bugün

görsel

Bölüm başı 45 bin tl alacak ameleler aranıyor. (bkz: swh).
Asıl parayı yapımcılar götürdüğü için haklı isyandır.

Bu kadının 45 bin aldığı yerde yapımcı 100 katını kazanıyor.
Ayıptır gerçekten demişse.

gerçekten amelelik yapıp bu parayı 1 senede kazanamayan insanlarla dolu memleket.

Akarken susup doldursa kovasını.
Biz de ucuz ameleyiz. Beğenmiyorsa yapmasın.
45 bine sacimi kizil yapip elcin sangunun kabul etmedigi projelerde oynarim.

seni kizil kezban.
para begenmiyor aq.
kendini bu şekilde nasıl tanimlayabiliyorlar anlam veremiyorum.
arap, sabunu bol bulunca... neyse.
(bkz: Elçin Sangu nun biz pahalı anneleriz demesi) diye okuduğum başlıktır.
Arkadaşlar arz talep ve işçi iş veren kavramlarından gidelim isterseniz.

Elçin sangu bir işçidir. Kendisine ait ne bir studyo ne bir kanal ne bir yapim sirketi vardir.Kaşesinin yüksek olması teorikte onun işçi olduğunu değiştirmez. Bir zamanlar şaşalı oyuncular bir kaç yıl sonra ne hallere geliyor hepimiz şahit olduk.

Para konusuna gelince arz ve talep üstünden gidelim. Arkadaşalar, bu yayınlanan diziler herhalde kosgebten 30 bin lira kredi alıp çekilmiyor. Orada ki kameranın saatlik ücreti bile belki birkaç bin dolardır. Böyle büyük bir sektörde herhalde elçin sangu asgari ucret+sodexo+akbil e çalışmayacak herhalde demi.

Biraz eleştirirken düşünün arkadaşlar. Kendisi doğru konuşmuştur fakat aldığı para yüzünden bence siz objektif olamıyorsunuz.
Şartlar hiç iyi değil dediği çekim aralarında kahvesinin geç gelmesi falan mı ?
inşaatta çalışan insanları aşağılamak ama şuurunu o kadar kaybetmek ki devirdiği çamı bilememek.
Gitsin Arçelik gibi büyük firmaların bant üretim yapan yan sanayi fabrikasında çalışsın görürüm ben onun amelesini.
Sette koca koca sistemleri mi taşımış? gereksiz şov.
ayy canım benim ya kıyamam.
Zamanında muhteşem süleymanın karısının girdiği psikolojik duruma girmiş.
(bkz: muhteşem yüzyıl)
hayatını "mış gibi yaparak" kazanan biri için, ülke gerçeklerinden kopuk açıklamadır. değme ateiste bile şükrettirecek denli meblağlar kazanmanın nasıl bir karşılığı olmasını umduğunu merak ettiren, talihsiz bir benzetme yapmıştır.
gerçekten amelelik hiç yapmamış, amele rolü bile oynamamış birinin açıklaması..

pahalıysa amelelik olmaz, gönüllülük olur zaten. mecburiyetten doğar, çaresizlikten, işini severek.yapmazsın, kazancına lüks yaşayamazsın, yorgunluktan geberirsin, ellerin ayakların nasır tutar, dinlemeden tekrar yorulmaya başlarsın ameleysen..

üstelik tüm bunlar üç kuruş helâl kazanç uğruna olur, ama sizinki böyle mi küçük hanım?!
bomboş demogojidir. duyan da sette kameraları falan taşıtıyorlar zanneder.
set işçileri, figüranlar ve yardımcı roldeki oyuncuların % 1'i kadar bile yorulmayan kişinin lafıdır.
hepimiz ameleyiz temizlikti yemekti hangimiz çalışmiyoz ki bacım.
Yazık kıza ya çok uzuldum.

Ayda 180 bin senede 1 buçuk trilyon kazanıyor. Asgari ücretle çalışan sekreter, konfeksiyoncu , kasiyer kızlar kadar rahat çalışma ortami yok.

O zaman fiziksel iş yerine beyin gerektirecek bir iş yap elçinciğim. Beyin gerektirecek bir iş yapsan da ayda 180 bin alamazsin ama. Bir holding de genel müdür veya ceo olmadığın sürece.
Kimse yazmamis elcin sangu kim aq ?
dizilerin 2 saat sürmesi ciddi bir problemdir. Birçok insan bu saçmalıklar yüzünden türk dizilerini izlemiyor.
bizim ne olduğumuzu söylemeye dilim varmaz bu durumda...
memeleriz demesi anladım. hay aksi.