sözlük kızlarına bir hatırlatmadır. güzel bi pilav yapın da yiyelim.
diploma zaten yok da...
yaptığı pilav da ortada.
velhasıl-ı kelam; bakacak diploma, yenecek pilav yok.
cunku o elin ogludur. el degilde yaninda olan baska olacaktir suphesiz.
Pilavina kaşıkla gotune avucla dalar o elin oğlu.
pilavla işim olmaz. tencere yemeklerinden ziyade sıcak soğuk meze ve tava işleriyle beslenirim. onu da kendim yaparım. kadın dediğin elinin netfilişk kumandasıyla mutfağa karışmayacak. çekil seni beceriksiz ben ala yaparım.

benim mutfağıma kimse giremez, isterse mahidevran olsun, kız git geym of turoms filan aç izle. deli mi ne?

dolayısıyla ben kadın maharetli mi diye bakmam. çünkü muhtaç değilim ve zaten muftağı seviyorum.
Valla ben pilavına, milavına bakmam.
Alasını ben yaparım ona.
Mustakbel kayınvalidelerimizin bilmedikleri şey şu,

Artık 40 yıl öncesinde yaşamıyoruz.
Artık öyle bir dünya yok. Uyanın.
Artık biz dişilerimizin hizmetkarı olmak istiyoruz.

Sevdiğim kızın çurablarını giydirmek, ona yemek yapmak isterim.
Pilavına değil, kalçalarına bakmak isterim.
Aşık olmak böyle bir şey...
Bana ne plavından diplomasından Bee nasıl olsa evlenmeyeceğim sen memeden haber ver.
Bu devirde diplomaya bakıyor.
Öğrenci evinden çıkıp, arkadaşımla beraber yaşayınca fark ettiğim gerçek.

Hakikaten kimse diplomana bakmıyor, pilavı güzel yaptın mı üstüne bir dal sigaranı veriyor veya "çayı ben demleyeyim dur" diyor. iki saptık, birimiz çiçek açtı, diğeri aşılanmak için kesildi. Tutar inşallah.
O eskidenmiş. Şimdi maaşları birleştirince toplam hane gelirine göre banka kaç kredi verir ona bakıyorlar.
No no no elin oğlu yataktaki performansa bakar.yemek yapamadınmi yatağa at adami hemen disardan yemek söyler.
Nasıl bir ortamda yetişmiş ise pilavı makarnayı kıstas sayıyor bu kitle.
Ay ben bir yumurta bile kıramam diyen çıt kırıldımlar da vardır. Sınavda 5 net yapan herkese üniversite diploması veriyorlar güzelim.
karakteri iyi olsun pilavları ben yaparım.
Pilavı güzel yapan kadını alırsın eğer pilavlık pirinç alabilecek maddi durumun varsa.
pilavı güzel yapan kadını alırım.
diplomalı pilavın tadı da ayrı olur şimdi ama yani hocam.
(bkz: SIKINTI YOK)
içinde bulunduğumuz zararlı bir kültürel durumu çok iyi şekilde gözler önüne seren cümle. birincisi kendi canından kanından birini elin oğlu diye tanımladığın birine pazarlama söz konusu. ikincisi çocuğunun okuyup kendini geliştirip, kendi ayakları üzerinde durması yerine kolay yoldan başkasının üzerinden asalakça geçinmesini makbul görüyorsun. üçüncüsü, birey olmakla eşya olmak arasında bir eşya konumunda olmayı tercih ediyorsun.
Bu beni hiç ilgilendirmiyor. Ben elin oğluna bakmadıktan sonra ister pilava baksın ister diplomaya. Ben seçilmem, seçerim.
Her ikisi de bi boka yaramaz. Memeniz büyük olsun yeter.
Düşündüm de,ayrımcılık yapmak olmaz,erkekler için de nasihat vermeliyim. ilerde dandik bir üniversite bitirip evlendiniz diyelim,kız da tıp okuyor,sizi küçümser.şimdiki gençler ben şurada okudum,aa sen orada mi okudun diye böbürlenip hava atıyorlar. Ben uyarayım da sonra ah ben bunu neden bilmiyordum demeyin.
Diplomasını alana pilav tarifi benden. Pilav yapmak o kadar kolay ki.. Peki ya diploma almak öyle kolay mı? Elin oğlu doğum yaptın kilo aldın yok çatladın, yok patladın diyerek boşanmak isteyebiliyor. Elin oğlu cahil, parasız, çaresiz bir kadınla evleneyim de dövsem de sövsem de gidemesin istediğim gibi eziyet ederim, diyebiliyor. Kadınların okuması, kendi ayaklarının üzerinde durabilmesi daha önemli.
Ütüyü gösteren götüne de bakabilir.
görsel
Külliyen yalandır,kızlar sakın inanmayın.hangi üniversitede okuduğunuz ,yüksek lisansınızın derecesi felan çok önemli. Sonra başınızı taşlara vurmayın.