bugün

ac bir algisallikla bakilirsa gorulen her seyi elma zannedebilme durumu mevcuttur. oyle ki elmayi ısırıp daha sonra ısırdığımız bölgeye bilgisayar kablolarını bağlarsak çarpılırız.
oysa karnımız toksa elma vardır ve tam karşımızdaki alışveriş poşetinde bize bakmaktadır.
* *
(bkz: felsefe)
elma meyvedir. evet.

(bkz: minimalist yaklaşım)
(bkz: hangi elma)
değildir. neden mi? şöyle söyleyeyim, ortaokulda münazara sırasında yoğurdun siyah olduğunu kanıtlayan gruptaydım.*
matrix nedir?
gerçekler acıdır. elma tatlıdır. o halde elma gerçek değildir. (bkz: kütür kütür amasya elması)
evet o kurabiyeyi yedim, dünyanın en güzel varlığının o güzel elleriyşe yapılmış olan, içi elmalı, cevizli kurabiyeyi. benden bile gerçekti. o halde varım diyorum, elma gerçektir.
(bkz: çikolata meyve midir sebze midir)
(bkz: uzumunu ye bagini sorma) *
(bkz: Düsünüyorum öyleyse varim)
Horoz'a sormuşlar "tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan" diye, horoz beni ilgilendir ben işime bakarım demiş.
kme sorun olduğunu sorun etmemek gereken lüzumsuz sorunsaldır.

(bkz: ben bilmem elma kurdu bilir)
(bkz: what is real)
(bkz: mavi hap mı kırmızı hap mı)
elmaya elma demeseydik yine böyle güzel kokarmıydı?
şekerpare...
-kaça bunun kilosu?
-1 lira abi?
-peki gerçek mi bu elma?
-o nasıl soru abi? hakiki amasya.
-gördüğün şeyin elma olduğunu mu sanıyorsun?
-efendim?
-tattığın şeyi elma olarak algılıyorsun sadece.
-nası yani?
-elma yok aslında.
-hassktir lan. çekil tezgahın önünden.
-welcome to matrix.
elma gerçek değildir. madden düşündüğümüzde elmadan bahsedemeyiz. elinle tuttuğun elmayı yersin biter. oandan itibaren elma yoktur. sürekli değildir çünkü.

bir olgu olarak elmadan bahsedebiliriz. yani herhangi bir elma. soyut manada.

ha bir de şu var, elmaya elma da demeyebilirdik. o zaman ne olacaktı onu ben de bilmiyorum bak.
en az armut kadar gerçektir.
bir amasyalı olaraktan cevaplayayım ben. işi bir bilene sorun lütfen. tabiki elma gerçektir. inanmayana misket eması fırlatabilirim.
söz konusu meyve, olsa olsa bir bağıl değişken olabilir sadece. o da yalnızca lodoslu havalarda.
(bkz: abov felsefeye bak kaçın la kaçın)
gerçek elma yoktur, az vodka vardır
(bkz: sandığı sandık sandık)