bugün

görsel
ilginç bir önermedir.

El oğlu olarak pilava bakmak hiç aklıma gelmemişti.
tavukluysa geçerlidir. Yok ben pirinci tane tane yapamam diyosan siktir git ananın evine.
hatunum diye sevebileceğimiz kadını bulalım, pilavı da yaparım salatayı da ana yemeği de.

sen güzel pilav yaparsın ama sofrada iki kelam edip gülümseyemiyorsak sikeyim öyle aşçılığı.
kadınları köle olarak gören zihniyetin ürünüdür. kadın sadece yemek yapmak, çocuk bakmak için var sanki. beynime, karakterime, duygularıma değil de yaptığım pilava bakan birine zaten ben bakmam.
şunu pundaya getirip nasıl siksem acaba?, bunu sikip atacan, türevleri cümleler kadını köle olarak görmüyo, kadını aşağılamıyor da bu cümle kadını yerden yere vuruyor amk. hayır cümleyi savunduğum, beğendiğim değil, adamların konuyu bağladığı yeredir isyanım
gastronomi diplomasına sahipse işler değişir.
aldığın diplomayla pilav satın alabiliyorsun, bakımlı olabiliyorsun, para kazanıp hayatını idame ettirip adama kulluk etmiyorsun annecim. şimdi sakin ol ve bu kezban jargonunu yere bırak.

edit: ayrıca sensin bayan.
Elin oğlu olarak 'papaz herzaman pilav yemez' dedirten bir düşünce.
yalandır. elin oğlu elbette diplomana bakacaktır. kendi ayaklarının üstünde durabilen, ona muhtaç kalmayan birini ister. icabında yemek dışarda da yenilir. *
--spoiler--
bahsi geçen kişi burada spiralizmden bahsediyor..
--spoiler--
Meselenin ne pilav, ne de diploma oldugunu, en onemli seyin once insanlik, insana dair ozellikler, iyi niyet ve guven oldugunu bilmeyen kadin-erkek topluluklarinin daha cok tartisacagi konu.
3 öğün bulgur pilavı yesem de bıkmayacak biri olarak, aslında pek makul bir aforizmadır.
yanlış tespittir. ben bir el oğlu olarak hem diploma hem kariyer hemde pilav ararım.
züğürt tesellisidir.

eğitimsiz ama iyi yemek yapan kadının, eğitimli, kültürlü ve donanımlı kadınlardan kendisini üstün görme çabasıdır. bu kadınların diğer bir sözü de "en zor meslek ev hanımlığı" dır. eğer bunu bir erkek söylüyorsa eğitimli bir kadın ile evlenemeyeceğini anlamış, kendisini teselli etmeye çalışıyor demektir.

tabii ki iyi beslenmek önemlidir, insan eve gelince iyi bir yemek yemek ister ama evliliğin başlıca kriteri de bu değildir. öyle olsaydı lokantacı mahmut usta ile evlenmeyi düşünürdüm şahsım adına. şimdiye kadar yediğim en iyi pilavı o pişiriyor zira. kaldı ki yemek yapmayı öğrenmek aşırı zeka ve yetenek de istemediğinden yeterli zaman ve azim ile herkes gayet güzel yemekler pişirebilir.

kurtlu bulgurun kör alıcısı olur, hatta birlikte gayet de mutlu bile olabilirler ama bu durum kurtlu bulgura diğer bulgurları aşağılama hakkı tanımaz. kariyer sahibi, kültürlü, bakımlı kadın her zaman bir adım öndedir.
hem diplomalı hem pilavı güzelse dadından yenmez.
eğer hanım kızımız aşçı olacaksa doğru.
Erkeğine göre değişecek durum.

(bkz: pilav da yaparım kariyer de)
komedidir sacmaliktir.
sadece midesini dusunen, zekaya bakmayan erkegi de diplomali kiz naapsin zaten?
diplomali hiyarci aforizmasidir.
açıkçası; neden sadece kadın erkeği koşulsuz şartsız mutlu etmek zorundaymış gibi bir bakış açısı var diye sorgulanması gereken söylem...

pekala kadın günümüzde kendi ayakları üzerinde rahatça durabilir.(okumak sureti ile (bkz: diploma)) erkekte beğenmezse kendi bilir...
el oğlu ne ona ne de pilava bakar. insan olmana bakar.
doğrusu; "elin oğlu diplomona değil popona bakar." sen 4 yıl uğraş çalış çabala, üstüne kariyer yap. elin oğlu sen süzüm süzüm süzülürken arkandan popona bakıp "götü kest!!!" diye mırıldansın, yani olacak iş değil!!!
Elin oğlunu ruhsatımla sever oklavamla döverim. Sevgiler.

Off çok pis gaza geldim.
bunu beğenen 312 kişiyi alnından öpmek istiyorum.

sonra koca dayağı neden var.

erkek düşkünü gibiler...