20-30 bin lira maaş + milletvekili kartı ile her türlü ihaleyi vs alabildikleri için emeklileri de kendileri gibi zannedenlerin açıklamasıdır. milletvekillerinin tüm ticari olaylarını yasakla maaşlarını da asgari ücrete çek hiç kimse milletvekili olmak için çabalamaz. hayat bunlara güzel bir çoğu kayyum adı altında şirket yönetimlerine atanıp 3-5 tane yerdende maaş alıyorlar. milletvekili maaşları ve kıyak emeklilikleri var her türlü ticareti de yapabiliyorlar. tok açın halinden ne anlar ki.
babamı aradım doğru mu diyor bunlar az istemişsin diye. en son ettiği küfür ağırıma gidince kapattım.
Bence herkez daha az maas istemeli ama paranin degeri olsun bundan 10 yil önce asgari 600 tl civariydi ama o 600tl ye ye bitmezdi.
o emekli yurt dışı bir yana kendi memleketine tatile gidemiyor türboş.. o emekli ayda yılda bir et süt yoğurt alıyor türboş.. o emekli kıyafeti eskiyince yenisini almıyor, onartıp giyiyor türboş.. o emekli doğalgaz yakmamak için evde kalın giyiniyor türboş.. o emekli geçinebilmek için çalışıyor türboş.. o emekli ulaşım pahalılığından yakın mesafelere yürüyerek gidiyor türboş..
tam da böyle aptal bir milleti temsil eden vekilsin türboş..
seni çölde susuzluktan kıvranırken görsem bir yudum su vermem türboş..
tabi seni milletvekili diye seçen emeklileri de..
ya harbiden herşeyi geçtim de üstüne bir de dalga geçmeleri çok koyuyor bana.
59 yaşındaki bir işçi emeklisi olarak doğru bulduğum söz. Ben çok yokluk gördüm evlatlar , hem de çok. Şimdi ise var mı yokluk ? Aç getirin bana ya ! Bulamazsınız. Bazen evde dolaba bakıyorum zeytin ve ekmek var sadece. Olsun. Elime çekiç alıp asfaltı yemeye tenha bir otoyola iniyorum evladım. Mis gibi. Ağzında diş kalmadı ama Hamdolsun yollarımız var. iki üç parça yiyiveriyorum. Açlık neyim kalmıyor. Şuan ben 1331 lira maaş alıyorum , bana deseler ki alacağız bunu ; alın derim. Gerekirse evdeki sehpayı yerim elhamdülillah.
normalde akp'nin bunu disiplin kuruluna verip partiden ihraç etmesi gerekir. emeklinin gururuyla oynayıp dalga geçtiği için. beddualarım sizinle hanımefendi.
akp'li emekliler buna ne diyecekler merak ediyorum .
Trolden milletvekili yapmışlar.
Buradaki troller ağlasın bence. Sen burada yaz, öbür trol saltanat sürsün. Adaletin yok be akp.
Böyle başlıklar troll hesaplardan çıkardı eskiden.
O emekli cahillere sor bakim memleketine bayramlarda seyranlarda gidebiliyorlar mi ?.

En önemlisi geçinebiliyorlar mi ?. Geçinmek için Gidip çalışıyorlar be aptal insan...

Yalan dolan nerede malum parti orada..

Elin gavuru tatile gelir sen kendi memleketine bile tatile gidemiyorsun be haspam. Ne anlatiyorsun sen..
Tamam akpli olan emeklilere daha az maaş verin. önünüzü tutan yok.
biraz daha dolaşsalardı keşke. hiç istemeyeni de bulabilirlerdi.
akp ve kayseri.

söyleyeceklerim bu kadar...
AKP Kayseri Milletvekili sayın Hülya Nergis Atcı: “Emekliler daha az maaş istiyor.” demiş.
bir emekli olarak benim böyle bir isteğim, dilekçem, açıklamam yok.

not: ayrıca enflasyon eksik hesaplandığı için hak kaybım var.